bugün

vefatının ardından üzüntüden, çaylak modundan çıkabilmem için en az girmem gereken on entry yi tamamlayamadığım, hiç tanımadığım ama gerçekten moralimin alt üst olmasına sebep olan sözlük arkadaşımız, sırdaşımız.
seni belki hiç tanımadım, hadi kendine iyi davran.
toprağı bol olsun...
tanıyan tanımayan herkesi üzmüştür. belki de genç bir insana yakışmadığı içindir yada ansızın beynimize saplanmış bıçak gibi. işte tek gerçeğe ulaşmış bir insan daha.
maalesef ki en kötü haberini aldığımız yazar.
hepimizi cok ama cok üzmüstür. allah rahmet eylesin..
kendisini tanımıyorum, şu ana kadar ne bir entry'sini gördüm, ne de şu ana dek adını duydum. ama yinede insanın içinde hafif bir burukluk, üzüntü kalıyor. fakat entry'lerine bakılırsa sözlük eğlenmeyi bilen bir yazar kaybetmiş.

toprağı bol olsun.
kendisine allahtan rahmet,yakınlarınaysa başsağlığı dilediğim yazar.
ondan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak... gelişmeler butonunu yanarken gören herkes artık korkarak tıklayacak.. onu hatırlayacak.. hiç tanışmadık, mesajlaşmadık da.. hatta entrylerini bile sanırım şimdi okuyorum ama gittiği yerde en güzel şeylerin onu bulması dileklerimle..
"esas ölüm isminizin son kez anıldığı andır."

(bir mason atasözü)

hiç unutulmaman dileğiyle. mekanın cennet olsun.
mekanı firdevs-i cennet olmasını Allah'tan dilediğim yazar.
dönüp entrylerini okumaya başladığım insan. daha bir değişik geliyor,iç burkuyor.
allah rehmet eylesin ,mekanı cennet olsun.
yüzyüze tanışmak, hatta sözlük üzerinden mesajlaşmak şöyle dursun, bir kere bile entrylerini okumuşluğum yoktu. bu hayattan vazgeçişine, sessiz sedasız gidişine, üstelik bu kadar gençken gidişine... yaşamaması gereken onca insan varken yaşaması gerektiğini şu başlık altında yazan bir iki entryden bile kolayca çıkardığım bu insanın veda edişine... çok üzdün beni be...

mekanın cennet olsun.

söylenemeyen o kadar çok şey var ki senle ilgili...

keşke kalsaydın da ben senden haberdar olmasaydım yine. seni böyle tanımam çok kötü oldu be ditty...
ne kadar riyakar buraları methiyelerle doldurmak, yada mersiyeler düzmek ardından.

tanımam, duymamışım etmemişim.

bana bu saatte önemli bir şeyi hatırlatmış yazardır.

hayat ciddiye alınmayacak kadar sıradan. tüm dertler ve yaşanmışlıklar.

herşey bir ilüzyondu, senin için bitti, imreniyorum.

huzurla uyu, inandığın şey neyse, şu an en iyisine sahip olman dileğiyle.

mekanın cennet olsun.

er ya da geç karşılaşılacak olan gerçekle erken randevulaşmış yazarımız. mekanın cennet olsun. Allah rahmet eylesin.
Kendini tanımazdım, yine de bu genç insanın ölmesine üzüldüm. allah rahmet eylesin.
işte budur üstat bölümündeki #3392991 nolu entry dikkatimi çekti.Sanki öleceğini sezmiş...
tanimasam, etmesem de bize bir seyler anlatabilme adina onca entry girmis, saygi duydugum sozluk yazarlarindan birisi idi.

allah rahmet eylesin. mekani cennet olsun.

topraginin da bol olmasina gerek yok, cunku bir anlami yok fazla topragin.
ne diyelim ki? o da bizi gülmekten öldürüyordu. oh olmuş.
paylaşıyoruz sevdiklerinin acısını.
ditty ile hiç mesajlaştım mı sözlükten hiç bi entrysine bayılıp sukelayı bastım mı ya da yoksa seri eksi vereni ben miydim bi fikrim yok. evet her zaman her yerde günü her saati her dakikası hatta her saniye ve salisesi bi yerlerde ölüm kokuyor.

belki sacma tanınmayan bilinmeyen için agıt yakılması, içinin burulması, bogazından gecmeyen tükürügü yutma cabası. belki yalancı! ama gerçek olan şu; çevrende, yakınında birileri ölünce anlıyor insan ölüm denen kefaretin er ya da gec gelecegini. onun evveli hele de sözlükte herşey o kadar laylaylom o kadar tırıs ki.. gerçekçi değil hiçbirşey. ölüm bu tüm diğerlerin yanında hiç yokmuş gibi geliyor sözlükte.. var ya bi ilkokul şarkısı; orda bir ev var uzakta gitmesek de görmesek de o ev bizim evimizidr.

öle bişey işte. var bi yerlerde.. kaçsak da kabullenmesek de bizim.

puandorg bişey söledi az önce.

-ditty i hiç tanımazdım ama ölümü bana bişeyi gösterdi. sözlükteki herkes hayal arkadaşlarımızdı. ama hayal arkadaşlarımız da canlıymış ve ölebiliyolarmış.
gelişmeler kısmında aldığım haberine üzüldüğüm, hakkında hiç birşey bilmediğim yazardı. mekanı cennet olsun. uludağ sözlüğü öteki tarafta en iyi şekilde temsil ettiğine inanıyorum.
hiç tanımamış olmama ragmen haberi duyunca içim bi cız etti. cok tuhaf en son yazdıkları iste ortada kendisi yok. söyle bir düşündüm " dünyanın ne kadar yalan oldugu gerçegini bir kez daha tattım". sonra aklıma su güzel söz geldi. allah rahmet eylesin , mekanı cennet , ruhu sad olsun.
hiç tanımadım ditty i bir iki kere entrylerine rastlamıstım sadece ama bu allahın belası haberi gördügümde o kadar cok üzüldüm ki, allah rahmet eylesin, ailesine ve tüm sevenlerine sabır versin.
mekanı cennet olsun yazarı.
ölümü üzerine kendimi derin kederlere salmama neden olan yazar.
tanımasam da etmesem de,
üzülüyorum...
birgün hepimizi bulacak bu ölüm,
biliyorum.
entrylerini okudukça ne kadar değerli bir yazarı kaybettiğimizi daha iyi anlamama sebep olan yazar kişisidir. gani gani rahmet eylesin allah.
hani kucucuk cocuklar, yeni konusmaya basladiklari zamanlarda "gitti" diyemez de "ditti" der ya.. ditti o da.. didecegini biliyormuscasina..

oysa ditty bir paper boy sarkisiydi.

insanin ici parcalaniyor.. gencecik bir can.. uzerinde yiginla toprak.. oysa yeri dunyaydi bize gore. rabbim herseyin en iyisini en dogrusunu bilendir.. aksini ifade etmek isyana girer. ama allah affetsin iste, tutamiyorum ki kendimi..

belki, rabbim ditty' yi ya da cem' i, herkesten cok daha fazla sevdi ve aldi.

iyi insanlar cok yasamaz derler. boylesine genc bir olum.. "genc olum".. ne kadar buruk bir ikileme.. ne kadar da aci.. ne kadar zor "nur icinde yatsin" demek. mekanin cennet olsun arkadasim.