bugün

benim için samuel l. jackson'ın blues söyler gibi konuşmasıdır en çok akılda kalan. öncelikle christoph waltz olmak üzere neredeyse herkesin oyunculuk dersi verdiği filmdir
güzel filmdir ancak sonlara doğru biraz sıvamıştır. daha esaslı bir bitiş bekliyordum.
nasıl bir kamerayla çekmişlerse, bluray izlerken , camdan dışarı baksam o kadar net olmazdı heralde .
christoph waltz reyizin döktürdüğü film. bir tarantino filmi.
Ya sen nesin ya şapşirik şey. Replikler , müzikler , tarantino her şey olağan üstü. Son birkaç ayın yükünü aldı üzerimden harbiden.
idare eder diğer tarantino filmlerine kıyasla bi tık altda benim. için
Mukemmel bir film.

Butun karakterler abartisiz, cuk diye oturmus. Oyuncular ve performanslarina diyecek bir laf yok zaten. Neredeyse uc saatlik bir film fakat eglenceli, su gibi akip geciyor. Tarantino yine vermis gazi.
King schultz, christoph waltz'un hans landa'dan sonra oynadığı en iyi karaktere sahip filmdir. Spaghetti westernü iliklerimize kadar hissettirir.
Amk zencisini anlatan film. Sıkıcı boş. izlemeye gerek yok.
Türkçeye "Zincirsiz" olarak çevrilmiş filmin esas adıdır.
Eski zamanlarda zencilerin hangi şartlar ve zulümler altında yaşadığını, araya bazı komik sahnelerde serpiştirerek (bilhassa django'yu yanına alan alman adamın bulunduğu sahneler ve onun replikleri) anlatan filmdir.
Bu arada önemli bir not; Django'daki "d" harfi okunmaz. Filmin sonlarındaki repliklerden biri de budur...
Gercekten güzel film ama bitiremedim bir türlü. Dicaprionun bitiremediğim tek filmi.
candyland'deki çatışma sahnesi efsanedir. merminin bedene saplanışını muazzam efekte etmişler.
quentin tarantino'nun son filmidir. 2012 yapımı olan bu film western , aksiyon türündedir. quentin tarantino'dan beklendiği gibi bir yapım aslında. kan , vahşet ve o sahnelere uygun müzik seçimi.

christoph waltz'un oyunculuğu çok iyiydi. gerçi çok geç fark edildi. soysuzlar çetesi olmasa tanıyamayacaktık neredeyse. üçkağıtçı , zeki ve silahşör rolü kendisine çok yakışmış. chris brown'ın kankası jamie foxx yani esas oğlan da fena sayılmaz. ama çok abartılı bir rolü üstlenmiş. gerçi o da senaryo gereği ama ne bileyim kötü dersem bir o yüzden derim. ve bir de klasik bir leonardo dicaprio performansı vardı. yani ne eksiği ne fazlası.

tarantino'nun diğer filmleriyle kıyaslayacak 2000 sonrası filmleri içinde üst sıralara koyarım ama 2000 den önceki filmlerine yetişecek düzeyde değil.
bizlere mükemmelinde ötesinde bir yerin olduğu mesajını veren, bir quentin tarantino filmi.
(bkz: christoph waltz)
Christoph waltz'ın soysuzlar çetesinde ki performansından sonra ki en iyi performansını sergilediği, mükemmel quentin tarantino filmi.
oyunculukları, sürükleyiciliği ve konusu ile hayatımda izlediğim en güzel filmlerden. imdb puanını fazlasıyla haketmiş.
ayrıca içinde barındırdığı" beyazların dünyası hayvanlık dünyasıdır. eğer iyi ve güçlü bir hayvan olabilirsen yaşarsın" anafikri mükemmel.
klu klux klan tayfasının bu maskeleri kim dikti sahnesi gülerken beni benden alır.

edit:
https://www.youtube.com/watch?v=_H6AbUICx_k
onu bunu şunu anlamam güzel filmdi.
--spoiler--

en merak ettiğim ise filmin sonunda birbirine kavuşan köle siyahilerin nasıl bir seks döndürdüğüydü. bunca yılın açlığı, özlemi var. fena, çok fena.
--spoiler--
gece saat 4 te başlayıp anca bitirdiğim harika bir kurgusu olan akıcı bir tarantino filmi. dişçi rolündeki kelle avcısı bana joker karakterini anımsattı. izlemeyen varsa tavsiye ederim. bu film kaçmaz. zenci kâhya'nın nasıl öldürüleceğini çok merak ettim ve kavuşan çiftler sevişsin diye bekledim ama olmadı. sadece öpüştüler. orada yatak vardı ama sadece öpüştüler. olsun o da yeter. muhakkak izleyin. güzel öpüştüler.
tarantino'nun tek sevdiğim filmi.
hey at üstüne bir zenci gördüm diye repliğinin olduğu beni müthiş etkilemiş filmdir yalnız şu silahla adamlar vurulunca neden kamyonla kan fışkırıyordu onu pek anlamadım.
tarantino'nun bu sefer ayak fantezisi olayını pas geçtiği bomba western filmi. halbuki pislik köle sahibi patronun siyahi güzel metresinden o konuda bayağı potansiyel çıkabilirdi.

(bkz: tarantino ve ayaklar)
Tarantinonun Ucuz romandan sonra izlemekten en fazla zevk aldığım filmi.
Hayatım boyunca izlediğim en harika kovboy filmidir. amerikada köle bir zencinin hikayesi anlatılır. filmin müzikleri hayatınızda duyacağınız en iyi western müzikleridir.