bugün

entry'ler (335)

buralardayok

r10 davetiyesi istediğim, 1 haftadır beni araştıran yazar. şimdilerde çaylak olmuş.
troll müdür nedir bilemiyorum da 1 insan 1 hafta boyunca bir r10 davetiyesi için araştırılır mı arkadaş?

qt creator

nokia nın geliştirmediği, hatta nokia'nın bok ettiği kütüphanedir.
1998 yılında ilk olarak x masaüstü için geliştirilmiştir. hala geliştirilmesine devam etmektedir.

kde'nin bel kemiğini oluşturan kütüphanedir. bu gün qt ile, embedded, ios, android, web, desktop gibi bir çok platform programlanabilir.
dünyanın en harika programlama dili olan c++ ile yapılır tabi ki bu programlar.
c++ dünyanın en harika programlama dilidir tabi, c#'tan öteye gidemeyen embesiller anlayamaz.

turkcell tv plus

tek eksiği discovery ch olan iptv sistemidir. türkiye'ye geldiğim zaman evimde kullanıyorum ki hiç bir problem de yaşamadım. ayda ekstra 10tl veriyorsun ve bir çok kanal alıyorsun.
12 saat önceki yayınları izleyebiliyor, film/dizi kiralayabiliyorsun. dil ve altyazı seçeneği de oldukça hoş olmuş. hatta amerikadaki sistemden daha iyi. kanal kanal paket paket para ödeme falan yok bir kere alıyorsun gerisi ok. her şeyi turkcell hallediyor.

türk kızıyla evlenmemek için en geçerli neden

türk kızının hayatını zehir edecek, onu küçümseyecek bir erkek olmak en geçerli sebeptir. evlenmeyin lütfen.
avrupalılar falan evlensin, siz de ruslardan karı alın. soy kırılır belki bi 50 sene içinde de şu genden kurtuluruz.

fb nin tarihte bayern ve real ile hiç eşleşmemesi

fenerbahçe'nin hem şanslı hem de şanssız olduğunu gösterir. şanslı çünkü maç yaparsa fark yiyeceğine inanıyorum. şanssız çünkü böyle dev takımlarla maç yapma fırsatına ulaşamamış.

galatasaraylıyım ama fenerbahçe bu ülkedeki en büyük camialardan biri.
her zaman derim, ne fenerbahçe olmasaydı galatasaray böyle bir galatasaray olurdu,
ne de galatasaray olmasaydı fenerbahçe böyle bir fenerbahçe olurdu.

bu iki takım birbirleri ile rekabet ederken aynı zamanda türk sporunun gelişmesine çok büyük katkıda bulunuyorlar. (holiganlar anlayamaz) bunun da dinamosu rekabet oluyor tabi ki.
kupa sayısı olarak galatasaray fenerbahçenin 1.5 katı daha fazla kupaya sahip. (belki daha fazladır oran)

ama şu kadıköyde bir büyü var abi, sürekli kaybediyoruz...

kuantum fizikli izlemeli film

genel anlamda bu mekaniği işleyen güzel bir film olarak interstellar gösterilebilir sadece. ancak quantum mekaniği çok çok daha karmaşık bir konu. sadece uzay, zaman, boşluk vb. gibi bakmamak gerekiyor olaya.

anime izleyen erkek

japonya erkek nüfusunun %90'ını oluşturur.
o bilim adamları, okullarında nano teknoloji dersleri gören liseliler falan bu gruba dahil. hani şu teknoloji manyağı adamlar. "japon teknolojisi abi" dediğin adamlar.

kürtlerin üstün olduğu konular

(bkz: kaçakçılık)
(bkz: elektrik)

kuran okurken yakalanan ateist

az önce neredeyse bütün entrylerime açıktan artı oy basan yazar. özel mesaj alımına da kapalı olduğu için nick altı yapayım dedim.

tayyip erdoğan 10 sene sonra nerede olur

mezarda.

en çok kazandıran meslekler

mucidlik.
teknik yönü olan herhangi bir meslek olabilir.
tabi mucid olmayı ne kadar meslek olarak görürsünüz bilemiyorum ama aynı zamanda bu mucid dediğimiz insanlara batıda bilim insanı deniyor.

türkiye'de tek mantık "bana para kazandır" mantığı olduğu için ülkemizde çok fazla mucide rastlayamıyoruz maalesef.

norveç i bi bok sanan salaklar

daha önce norveç'i hiç görmemiş bir sığır tezeği.

norveç'te insanlar ruh gibi yaşamazlar, tam tersine çoğu acayip mutludur, hayattan yana bir tasaları yok. ayırca kızları da çok sevecendir, sevgili olursanız türk kızları gibi vıcık vıcık ilişki yaşamazlar bu yüzden yanlış anlaşılabilirler.

insanlar kurallara değil, oluşturulan sisteme saygılı. onlar da biliyor kuralları bozmasını ve kimi zaman bu kurallara istisna yapılmasını ancak sistemin bozulacağından korktukları için yapmıyorlar.

norveç işte. allah görmeyi tekrar nasib etsin.
ama benden önce türkiye'den hiç çıkmayıp mükemmel denebilecek ülkelere bok atan şakirt-ambiti karışımı ibnelerin görmesi daha iyi olur.

game of thrones

8. sezonda bitecek dizi. yani 3 sene sonra falan bitecek.
umarım daha yeni bir yapıya girer dizi ekibi senaristleri ile beraber. r.r.martin psikopatı herkesi öldürdüğü yetmezmiş gibi, zaten bir gözü allaha bakan dizi zevkimizin de içine sıçtı.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

lamb of god - 512
pre order ederim her zaman yeni albümlerini.

esed askerinin karı kocaya işkencesi

esed diye bir adam olmadığı için, kim tarafından yapıldığı aslında kanıtlanamayan işkencedir.
esad olabilir belki o.

tecavüzcü kişi kürtaj yaptıran kadından masumdur

"şeytan diyor ki, siktir ol git bu memleketten." dedirtir.

skolastik anneannesi olan genç bilim adamı

kendisi hakkında bir şey diyemem bu genç arkadaşımız için. heves etmiş bir şeyler yapacak. belki de bir şeyler için ilham olacak o çocuğa bu yaptığı küçük deneyi. kelebek etkisi, bilemeyiz.
fakat cehaletin alıp götürdüğü ülkemizde "ben o suyu gece içiyorum" diye çocuğun deneyi bozulmuştur.

teyze, dünyadaki tek su o mu? gece kalkınca başka yerden içiver suyunu. bırak çocuğu yapsın ne istiyorsa.

menemeni soğanlı yapan insan

menemenin orjinali soğanlı olduğu için doğru yapan insandır.
ha ben soğanlı menemeni yapanın ağzına tavanın çukur yüzeyiyle vururum orası ayrı.
(bkz: acı gerçekler)

çarşaflıların ülkemizi rezil etmesi

yanlış düşünce.
onlar islam karşıtlarına baş kaldıran ninjalardır. ülkemizde de ninja yetişebilir. japonlar tarafından yoğun ilgiye maruz kalırlar.

birden mesaj atmayı bırakan insan

aslında size hiç, siz ona mesaj atmadan mesaj atmayan kişidir.
sözlükte çokça bulunur bu tip insanlardan.