bugün

olsa yerim farketmez benim için ama bi tosun eti dururken bakar mıyım, hayır.
Tadi kotudur. Cidden kotudur. Rusyadayken denemisligim oldu. Tadi ayni aldiginiz ucuz sosisler gibi. Kokusu desen berbat. Ben sevemedim.
domuz eti çok yağlıdır kısmından sonra okumadım yukarıda ki entryi. yediğin sucuğun ne kadar yağlı olduğunu düşündün mü?

domuz eti yemiyorum yiyene de karışmıyorum. ama lezzetli olduğu söyleniyor.
zemzemle çok iyi gittiği yönünde birbirinden bağımsız farklı kaynaklardan edindiğim bilgilerle şunu söyleyebilirim ki; zemzemle çok iyi gidiyor.
Pulp Fiction filminde Vincent ve Jules karakterleri arasında geçen şu diyalog enfestir :

Vincent: Jambon ister misin?

Jules: Domuz eti yemiyorum.

Vincent: Yahudi misin?

Jules: Hayır, sadece domuz sevmem.

Vincent: Neden?

Jules: Domuz pis hayvandır. pis hayvanları yemem.

Vincent: Tamam, ama tadı güzel.

Jules: Belki sıçan eti de kabak tatlısı gibidir. Hiç öğrenmek istemem, çünkü iğrenç hayvanları yemem. Domuz kendi bokunda yatıp çiftleşir. Bu yüzden pis hayvandır. Kendi dışkısını umursamayan hiçbir şeyi yemem.

Vincent: Peki köpek? O da kendi dışkısını yiyor.

Jules: Köpek de yemem.

Vincent: Ama pis buluyor musun onu?

Jules: Köpeğe pis demeyi düşünmedim hiç, ama kirli oldukları açık. Köpeğin bir kişiliği var, kişilikli olmak başka.

Vincent: O mantıkla, bir domuz biraz daha kişilikli olsa, pis bir hayvan olmayacak? Öyle mi?

Jules: Ancak sevimli bir domuzdan bahsetmemiz gerekirdi. Miss Piggy‘den 10 kat daha daha sevimli olması gerekir hatta!
işin islami formatını geçtim.Berbat Kokuyor Ber-Bat.
müslüman veya musevi olmasanız bile yemek pek akıl karı değildir. olum hayvan kendi bokunu yiyor , zaten sindirimide bildiğim kadarıyla hızlı olduğu için parazitler etlerinde kalabiliyor o yüzden pek yemek mantıklı değil ha diceniz bakterilerden arındırılmış var o senin kararın. olum boşverin domuzu onu yiceğine git dana eti ye param yok diyosanda git tavuk ciğer al on numara oluyor.
görsel
haram olması falan bir yana da, son derece pis kokan ve kendi dışkısını yiyen bir hayvanın etini yemekten tiksinirim. domuz eti yememeyi gericilik addeden arkadaşlar istedikleri kadar tüketebilirler elbette. fakat sağlıksız olduğunu düşündüğüm bir şeyi yemem. ona kalırsa kabuklu deniz hayvanları da caiz değil deniyor ama yiyebilirim.

bir de bunu savunan ergen ateistlerin ad hominemi çok komik. "domuz etini kötüleyen müslümanlar içki içiyorlar amaaağ! siz önce tecavüzlere karşı çıkın tımam mııaağğ!" dingil! ne biliyorsun milletin ona da karşı çıkmadığını?

bazı müslüman uygulamalarını saçma bulmakla birlikte, yahudilerde de olan domuz hassasiyetini mantıklı buluyorum. hijyenik ve sağlıklı olmayan bir şey sonuçta. koyun ve dana eti dururken dönüp bakmam bile.
cahil müslümanların nefret ettiği ama koyun etinden farkı olmayan et.
domuzun etidir.

bir arkadaşım çok lezzetli olduğunu söylemişti.
avrupada yasayan musluman cahiller domuz eti yemem der ancak domuz pastirmasinin pisirildigi izgara uzerinde pisirilen burgeri helal diye afiyetle yer ve sizin her yediginize de bu helalmi diye sorar.

