bugün

LoL ile karşılaştırılması bile gereksizdir. Grafik bakımından LoL'a fark atmıştır.
yüksek mmr'lı hesap arıyorum ciddi ciddi. alt seviyelerde support olsan dünyayı kurtarmanı bekliyorlar, carry olsan supportlar kendilerini dendi sanmakta. tank olsan support olan kişi kill peşinde. ne yapacağımı bilemediğim anlardayım.
yüksek mmr'da da birşeyin değişmediği oyun. onlarca hesap sattım, onlarca boost yaptım. daha kendi mmr'ına geri düşmeyen birisine rastlamadım. öyle yada böyle, yavaş yada hızlı; mmr üzücü bir sayıda olsa, eşleştiğiniz oyunculardan "daha iyi" olduğunuzuda düşünseniz, bir şekilde asıl seviyenize geri düşüyorsunuz. tabii arada olan haketmediğiniz oyunlarda eşleşip aynı takımda bulunduğunuz oyunculara oluyor.
mmr sisteminin düzgün çalıştığın oyundur.

kendi mmr'ım 4,5k seviyelerinden.

geeçn hafta başında kardeşimin 3k olan hesabını alıp onun hesabından oynamaya başladım. an itibari ile hesabın mmr ı 4k ya yükseldi. oyunların %70 inde solo offlane oynadım. %10 unda solo mid , %20 sinde 5 numara köpek support rolünde oynadım, hiç carrt oynamadım.. ama yine de kısa bir sürede 3k dan 4k ya geldim. bir süre daha aynı sistemle devam edip 4.5k seviyesine gelmeyi planlıyorum.

şimdi ben bunu neden anlattım derseniz? yani öyle mmr kasmanın tek yolu mid gitmek ya da carry almak falan değil.
bir türlü başlayamadığım oyun.
hiçbir şekilde başlamamanız gereken oyun.
2 senelik bi ara sonrası geri döndüğüm oyun. Bu haritaya alışmam zaman alıyor.
5 numara olarak oynadığım oyun. d-day ile başlayan dota ile devam eden bir support. adam gibi parti gelirse yemem asist yaparım, içmem bottle'ımı veririm, giymem ward alırım. ama sinir ederlerse yeryüzünün en cimri suppport'u olabilirim.
Uyuşturucu gibi bu oyun. Bağımlı olma söz konusu.
1 yıldan fazla zamandır oynamadığım oyun. artık eskisinden daha iyi nefes alıyorum ve yiyeceklerin tadı daha güzel. ciğerlerim daha temiz. umarım bu bataklığa saplanan her birey bir gün kurtulur. nikotin ve karbonmonoksit oranı aşırı fazla çünkü.
--spoiler--
başta sayın orospu çocuğu gaben; arkasından steam eşleştirme sistemi, ondan sonra götüne musluk soktuğumunun piçi valveye selam ederim. sizin yapacağınız eşleştirme sisteminin anasını sikeyim. orospu çocukları.
--spoiler--

yazdıran oyun.
Dota oynayan ve birakmis olanlara mujde!

international 6 agustos ta basliyor. Yillik izinleri ayarlayin simdiden.

5 yildizli otelde rezervasyon yaptirip ti6 izlemek efsane olurdu.
bir buçuk yıldır oynamadığım oyun.

nikotin oranı 0.9 mg olduğundan oyunu bırakamıyorsunuz. net bağımlılık yapıyor. yuva bile yıkıyor. katran oranı ise 12 mg olduğundan ciğerlerinizi mahvediyor. bu yazdığım zararları göz önünde bulundurun ve bırakın siz de. yardım isteyenlere edebilirim. bir buçuk yıldır daha güzel nefes alıyorum, yiyeceklerin tadı daha güzel ve en önemlisi sinir yok. yani var da bu oyun yüzünden olmuyor. takım oyunlarının hepsine reset çekmiş vaziyetteyim.
çıkışından itibaren oynadığım, beni saran oyun (hastalık belki de).rusçaya heveslenmeme vesile olmuştur.baktım oyna oyna bir işe yaramıyor, bir işe yarasın diyip rusça kurslarına gitmeme, kitaplar almama neden olmuştur.ha iyi mi oldu çok süper oldu diyebilirim.
Mobanın kralı.
görsel
og takımına nerf gelmesi gereken oyun.
bırakalı 1 yıldan fazla olan oyun. türkler'den oluşan ortalama bir oyunun diyalogları aşağıdaki gibidir.

-mid sal.
-alt ark siktir git.
-stun alın aq.
-herkes carry harika.
-lan creep bırak.
-aq ward alsanıza.
-sikicem sinyalini gördük.
-oha daha kuleye vuramadınız mı?
-alt otoban oldu amk.
-sen ne kascan ona?
-morth ann skm.
-ona domi mi kasılır aq noobu.
-kule dibi kal çıkma aq.
-ben afk.

şu oyunu bıraktığımdan beri hayatım daha farklı olmaya başladı. benim gibi renk körü biri artık renklerden daha çok anlam çıkartıyor, yiyeceklerin tadı daha güzel geliyor.

bırakmak için farenizin bozulmasını beklemeyin çünkü bırakmıyorsunuz. touch pad ile leoric oynamışlığım üstüne üstlük kill almışlığım var.
Yaklaşık 2 ay önce timber akımını başlatmış olduğum oyun. Hiç picklenmeyen hero boost streamlerimden sonra her oyun görür oldum.

NOT: 5k ya kadar boost yapılır. Main 6.3 k.
bağımlılık yapan oyunlar listesinde cımbızla tutulan özellikle erkekler için mucizevi bir kurgu.
Aynı anda carry, sup( tüm wardları ben aldım oyun sonuna kadar), scout( ganklanacak adamları ben buldum ve ganki başlattım) ve gem taşıdım. Diğer 4 kişiye küfür ede ede bir çok şeyi yaptırdım Allah'tan kazandım oyunu kaybetseydim silecektim.

Soruyorum güzel bir takım seviyeli bir oyun ve herkesin görevini bildiği oyuncu profilleri ile mi bu oyun çekilir kılınıyor?
ursa alıp 0-22 giden orospu cocuklarinin oldugu oyun.
riki'ye shadow blade kasan kişileri dünya gözüyle gösteren oyun.
sözlüğe bakıyorum herkes leaverlardan,oyunu iplemeyen throwculardan bahsetmiş başlık altında daha önce de dediğim gibi oynamak isteyen mesaja gelsin party kuralım zor bişi değil sonuçta neyse bekliyorum.
Lol çakması bir oyun.
Moba oyunlarının en iyilerinden.Kimilerine göre en iyisi.Zamanında Lol yerine dota'ya başlasam dota oynardım.ikisinide severim.Dota daha zor kesinlikle.