bugün

Özlediğim ama amele dolduğu için oynamaktan kendimi mahrum bıraktığım oyundur. Yeni setler gelmişmidir...
size ruslar sayesinde sabretmeyi, ekzantrik küfürler bilmenize rağmen küfür etmemeyi öğreten oyun. bi yerden sonra sinirlenmek de küfür etmek de sıkıyor. o yüzden hayata bu şekilde yaklaşın. boşverin ruslarmış, kanser olmakmış falan.

bu satırları yazarken klavyeyi kırdım o ayrı.
gerçekten hayatın ne kadar acımasız olduğunu öğreten oyun.
oyunu bilmeyenlerle ve özellikle rus veletleriyle cebelleşmek insanı hayattan soğutuyor.
bu oyun yüzünden ruslara olan nefretim baya bi artmıştır.
Rusları ile ünlü lolden kat kat daha zor moba oyunu. Rusları ile ünlü olup valve'ın güzel oyunlarindandir.
ygs öncesi sadece zevk almak için oynadigim simdi ise kazanmak için oynuyorum.2-3 günde 600 mmr kastim.

tavsiyem metadaki herolayi oynayin oyunu tasimaya yönelik herolar pickleyin,su an carry sf,jug,slark,troll var.
Vakti zamanında witch doctor ile oldukça eğlendiğim oyundur. Bu oyun bünyeye takım olabilmek nedir gösteren cinsten gerçekten. Sabrı ve kafa dengi akadaşları olanlar oynaya dursunlar efendim.
1 yıl ara verdiğimden dolayı oyun mekaniklerinin zayıfladığı (gerçi hiç güçlü olmadılar ya neyse) sebebiyle hala support gittiğim oyun. tek başına oynamak keyifli olmuyor. takımınıza ruslar gelirse iyice yabancılaşıyorsunuz kendi aralarında konuşuyorlar falan. yine de bırakılamayan oyun.

bi ara tr serveri açılacak diye söylentiler de dolanıyor bu arada. gerçi kimse girmez ama olsun.
kimsenin denememesi gereken tehlikeli icat.
bağımlılık yaratabilen moba oyunu.
rakipleri arasında heroes of newerth, league of legends ve heroes of the storm (en güçlü rakibi, betada olmasına rağmen) bulunur.

heroes of newerth nitekim dota2'ye daha yakın bir oynanış sunuyor.
league of legends ise daha farklı dinamiklere sahip. harita bakımından daha küçük, şampiyonları parayıa veya itibar puanı ile açıyorsunuz. taktik çok daha az.

özellikle lol ile karşılaştırmalar çok yapılıyor.
lol ile karşılaştırılabilecek bir oyun değildir. lol bu oyuna göre çok daha basittir. örneğin lol de "carry" diye bir karakter var. bazı durumlarda oyunu tek başına taşıyanlar bile olabiliyor. dota2'de bu mümkün değil.
çok daha fazla taktik, çok daha fazla takım oyunu gerektiren bir iştir. oynanış öyle kolay değildir.

heroes of the storm tabi hepsinden ayrılıyor. item diye bir şey yok. bireysel level atlamıyorsunuz. bu da coin oranını ortadan kaldırıyor. harita görevleri çok önemli hots da.

moba oyunu takım işidir. fakat takımlarda taşıyıcı gibi roller olduğunda takım oyunu algısı zayıflar ve oyundan tat alınamamaya başlar.

dilerseniz dota2 oynayın 1 ay. sonrasında lol oynayın 1 ay kadar. istediğini sunucuda oynayabilirsiniz. lol'e sürekli küfür edeceksiniz burası kesin.
Candır. Ya üstadı lol ile zaten kıyaslanamaz. Dota'da tp denilen ışınlanma kağıdı bile bir taktik getektirir. Bu en basit örnek mesela. Kıyas yapmak güzel değil. Elma ile armut kıyaslanamaz. isteyen istediğini oynar.
kim kimin üstadı dedirten oyun.

lol ile gayet kıyaslanabilir. ikisi de moba oyunudur. lol'de dota'ya oranla fazla strateji, refkleks, akıl zeka durumları gerekmez. türkiye'de lol'ün izleyici ve oynayıcı kitlesi daha fazladır. lol sonradan üretilmedir.

eskilerin noob elwind efendinin bir sözü vardı takdir etmiştim.'Türkiye sınırlari içinde Dota'da profosyonel bir oyuncu olarak elde edebileceğin hiç bir şey yok, istediğin kadar Türkiye'de birinci ol, en iyi ol'.

he kendisi en iyi falan değildi o ayrı.
2.5 senedir profesyonel oynadığım bir oyundur. mobaların babasıdır. grup çalışmasını tam olarak öğrenmeme yardımcı olmuştur.
içinde bol bol flamer barındıran oyun. zaten nerede bir boka yaramadığı halde milleti suçlayan biri var o türk ya da rus çıkıyor.