o kadar bilgili muslumandirlar.
Adamlar yapıp yiyor size giren çıkan yok ne bu eleştirmeler aşağılamalar hor görmeler falan filanlar şeyler hasta etmeyin benim gibi minnoşu lan!
hristiyanlara da haramdır, içkinin olduğu gibi. ama insan yazımı mektupları dinlerinin asıl kaynağı olarak gördükleri için bu gerçeği idrak edemezler.

açıklayayım: şimdi hristiyanlar eski ahit (yani tevrat zebur ve başka kitaplardan oluşan yahudilerin kutsal kitabı) ve yeni ahite (incil) inanmaktadırlar. eski ahitte domuz ve içkinin haram olduğu yazar. ama sonradan aziz pavlus'un (sanırım) hristiyanlığı populeştirmek ve insanları hristiyanlığa geçmeye ikna edebilmek için eski ahitte yazan ve incil ile kaldırılmamış bir yasağı kendi kafasına göre kaldırdı.

buradan da anlayabileceğimiz gibi allah'ın gönderdiği kitaplar dışında başka şeyleri din edinirsek (örneğin: hadis, sünnet, icma, alim görüşleri) allah'ın doğru yolundan saparız.
ayrıca ek bilgi olarak domuzun eti haramdır, ancak eti dışındaki diğer şeyler (deri, yağ gibi) haram değildir. çünkü allah kitabında yağ ile eti ayırdığını yahudilerle ilgili verdiği misal ile açıklamıştır.
dünyanın en çok yenen eti. türkiye'de tabu olmasa rahatlıkla bir çok aileyi doyurabilirdi, domuz yetiştirmeye uygun yerler var burada.
Arkadaşlarla restorana vb gittiğimde hepsi bundan tıkınırdı. Ben ya balık yada patates yerdim.
Doktor Glen Shepherd, Washington Post gazetesinin 31 Mayıs 1952 tarihli nüshasında yazdığı bir makalede bu konuda özetle şunları yazmıştır:

"ABD ve Kanada'da yaşayan insanların 1/6'nin adalelerinde, trişinli domuz eti yedikleri için, trişin kurtları vardır. Bunların çoğunda hastalık arazı görülmez. Yavaş yavaş iyileşir, bazıları da ölür. Bir kısmının sol tarafı felç olur. Hepsi de dikkatsizce domuz eti yemişlerdir. Bu hastalığın bağışıklık ve tedavisi yoktur. Ne antibiyotikler, ne de diğer ilaç ve aşılar bu küçük ve öldürücü kurda tesir etmez. Tek çare bu mikrobun bulaşmasını önlemektir... Trişinlerin sebep olduğu hastalığın belirtileri elliden fazla hastalığın belirtilerine benzer. Etleri tuzlama ve tütsüleme gibi metotlar trişinleri öldürmez. Mezbaha kontrolleri de trişinli etleri teşhis için yeterli değildir."

http://www.youtube.com/watch?v=_xAzgKz5-9k

kurtlanma hadisesi;
http://www.youtube.com/watch?v=WkdLHai8qHg
amerikada veyahut diğer avrupa ülkelerinde yenmesinin nedeni sağlıklı olması veya normal bir et olması değildir, bunun sebebi domuzun çok çabuk üreyebilmesi ve beslenme sıkıntısı yaşamamasıdır (döngü var çünkü). milletin inancını benimsememek için illa o inancı kötülemenize gerek yoktur. cahil müslümanlar diye seslenen koyun etinden farksız normal bir et diyen arkadaşları da gördüm bu entryde, bunun kesinlikle dinle ilgisi yok orta asya türkleri de domuz yemezler ve müslüman falan da degiller aynı zamanda birçok domuz eti tüketmemeye tercih eden hristiyanlar da gördüm. ciddi ciddi ateist olanlara eyvallah ama klavye başından öğrenim hayatım kadar yaşıyla milletin dinine laf edenlerin defolup biraz kültür kasmalarını öneriyorum. sadece defolsanız da kâfi
(img:#1)
Wowowow haram.
kokusu berbat diye duydum. Ama tadı tavuk gibiymis.
izmir de en çok tüketilen ettir malum domuz eşini kızkanmaz izmirli koca ve sevgililer de eşlerini sevgililerini kıskanmıyorlar gavadlık onlara buradan mı geliyor bir muamma .
Sosisi efsanedir bu etin.
Obeziteye falan yol acmaz sallama ziya derler adama.