bugün

entry'ler (656)

sözlük yazarlarının araba markaları

Audi A3.

karadenizlilerde yemek kültürü olmaması

Kesinlikle doğrudur. Bir karadeniz üniversitesinde öğrenci olunca bunu görebiliyorsunuz. Hoş değil tabi. Yemek önemli.

aşure vs baklava vs kazandibi vs sütlaç

Baklavanın ilk sırayı alacağı versus.

sözlük yazarlarının itirafları

şarkılardan ziyade rüyaların gözünün kör olması lazımdır. unutursun, unuttuğunu sanarsın ama bir rüya görürsün ve hala unutamadığın gerçeğiyle karşılaşırsın. bu acı verici.

the equalizer

Denzel washington'un başrol de olduğu bir abd yapımı aksiyon filmi. iyi bir sinema izleyicisi olarak izlediğim onlarca aksiyon filminin içerisinden bir adım önde tuttuğumu söylemeliyim. Özellikle washington'un o vakar duruşu ve normalden daha da normal olması kahramanda tam da olmasını istediğim özellik.
--spoiler--
Bu kibirden uzak halini en çok ta son sahnede gelen teri hanım efendinin (bkz: chloe grace moretz) -güzelliğiyle oldukça etkilemiştir kendisi- gelip ona hayatının düzene girdiğini, on bin dolarlık paradan bahsetmesi ve de mccall'un hiç ama hiç haberi yokmuş gibi profosyonel bir tavır takınmasında görebilirsiniz.
--spoiler--
Sözün özü film çok başarılı bir yapım. Her ne kadar durağan ilerliyormuş gibi görünse de oldukça sürükleyiciydi diyebilirim.

john wick

keanu reisin başrolde olduğu ve gece gece çabuk gaza gelmeyen bünyemde seri katil olma isteği uyandırmış filmdir.

--spoiler--
aksiyonu ilk 20 dakikası hariç -bu kısım dram ağırlıklıydı- hissettiren türünde bir adım öne çıkan bir filmdi.
bir barda bir kalemle minicik bir kalemle üç adamı öldürme hikayesi de neden böylesine korkulan bir karakter olduğunu gösteriyor.
--spoiler--
sen aksiyon filmi çek biz izleyelim ama mümkünse knock knock gibi bir hataya asla düşme reis.

osman pazarlama

ekseriyetle sıkıcı ve tekrara düşen esprileri olmasına rağmen yine de fena değildi diyebileceğim filmdi.

not: skim gbi olan yabancı komedi filmlerine yarıla yarıla gülen tiplerin cem yılmaz, şahan gökbakar gibi yerli komedyenlere saldırması ve yerli komedi filmlerini yaylım ateşine tutması da onların görmemişliğidir. onlar da hep belaltı ve klişe espriler yapıyorlar ama bizimkiler elit takılacak ya illa sallayacak bir yer bulurlar.

edit: 100 iq lük kendini zeki sanan ergeno entelettoların eksilemesinden de ülkenin özentilik seviyesini görebiliyoruz.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

Bu tarz konu başlıkları altındaki hiçbir bilgi ufkunuzu iki katına çıkarmaz.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

Günde 2 gb internet harcanması.

birini nasıl terk edersin

Terk ol terk ol terk ol de ve arkanı dönüp git.

a monster calls

fantastik filmler kuşağında yer alan ancak daha çok dram tarzı bir roman uyarlaması. hatta bence fantastik yönü filme neredeyse hiçbir şey katmamış tamamen zorlama bir durum ortaya çıkarmış. bu da beni hayal kırıklığına uğrattı.

--spoiler--
yani ent kılıklı bir ağacın (dev groot) aslında annesinin yarattığı bir karakter olması ve çocuğun rüyalarına girmeye başlaması ona beni sen çağırdın demesi ne bileyim sanki pekte tutarlı değildi.
üstelik içinde kor alevlerin olması sanki üst düzey bir fantastik eser izleyecekmişiz havası veriyor ama öyle değildi.
öte yandan filmin başında nam-ı değer ent abimizin sana ejderhaları nasıl öldürdüğümün hikayesini anlatacağım demesi ama daha sonrasında ejderhanın e sini bile anmaması bariz bir açıktı.
üçüncü hikaye olarak anlattığı şeyin bir hikaye den ziyade kendine gelmesi için gaz vermekten, hadi göster gücünü demekten ibaret olması da apayrı bir konu.
son olarak ta çocuğa okulda karışan elemanın derdi neydi? aralarındaki ilişki neydi? çocuk o elemana neden uzunca bakıyordu? bunlar da son derece ana hikayeden kopuktu ve tipik ibne amerikan kolej öğrencilerinin olmasıda hikayeyi klişeleştirmişti.

--spoiler--

filmi bir dram filmi olarak ele alacak olursam da bir hayli başarılı olduğunu söyleyebilirim. anne çocuk ilişkisini, hassasiyetini sonuna kadar hissettiriyordu.

yeraltı canavarı izlemiş nesil

Oyununu bile çıkarmıştık. Keşke dönebilsek o günlere..

erkeklerdeki kısa paçalı pantolon modası

Kılık kıyafet olayına pek yorum yapmam ama bu harbiden ibne işi. Ne o amk daracık gömlek daracik kisa pantolonlar prezervatif takılmış hıyar turşusu gibi duruyorlar

sagopa kajmer in şarkılarındaki en anlamlı sözler

inkar etme kabullen peşindesin bildiğinde bildiğine pişman olacağını bilmene rağmen, neden?
(bkz: 366 Gün)

melihat gülses

o naif sesiyle seslendirdiği her esere ayrı bir güzellik katan nadide sanatçı.
en beğenilen yorumunun da (bkz: kapın her çalındıkça) olduğunu düşünüyorum. en azından benim öyle.

kızının adını evet koyan adam

insanoğlunun ne kadar mal olabileceğini alenen gösteren durumdur. Evet ne amk.

mustafa ceceli hayranı kız

mostofo cocolo nomoz koloyor tomom mo?
not: yazarken istemsizce agzim o şekle giriyor ya onunda cecelistlerinde amk

yanlızlık gerçek kırallıktır diyen kız

alem buysa kıral benim diyen kızdır.

regldan sonra azan kadın

Regl in regıl değilde regil şeklinde okunduğunu öğrenmemize vesile olan başlık.
(bkz: çok önemli bilgiler bunlar)

eski sevgili tarafından whatsappta engellenmek

Üzücü bir durum.