bugün

Bira içmek.
Elektra diye bir hap var onu iç sonra bir hastahaneye git o lanet olası pis dişlerini günde 3 defa fırcala.
sakso çekmek. evet.
(bkz: majezik)
karanfil yağı. denenmiştir daha etkilisi yok.
majejik bebeyim.
pamuga limon kolonyasi bocalayip dise basmak. hemen geciriyor ama etkisi kisa o sirada da dis hekimine gidersin zaten.
Karanfil çiğnemek de, acıyı kısa süreli dindirir.

Ya da rakıyla ıslatılmış pamuğu, ağrıyan dişle hafifçe ezmek.
Maalesef çektirmek, dolgu, kanal tedavisi vs. dışında kalanlar hikayedir.
ZAMAN kesin çözüm.
kafaya yeni rakı dikmek.

ağrıyı geçiriyor mu tam emin değilim ama iyi geldiği kesin. *
tuzlu su gargara yapmak.
zeytin çekirdeğini çıkarıp ağrıyan dişe basmak.
sirkeli su gargara yapmak.
alkollu pamuk basmak (kolonya basanı gördüm).
Kanal tedavisi disinda hiç bir şey iyi gelmez. Kanal tedavisi de ayrı bir dert amk devlet bol sancılı ve kötü yapıyor 2 hafta dayanmıyor özel de çok pahalı. Yani işin özeti dişleriniz günde 2 defa fırçalayın annenizin sözünü dinleyin ben dinlemedim köpek gibi pişmanım.
Pamuğa jetokain döküp dişe basmak. Geçici ama etkili bir yöntem.
Tuzlu suyla çalkalamak.

Ağrıyan dişe karanfil koymak.

Hala geçmesiyse diş ağrısını kesen bir ağrı kesici içip dişçiden randevu almak.
kolonyaydı rakıydı bunlar hikaye, bunlar kısa süreli diş etinde uyuşukluk yaptığı için iyi geldiği düşünülür eğer ağrı diş eti kaynaklıysa..

majezik ve apranax en etkilileri ha birde küskün diş sendromu dedikleri birşey var ona hiçbir ağrı kesici fayda etmez geçmiş olsun.

eğer para vermeyip devlette yaptırayım diyorsanız en az 15 günden aşağı randevu bulamazsınız bulduğunuz randevuya gittiğinizde ise işlem yapmazlar sadece kontrol edip ne yapacağına karar verip ilaç yazarak 15 gün sonraya tekrar randevu oluştururlar.

para verip özele giderseniz büyük ihtimal augmentin ile parol yazıp 1 hafta sonraya tekrar randevu verir

kısaca en az 1 hafta o ağrıyı çekeceksiniz geçmiş olsun!..

not: eğer ağrıya çok dayanamıyor ilaç fayda etmiyorsa hastaneye gidip parol iğne vurdurabilirsiniz.
dolorex kesinlikle ağrıyı dindiriyor.
Acil Tedavi.
Pamukla rakı basın ya da nane suyu tarzı bir şey için.
Tabi kalıcı tek çözüm tedavi.
diş hekimi, yoksa apranax fort...
Dişçiye gitmek, eğer randevu çok geç ise kafayı komple atmak. Başka türlüsü zulüm çünkü.
Havluyu ütüyle iyice ısıtın ve yastığınızın üstüne koyun. Daha sonra ağrıyan dişinizin tarafına yatın. Zamanla ağrısı geçiyor. Yani bende işe yarıyordu.
Yoktur efendim.

Sevmeye sevmeye o dişçiye gidilecek maalesef.
aç bi 35'lik yeni rakı hem kafan güzelleşsin hem dişin ağrısı geçsin.