bugün

haram wowwww.
yiyen eşini kıskanmıyosa yiyeceksin
kıskanç olmamak o kadar kötü değil.
Domuzun yasak olmasının sebebi Antik Mısır'a, Sümerlere kadar gider. Eski Mısır'da domuz, çöl sıcaklarının etkisiyle yenmeyen bir hayvandı. Mısırlılar, hayvanlardan domuzu, pis olarak kabul eder ve tanrılara kurban etmezlerdi. Domuz değen kişiyi Nil nehri'ne atıp yıkarlardı. Bu yasak önce Yahudiliğe ardından da Müslümanlığa geçti. Hristiyanlıkta domuzun serbest olmasının sebebi Roma etkisidir. Hıristiyanlık, başlangıçta "isevilik/Nasranilik" adıyla bir Yahudi mezhebiyken Azîz Paulus'un Anadolu ve Avrupa'daki Yunan ve Romalı(günümüzdeki Batılı) paganları iseviliğe çekebilmek için sünnet, Kosher(helal), şabat(cumartesi) vs. Yahudi ritüellerini kaldırdı. Ardından Hıristiyanlık çok hızlı bir biçimde yayıldı.
islam öncesi pagan Araplar da domuz eti yemez, sünnet olurlardı. Muhammed bu geleneği aynen devam ettirdi çünkü domuz, göçebe kavimlere ve çölde yaşayanlara uygun bir hayvan değildir; çok su isteyen hantal bir hayvandır. Bu durum da en çok sulak alanlarda yaşayan yerleşik halklara uyar.
ilgili yazı: https://www.google.com/am...ye-domuz-yemiyor-12828381
Domuzun yasak olmasının asıl sebebi mitolojide yer alan "Tanrı katili" sıfatıdır. Sümerlerin sevilen tanrılarından birini öldüren dumuzi, artık lanetli bir hayvandır. O gün bugündür domuz pis bir hayvandır.
Dumuzi-domuz-Temmuz
https://www.haberturk.com...dusuruldu-3473028-ekonomi

https://www.milligazete.c...on-domuz-eti-ithal-ediyor

kimse "ağzıma sürmedim" demesin. Öyle veya böyle yediriyorlar herkese.
Bu kadar uzun ne yazdın be kardeşim. Merakım gitti okumadım.
Domuz eti, gayet sağlıklı bir ettir, pembe ve dokusu yumuşaktır, yaban domuzlarının eti daha kırmızı daha sert ve daha da lezzetli olur, domuz eti anadoluda her yerde vardır ve köylüler onları vurur ve sucuğa kıymaya yemeğe katar yemek fabrikalarına her tarafa satarlar, yememiş olan da yoktur, kimse kendini kimseyi kandırmasın, ayrıca memlekette at eti de yemekteyiz, eşek eti de, deve eti de, bu gidişle daha ürersek ve dört değil on dört çocuk yaparsak birbirimizi de yiyeceğiz hem de çiğ çiğ, annadin mi, ulen?
domuz denince akla, tamam şimdi buldum hemen onun adı gelir eti eti eti...
kayış gibidir.
tabii pişirmesine bağlı.
kizartilmis bagirsaga tapan, ustunede cila olarak iskembe corbasi yada paca corbasi icen bizlerin " ayyyy igreeennnccc!!!" demeside ayri bir komik.
haramdır ağzımı sürmem.
Domuz eti bile pahalı ülkede.
domuz etine dair ne çeşit ürün varsa https://www.ogustos.com adlı adreste bulabilirsiniz incelemenizi öneririm. site türk site 3 gün içinde sipariş verdiğiniz ürünler adresinize teslim ediliyor. Yeri sarıyerde iletişim bölümünden daha fazla destek alabilirsiniz.
ateistlerin her günkü akşam yemeğidir.
"tavuk yemek helal de domuz yemek mi haram?" sorusunu akıllara getiren besin. sonuçta tavuk da kendi pisliğini yiyor. onun da farkı olmamalı.

zaten ülkemizde çok pahalı, dana eti yemek daha hesaplı oluyor.
haramdır.
Yağlı bir et, bir iki bölgeden lezzetli eserler çıkabilir. Sosis ve salam isleri icin iyi gider.
Son derece lezzetli ve protein deposu olan bir et türü.
Yemeyen hiçbir şey kaçırmaz. Alkol içenler de ayıla-bayıla içiyorlar. Tavsiye bile ediyorlar. Fakat bu alkolün iğrenç bir şey olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Domuz eti de alkolden farksızdır.

"Bırak onları; yesinler, yararlansınlar, boş ümit oyalasın onları; yakında bilecekler!" (Hicr/3)
لا ، أعتقد أن طعمه رائع. ماذا تفهمون أيها الكافرون؟

edit; domuz etine küfür ettim amin diyin.
tadı çok güzeldir. o değil de samanyolu ve andromeda galaksilerini, karadelikleri, süpernovaları, milyonlarca ışık yılını, milyarlarca yıldızı ve katrilyonlarca gezegeni yaratan tanrı senin domuz eti yiyip yemediğine karışacak öyle mi?

(bkz: cool story bro)
Kötü kokuyor..
Lezzetli bir porka hayır demezdim.
tüketiminin bazı sağlık sorunlarına neden olduğu bilimsel olarak da kabul edilmiş olan et. müslümanlar için açlıktan ölme gibi bir durum yok ise, yenmesi haramdır.

şahsen haram olsa da olmasa da yemem. büyükbaş, tavuk ve balık dışındaki etleri yiyemiyorum. bir kere tavşan eti sundular bir yerde, ağzıma süremedim. kedi gibi geldi anatomisi filan. tiksindim. kaz eti de aynı şekilde, gayet yemesi helal ve lezzetli olduğunu söylüyorlar. bir kere yedim, o günden beri kaz eti gördün mü kaçıyorum. hatta köy tavuğu gelmişti, normal marketten aldığımız tavuk gibi pişirdim. onu da yiyemedim, alışkın olduğum tavuk tadını alamayınca başka bir hayvan yiyormuş hissine kapılıyorum.

o yüzden hele domuz gibi zaten görünümü ile bile iğrenç bir hayvanın etini asla yemem. helal olsaydı da yemezdim.
lezzetli ve etinin yumuşak olabileceğini düşündüğüm et. ayrıca biraz yağlı olduğunu duymuştum.
Müslümanlarda ve Yahudilerde çift tırnaklı hayvan olmasına rağmen geviş getirmediği için domuzun eti yenmez. haramdır.