bugün

içinde bulunduğum grup. zaten bizde bu kafa olduktan sonra daha çok bekleriz gibime geliyor.
Doğru kişi ideal olmayan kişidir ideal kişi benim gibi kusurlu biri ile niye birlikte olsun dediğimdir.

Davul dengi dengine.

Edit, ezik olduğun için benimle misin? demeye ortam olursa o an biterim.
hatadır. istatistiksel yaklaşacağım. ne kadar girişimde bulunursanız doğru kişiyi bulma şansınız o kadar artar. ancak olduğunuz yerde durursanız doğru kişiyi bulma ihtimaliniz onun sizi bulmak için harekete geçme ihtimaline kalır.

matematik bu, yalan söylemez. o yüzden bir daha düşünün derim.
KALBiNiN BAYA Bi EĞRiLECEĞi ANLAMINA GELMEKTEDiR.
görsel
her seferinde ''doğru kişi bu'' hissiyatı...
sonuç; doğru kişi o değil, doğru kişi hiçbir zaman gelmeyecek çünkü dediğin o kişi senin kafandaki profile kusursuz uyan kişi..
kusursuz olmayacak her defasında bir kusur bulacaksın.
Oğlum, kızım, evladım. Denemeden nasıl doğru olup olmadığını anlayacaksın ? Doğru kişiyi bulacaksan beklemenin mantığı ney?

Cevap : beklememek.
herkes doğru kişiyi bekliyor zaten.

yalnız şöyle bir şey var , öncelikle biz doğru kişilermiyiz ?

öz eleştiri yapmam gerekirse eğer ben değilim mesela.

ne diyor şarkıda ?

Ben olsam almam beni.
Adamdan saymam beni.
Uzun uzun soymam beni.
Deli miyim ?

Ben olsam bakmam bana.
Bi çorba bile yapmam bana.
Tüm bunları sen öğrettin bana.
Sevgilim.
Ya senin beklediginde seni bekliyorsa sen yanlış kişiyi bulmaz mısın.
umut fakirin ekmeği be bro napalım.
görsel
beklemeyin, gelmiyor.
sonra kaybediyorsunuz, arabesk rap tarzı şeylere sarıyorsunuz.
yapmayın gençler.
(bkz: umutsuz bekleyiş)

insan bu kişiyi beklerken emekli olur.
hayatımın belirli dönemlerinde "doğru kişi" sanıp yanıldığım insanlar oldu hayatımda. Ama hiç bir zaman tüh tüh vah vah demedim gidenlerin arkasından, ilişkilerim hep normalin üzerinde bir saygıyla başlayıp bitti. Sonra yalnız kalıp Uzun bir süre düşündüm bu konuyla ilgili, karşımdaki benim doğru insanım olabilir, peki ben onun için doğru insanmıyım, bunu düşünüp sorgulamaya başladım. doğru kişiyi beklemek değil aslında olay, doğru kişi olabilmekmiş Öyle olunca biraz işler zor oluyormuş, sabır sebat gerekiyormuş falan, bekliyoruz işte..
(bkz: hayat plan yaparken yaşadıklarındır)
Hamsi ağacı gibi.
Diyarbakır'da beklediğim kişi, hatun ve hayat arkadaşım hatta iyi bir çocuk olursam belki kaçak çay bile içebilirmişiz.
Doğru Kişinin nasıl olacağını hayal etmekle geçen yıllardan, o yıllarda hayatına girip çıkan bir çok Kadından sonra "doğru kişi" tanımını kendin için yapabilmek ve sonrasında o özellikte birini bulduktan sonra o kişinin senin doğru kişi olduğunu düşünmemesi sonucu hayal kırıklığı yaşatan durumdur. Boşa geçen Yıllar için, üzülen bir çok kadın için, kendini oyaladığın düşüncesi için ve hissettiğin acı için de çok büyük Pişmanlık duyulur. Kısacası sürekli başladığın noktaya döndüğün berbat bir durumdur.
ben inanıyorum gelicek 22 yıldır inanıyorum. beklemek iyidir. bekleyin.
Beklemek kaybetmektir, tecrübeyle sınırlıdır. Kendine gel kendini bul, durakda otobüs mü bekliyorsun, sen doğru zamanın gelmesini beklerken arkanda sırada senin gibi bekleyen insanları düşün kuyruk olmasın sonra.

Ayrıca
Aramakla yar bulunmaz..
Denenmiş, test edilmiş, hayata geçirilmiştir. Olmuyor zorlamayın!
28 sene oldu bekliyorum hala bakirim sözlük.*
doğru olandır. insan doğruyu bulayım derken yanlışı bulur ve acı ceker. akışına bırakmak lazım. aşkı aramayın yani o sizi bulsun.
Hasta oldugunda bile once doktora git sonra tevekkul et oturup beklenir mi?
Kendini avutma cümlesidir.
Doğru olandır. Ben bekledim ve o beni buldu çok şükür.