üşenmedim foto aldım caps yaptım. böyle orospu ağızlılar her yerde denk geliyor maalesef. bir gerçekte denk gelmiyor.

görsel
Oynayanlar ve sevenleri çok komplekslidir.
Lol e kaçma sebebidir.
şu an indirdiğim oyun 3.6 gb indi hadi bakalım.
6.84 patch ile yeni itemler yeni combolar gelmiştir bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz neler çıkacak piyasaya.
son gelen update ile lolden farkı kalmayan oyun. nyx toprağın içine giriyor lan oha. sonra naix içine başka heroları da alabiliyor. yok ağbi oynanmaz bu ya. bildiğim en güzel oyundu ne hale getirmişler.

edit: yinede biraz zorlayabilirim kendimi yeni update e alışmaya. fakat sanmıyorum.
bu aralar sardığım oyundur.
steamdan ekleyin beni http://steamcommunity.com...ofiles/76561198119944639/
ruslardan sonra kendi ırkınızdan iğrenirsiniz.
Eğer günlük görüştüğünüz bir arkadaşınız bu oyunu oynuyorsa ve beraber oynamadığınız günler oluyorsa oyunu bırakın.

Çünkü o arkadaşınız size gelip sizinle oynamadığı her oyunu bütün ayrıntısına kadar anlatır. her oyunda aldığı heroYu, kastığı itemLarı, k/d/a skorunu, oyunun kaç dakika sürdüğünü ve nereden çevirdiklerini anlatıp durur.

O anlattıktan sonra siz ne söylerseniz söyleyin, terbiyesizce lafınızı keserek "şunu aldığım oyunda şunu da şöyle yapmıştık, şöyle olmuştu" diyerek bütün muhabbeti ağlatır.

Lütfen siz de bunu kimseye yapmayın. Oynadığınız oyunların replayLeri kayıt altına alınıyor. Oradan açıp izler isteyen kimse.
son aylarda bet sistemine takıldığım oyun. dün 2 gün önce 50 dolar kaybetmiştim. acısını çıkarmak için oynamanın mangal gibi yürek isteyeceği bbc maçına bastım. kazanırsam kumarı bırakacağım, kaybedersem oyunu bırakacağım dedim kendime. 100 dolar kazandım. zararın artısıyla. bu illetten uzunca bir süre uzak kalacağım. malum her bağımlılık sonsuza dek bırakılamaz. *
(bkz: dota2lounge)

size de tavsiyem bet oynuyorsanız kardayken bırakmak en iyisi. ve kullandığınız itemi kesinlikle riske etmeyin.

edit: bırakamadım * kumar başka bi illet aga.
görsel
sildiğim oyun.

eskiden dota 1 zamanlarında malumunuz herkes kendi ırkıyla oynardı. eğer host değilseniz şu tür muhabbetlere şahit olurdunuz.

-alt sal arkadaşız.
-beyler stun alın.
-ona deso mu çıkılır aq..
-üst gelin aq yarıyorlar.
-mega oldu amk.

sonra dota 2 çıktı. maç sistemi random. her ırktan var. her ırkı tanıdık sayelerinde. ama bir rus ırkı var burda. tanımaz olaydık.

-mid or feed.
-yooouğ nooop
-oooww mayy garrd yow ar zo steuwpid
-you retard

işte neden sildiğimin izahı. kafa rahat. yine olsa yine silerim. pişman değilim.
fps sabitleme var mı yok mu bilemedim. bilen arkadaşlar bir mesaj kadar uzağınızdayım.
değerli sözlükçüler entrylere baktım ki herkes saçma salak ruslardan, takım oyunu ne bilmeyen playerlardan yakınıyo ben de diyorum ki adam gibi oyun atmak isteyen varsa pm ye gelsin bi takım kuralım nacizane, arada bir bile olsa adam akıllı oynayalım hafta sonları filan.
zorlugundan bikip lole gectigim oyun. efsanedir.