bugün

ikincisi gülmektir.
çilekli koruyucu sürerek, gün boyu çilek kokusuna doymak.
ince belli bardaktaki çaydan bir yudum almak.

(bkz: dostum ikinci demişsin de birincisi ne)
konuşmaktır şüphesiz. hatta düzgün cümleler kurarak konuşmaktır, boş konuşmamaktır ayrıyetten.
güzel söz söylemek.
soğuk kış günlerinde tenleri ve haliyle dudakları hassas olanlar için krem sürmektir.
öptürcekmiş gibi yapıp öptürmemek.*
seğişmek. (bkz: saldıray abi)
sevdiğin kişiye seni seviyorum demektir.
sevdiğini öpmek tir. konuşmak gülmek günde 1546987899 kere yapılabilir. çok yapıldığı için güzelliği kalmaz artık. ama sevdiğini öpmek dudaklarla yapılan en güzel şey dir. heleki canı sıkkınken yapılmışsa, o anda hiç beklemiyorken yapmak en güzeli dir.
opuşmek.
konusmak.
gulmek.
işin ilginç tarafı, dudaklarla yapılmayan şeylerin toplumlar ve düşünce sistemleri içinde genel kabul görmesi. özellikle toplum önünde dudakların kullanılmaması gerekiyor sanırım...

bu tip toplumlarda ve öğretilerinde çoğunlukla çoğunda az konuşmak bir erdem ya da daha dindar toplumlarda ortalıkta öpüşmek yasak. şarkı söylemek, ıslık çalmak saygısızlık.

bu dudaklarda bir numara var ama...

toplum size br şeyler dayatıyorsa emin olun tersinde bir numara vardır... o yüzden;

konuşun!!!
öpüşün!!!
şarkı söyleyin!!!

(bkz: komplo teorisi)
(bkz: tespit sıçmak)
kadınlar için, birine mektup yazılıyorsa ruj sürüp kağıdı öpmek. askerdeki sevdiceklerine falan yapar bunu hanım kızlarımız, şık da durur.

böyle orjinal şeyler yazın olm yazacaksanız. öbürlerini herkes yapıyo.
(bkz: blowjob)
arada dili de dahil edersek;

(bkz: french kiss)
sigara tutmak.
bir buz parçasını, karşı cinsin dudakları yardımıyla arada eritip, suyunu çıkarmaya çalışmak, çıkan suyu şuursuzca içe çekmek. * *
spagettiyi hüpletmek.
seni seviyorum diyebilmektir.
* öpüşmek *
tabiki yemek yemeye yardım etmek.
iki güzel kelimeye ihtiyacı olan bir insana, "seni seviyorum" diyerek bekledigini vermektir.
konuşmak
sevgilinin dudaklarına abanmak.
bastıra bastıra 118 80 diyebilmek. *