bugün

kamerayı sabitlemem gerekiyor ama console tuşu çalışmıyor söve söve çıktım ben de.
2017 de dota 2 7.0 güncellemesinden beri kan kaybeden oyundur. 2017'de 700 bin ortalama oyuncu varken şuanda 450 bin ortalama oyuncuya kadar düşmüştür.

bunun nedenlerine gelince:

Dota 2 yıllarca kendini legaue of legends'a benzetmeye çalıştı ama bu oyununun development ekibinin bilmediği şey Lol oynamak isteyen zaten lol oynarlardı. Dota 2'yi oynayanların en büyük nedeni bu oyunun daha zor ve komplike olmasaydı ama maalesef bu törpülendi.

Diğer nedeni de oyuna yeni kullanıcı çekmekte Valve'NiN hayli bir zorlanmasıdır. En büyük nedeni smurf hesaplar ve oyunun toxic oyun kitlesidir. Yeni oyunculara Dota 2 oyuncu kitlesinin en küçük tahammülleri olmamaktadır.

Kısaca büyük ihtimal bu oyunu tek taşıyan şey her yıl düzenlenen the international turnuvasıdır. Valve'nin acil fresh oyuncu kitlesi bulması gerekmektedir.
10 dakikada 1 tane ölüm maçı bulamadı amk.
Qop arcanamızda geldi, alırız bi dal efenim alırız.

Kalp "Oh,did that hurt ?" Kalp

https://www.youtube.com/watch?v=g3yrQ-0w4aI
şampiyonları ücretsiz olması güzel olmuş.
kuleler hayvan gibi vuruyor.
şampiyonları oyun parasıyla aliyormuyuz yoksa oyun ücretsizmi veriyor merak ettiğim oyun.
Gene düştük hadi hayırlısı.
valve tarafından gerçekten çok iyi bir şekilde idare edilmiş bir oyundur. Blizzard olsaydı kesinlikle bu kadar uzun süre popüler olamazdı bu oyun ama gerek oynayanların yaşlanması gerekse yeni gelen oyuncu kitlesinin az olmasından dolayı artık sona gelmiş bir oyundur. League of legends'ın bu kadar fazla oynanıp dota 2'nin popüleritesini kaybetmesinin nedeni zor bir oyun olmasıdır.
ciddi şekilde oyun kaybetmiştir bunların birçok nedeni olmak ile birlikte bence en büyüğü casual oyunları yaşlanmıştır ve artık oynamaz hale gelmiştir ayrıca öğrenmesi zor bir süreç olduğu için yeni oyuncularda son yıllarda çok azalmıştır. bu oyunu şuan için ayakta tutan tek şey the international denilen her yıl valve nin düzenlediği organizasyondur. oyuncu sayısı azalmasına rağmen hala valve'ye en çok para kazandıran oyundur.
son gelen patch ile tadından yenmez hale gelen oyun, harita sıkıcı hale gelmişti, değiştirilmiş daha girift bir hal almış, ormana gideyim item yakalayayım farm edeyim yok aga, aldım ursayı bam bam bam, win tabiki.
Bu sene cosplayler çok iyiydi.

https://youtu.be/ZKzhd-MkvzY
3 gündür lanede karşıdakini ezim ezim eziyorum , ben bile şaşırıyorum bu kadar ezdiğime , 10 1 mid oynuyorum ama oyun sonu hep lose, o kadar mal herifler denk geliyor ki. ya velet sup alıyorsan o wardı alacaksın , sentry dust ı alacaksın. gem alıp veriyoruz dewardla gel diye onu da düşürüyor mallar.

yeteneksiz gerizekalı ..... evet.
bir türlü ısınamadığım oyun türüdür. lol de aynı şekildedir.
kötü iyi öyle ya da böyle, günlük iş ve ev stresimi atabildiğimki oyundan biri dota, oynayanlar yeşillendirebilir.
lol ü kendisinden daha zevkli bulduğum moba pc oyunu.
Ciddi şekilde community problemi yaşanan oyundur. Pub oyuna giriyorsun sakin sakin takılayım diye vaktin yok belki o kadar dereceli oynamaya falan, ya 5 oyun ardı ardına oyundan ya biri düşüyor ya başlangıçta çıkıyor ya rage quit geliyor. Ya karşı kuleye koşup feedleyen biri çıkıyor takımından. Hayır yukarıdan bir güç bana "dota oynama!" falan mı demeye çalışıyor acaba diyorum kendime bazen ya da bunlar hep bana denk geliyor ben kanser oluyorum bu yüzden. Ciddi şekilde insanın kafayı yemesine sebep olabilecek bir oyundur. Hele ki saatlerinizi verdikten sonra bir oyun sadece deyip geçemiyorsanız benim gibi.
lol büyüktür dota2.
bu amk oyununda niye ben carry olunca karşı takım ti savunması yapar gibi götümden ayrılmazken rakipteki carry elini kolunu sallıyarak farm alıyor. ulan bir kere de benim takımımda ki adamlar diğer carrye nefes aldırmasın bir kere göreyim şunu oyunda.

edit: gene oyuna tabi ki geldi seçmece huur evlatları artık şaşırmıyorum. cs ve bunda özel olarak yetiştirilen böyle bir tür insan tarlaları olduğunu düşünüyorum. sırf insanları nasıl çileden çıkarabilirim diye.
1k mmr başına 200 tl
3k dan sonra her 100 mmr için 72 tl
%100 win rate her 3 oyunda bir 25 tl
bir tek lole değil her moba oyna eloboost yaparım.
Terminal kanserdir.
oyun gibi oyundur oynayın.
Bu sene de gelenek bozulmadı ve çin dışından bir takım ti kazandı. Kuroky ve miracle adına sevindim. Adamlar lowerdan kazana kazana geldiler ve takımdaki herkes en iyi performanını ortaya koydu.
iyice içine edilmiş olan oyun. gerek dandik raporlama sistemi , gerek salakça rank sistemi oyunun içine etmiş durumda. düzeleceğine daha berbat hale geldi, boost olayları vb.
artık oynanmaz hale gelen efsanevi oyun...
2 ay öncesine kadar 5 yıldır oynadığım dota. sahi noldu merak ediyorum. en son monkey king gelmişti. milleti tokatlıyordum onla sırf o yüzden banlıyorlardı beni görünce monkeyi.