bugün

14 yıla yakın süredir dünyada bulunmayan çook eskilerden bir yazar.

sen 14 sene evvel öldün ama 5400 küsür entryn hala burada yaşamaya devam ediyor.

14 sene önce ölmüş birinin entrylerini okumakta baya garip hissettiriyor.

seni hiç tanımadım, tanıyamadım sen öldüğünde ben henüz bir çocuktum.

mekanın cennet olsun, umarım şu an mutlusundur.
bu adamın entryleri neden silindi?
sen gittikten sonra telefonunu hep aradım. baban açıyordu. bir süre sonra artık daha fazla üzüntü vermemek için aramaktan vazgeçtim.

tuhaf anlarda aklıma geliyorsun. ansızın ve sebep yokken. anılar kafamdaki kulplu beygirde asimetrik bir şekilde dönüp dururken bir anda senin düşük pikselli fotoğrafın canlanıyor durduk yere. seninle ilgili arada bir gelip buraya bir şeyler karalamak istiyorum. ikibinaltı ve yedi. arkamızda bıraktığımız onca anı arasında senin hayalin hiç olmadık bir anda olur olmaz pırıldıyor. gitmiş olman hiç bir şeyi değiştirmedi cem. öyle berraktın ki anıların bile toz tutmuyor.

anılarımda olduğun halinle gittiğin için burada yazdıklarım nostaljik ağıtlar olarak anlaşılsın istemem. fast food gibi tüketilen duyguların dünyasındayız. artık mucizeler yok. çırılçıplak realizm ve anlık birliktelikler var. kimse artık anılarını naftalinli sandıklarda saklamıyor. kelebek ömürlü aşklar, kelebek ömürlü hazlar yaşanıyor. aklımızn ve dimağımızın özenli bahçesinde sakladığımız ve yaşattığımız anıların yerini sosyal medya araçlarındaki timeline lara gömdüğümüz videolar ve benzeri etkileşimler aldı. o yüzden durduk yere aklıma gelmeni seviyorum.

hep gel olur mu?
Allah rahmet eylesin. Güzel entryler girmiş bir yazar.
sözlüğe emek vermiş, dost edinmiş efsane yazar. allah rahmet eylesin.
Gitaristler hakkında entrylerini okurken vefat ettiğini öğrendim. Allah rahmet eylesin, çok bilgiliymiş özellikle Gitaristler ve bas gitar hakkında.
Sözlüğe eklediği hukuki bilgilerden bugün bile yararlandığım yaklaşık 10 sene önce rahmetli olmuş avukat yazar. Ruhun şad olsun üstadım.
son entrysini 13 temmuz 2008 tarihinde yarış atı başlığı altına giren, toplamda 830 başlık ve 5403 entry sahibi ikinci nesil yazar.

Bugün gördum hakkın rahmetine kavustuğunu. Sözlüge ilk girdigim yıllarda * mesajlasmışlığım vardı kendisiyle. Canayakın, misafirperver bir insandı cem abi. Sözlükte ne yapıp yapmamam konusunda gerekenleri bahsetmişti bana. Allah rahmet eylesin.
huzur içinde uyusun.
allah rahmet eylesin.
sadece 1 senecik muhabbet, o da sozlukten. ama dolu dolu, huzurlu. Ama onsuz koskoca 8 yil. nurlar icinde yatsin.
8 sene önce vefat etmiş yazar. Mekanı cennet olsun.
Mekanı Cennet Olsun Abimizin. Sözlükte dolaşırken Gördüm Umarım Huzurludur. Biz de bir gün yanına gelicez Dost bize de bir gün ölüm gelecek.
bir uygulama ismi ariyordum.resimde ditty yaziyordu.indiricektim google a yazdım.bizim sözlüğün bu sayfası çıktı.bir garip oldum entryleri okudum çok iyi biriymiş galiba.umarım güzel bir yerdedir.
Ah be cem abi..
özledim hem de çok özledim :(
http://www.youtube.com/watch?v=8GYGe0wwqgs
bir zamanlar yazdıklarıyla sözlüğe ve yazarlarına nitelik katmış, artık aramızda bulunmayan yazar. takdiri ilahidir, allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin.
yine gördüm bir entrysini. gülümsetiyor sonra içime doğru birkaç damla yaş akıtıyorum. onu özlediğim dedem dayım falan yapıyorum içimde.
yazılarına baktıkça gülümsememe neden olan tanımadan özlediğim yazar. orada da mutlu biliyorum.
rahmetli nası da bilgi vermeye çalışmış zamanında hiç ölmiycekmiş gibi.
yaklaşık 1-2 yıl önce sözlükte pasif olduğum(üye olmayıp sözlükte sadece entryleri takip ettiğim) zamanlarda bir entrysine rastladığım, nickaltını okumak için girdiğimde vefat ettiğini öğrendiğim yazar. üzmüştür. huzur içinde yatsın.
(bkz: #2681381) yorumuyla beni ziyadesiyle üzmüş merhum yazar. huzur içinde yatması dileğiyle...