bugün

kuresel ikinma ve koministimam'ın ilk kez bir konuda hemfikir olduğunu görünce kesin gelmeli dediğimiz butondur.
bir yerlerde görüp görüp geliyosunuz falanca sözlüğe var da bize yok mi edasıyla. hiç soruyor musunuz bu değirmenin suyu nerden geliyor diye?
ne uuseri, ne yetkilisi, ne moderatörü, hiç kimseye adam gibi anlatılamayan butondur.

bene bak hele bir adet yetkili, şeklinde entrye başlayıp refere ettiği gerekçesiyle sildirmeyecek olsam,
aynen şöyle bir metin döşerdim;

--spoiler--
adam günde 300 entry kasıyor heeeyyyyy heeeyyy???? sadece oda değil, değişik bir şekilde toplanmış, her başlığın altına sik gibi entry kasan bir gürûh anlatamıyorum heralde!!!!!

yahu hangi başlığı açsam onlar,
hangi başlığı açmasam gene onlar,
mesaj kutumda onlar,

yahu ben trollleri sevmeyen bir adam değilim severim bile birçoğunu. lafı ordan burdan anlayıp ayar vermeye çalışmayın yemez müdür hayvan terli. anlatmak istediğim şu. ben belirli adamları görmek istemiyorum! belirli yazarların iş olsun diye yazdıklarıyla zaman kaybetmek, kafamı bulandırmak istemiyorum. yoksa neden kaldırayım koca itiraflar başlığını, yada (bkz: en beğenilen ingilizce cümleler) başlığını? ben o yazdı diye yada onlar yazdı diye koca bir başlıktan mahrum mu kalayım?

şimdi bu kadar zahmet edip, bana, ona buna, bu butonu isteyenlere yüklenene kadar, cevap ver bu butonu neden yapmıyor bu sözlük??

söyle yahu? deki;
" eğer bu sözlük konulursa sözlük eski popülerliğini kaybeder"
"sözlükte daha az atışma olacağından reyting olayı düşer"
"tıklama bilmem ne şeysi yüzünden site eskisi gibi kazanmaz"

söyle bunları da madem, bizde sizlerin dürüst olduğunuza inanalım?

söykü dergisi kalite için yapılmış, kaliteli bir oluşum değil mi? ona hep birlikte bütün modlar yetkililer, onlar bunlar olarak destek veriyorsunuz da, bu butonu neden çükünüze sallamıyorsunuz?

ben biliyorum sebebini ya neyse, * oranın ekmeği güzel ama burası bi bok kazandırmayacak demi hiç birinize? * neyse...

--spoiler--

ama döşemem, neden allah muhafaza, refere ediyor falan şeklinde algılanır ve silinir. bu kadar emeğin silinmesini istemeyiz. o yüzden;
öykü söykü kıl tüy artık neyse nasıl size lazım ise, varlığı sözlük için olumlu ise, donuz butonu da aynen öyle lazım, öyle sözlük kalitesi içindir!
haydi kalın hele selametle...
olum getirmezseniz getirmeyin kendi yöntemlerimizi kullanırız dediğim de taşkala yapan arkadaş, az kaldı sen de silik yediğin an bu butona ihtiyacımız kalmayacak *

(bkz: adaya özel kondom un silik olmasını kınıyoruz):)

şaka lan valla hiç haberim yok neden silindiğinden.
yönetime baskı yapılması, sözlüğe konulması gereken düğme.
olması gereken ve sözlüğün büyük eksiği olan buton. sanırım itü sözlükte bile bu butondan var. sol frame'den başlık kaldırmak yerine bazı yazarları engellemek daha mantıklı, sonuçta sözlüğün kalitesini düşürenler hep aynı kişiler.
koministimam'ın çaylaklığı süresince her gün farklı bir yazar tarafından gündeme getirilmesi gereken konu. şaka bir yana harbi lazım olan buton. biz o butonu şekil olsun diye koymadık diye bıdı bıdı edenler de biliyorlar aslında olayın ne olduğunu. üzülüyorum onlara. düşündüğünü, istediğini söyleyememek zor bir durum olsa gerek.
olması gerekli butondur donuz butonu.

am göt meme üçlüsünden oluşan entryleri belki okumak istemiyoruz amk.

başkasının nick altına saldıran ibneleri görmek istemiyoruz belki.

00 da entry giren yazarları, sevmediğimiz yazarları, ergen yazarları belki okumak istemiyoruz.

(bkz: benim nickim benim kararım) diyemiyoruz ki.

seve seve okumak zorunda, görmek zorunda kalıyorsun bu mini çakalları, çakallıkları.

o yüzden bu butonun gelmesi şart arkadaş !
(bkz: aklın yolu bir butonu)

donuz deme adına da başka birşey koy. sen yazma ulan ayı de mesela, görünmez adam butonu de, hokus pokuz donuz yokuz de ne biliyim bir sürü gerzek isim bulunur yani istenirse. anket yaparız bunun için. bı tane anket de bunun için yapılsın yada dur ben gideyim de yapayım bi tane.

neyse işte öyle bişe bu buton. destek verin ulen.
GELSiN DE YETER ARTIK KURTULALIM DEDiĞiMiZ BUTONDUR.

çok ciddiyim daralttılar, aynı isimler bak, seri halde yazıyorlar bide, başlığı silsen başka başlık geliyor karşına. yahu onla mı uğraşalım adam seri halde başlık açıyor yazı yazıyor. up lıyor. kurban olurum bi yardım edin artık he?
yapın gari be.
hep aynı adamlar benzer başlıkları açıyor ya bu butonun işlevini bilmeyen güzel kardişim.

işte bu buton sayesinde onlardan kurtuluyorsun. zaten amaçları düşüncelerini açığa vurmak değil onların. onların amaçları laf olsun torba dolsun.
daha da gereklisi için;

(bkz: biri siksin la şunu butonu)
sözlük için şart. olm bu kadar mı zor lan yapmak?

arabayı icat etmişsiniz ama lastikleri yok gibi bir şey.
şiddetle gerekli olan buton. zall ın derhal el atması gerekir.

edit: donuzun biri eksi vermiş. *
polemikten rating doğar düşüncesiyle yapılmayan buton...
saçmasapan başlıkları görünce "artık farz oldu" dediğimiz buton.
uludağ sözlük için artık şart olan buton.
(#16073777) (#16073981) böyle yavşakça entryler görmekten bıktık gelsin donuz butonu herkes rahat etsin.
SABAHTAN BERiDiR aynı yazarların can sıktığı, elle tutulabilse sinirden yerden yere vurulmak sureti ile paramparça edilmek istenen sözlüğün nefes alması ve daha keyifli olması için, ne pahasına olursa olsun yapılması gerekendir.

huzur hakikaten önemli birşeydir, huzursuz ve asabi adam yazamaz, yazsa da birşey katma amaçlı değil sadece deşarj olma amaçlı söver sayar, buda pek keyifli birşey değildir.

eğer iki tane malı donuz butonuna eklerse bütün sözlük (ki her zaman bahsediyorum bu mallardan biri bende olabilirim fark etmez) o malların da artık saçmalamaya hevesleri kalmaz.

adam yazıyor yazıyor kimse dikkate dahi alıp cevap vermiyor neden? çünkü çoktan basmışlar donuzu götüne... bir yazar, iki yazar, üç yazar, daha sonra siklenmediğini görünce ya adam gibi aramaya inanır, saçmalamadan yazar, yada siktir olur gider ne bok yiyorsa kendi lisesinin ön bahçesinde yer...

bu butonu ertelemeyin arkadaşlar. hakikaten bu buton sözlüğe çok şey katacak. bir deneyin, en azından düşünün amk. bi kendi aranızda tartışın. olabilitesini yada neden olmayacağını bizlerle de paylaşın.
hala nasıl uludağ sözlükte kullanıma sokulmadığını anlayamadığım butondur. uludağ sözlüğün güzel kalemler olduğu kadar yazar niteliği taşımayan trollden de öte tiplerle dolup taştığı su götürmez bir gerçektir.

parası neyse verin, satın alın ulan şunu. o kadar reklam alıyosunuz siteye!
sırf koministimam'ın hatrına yapar insan be! inadına yapmıyor galiba, ne zallmış arkadaş...

tanım: sözlükte çoktan yapılmış olması gereken buton.
ne zaman bu butonun gerekli olduğunu söylesem tepki çektiğimdir.

al okuyun şimdi

emmemek
gömmemek
yatmamak
kalkmamak

aslında bunlar fiil değil mamak ve memek isimli iki kardeşe verilem emirler!

(bkz: onlar halka değil fil)
sol framede görüldüğünde koministimamın sözlükte olduğunu anlamamıza yarayan butondur.
şu anda lazım olandır.