bugün

dünyanın en iyi kötü adamı ** *
bir bolumun de sevgilisi rita ile duygusal bir film seyrederken ritanın aglayarak cok "acıklı degil mi" diye sorması uzerine "acaba benim de aglamam mı gerek gozlerimi soyle sabit tutsam becerebilir miyim ki" diye ic sesiyle konusup kopartan babamın bile hastası oldugu ailemizin seri katili.*
"Fbi birleşik devletlerde 50 civarı aktif seri katilin olduğunu tahmin ediyor.

biz kongrelerde bir araya gelmiyoruz, sırlarımızı paylaşmıyor ya da birbirimize yeni yıl kartları yollamıyoruz. Ama bazen diğerleri için nasıl olduğunu da merak ediyorum.

benim duyduğum tek ses, koca dünyadaki tek ses...

kendi kalp atışlarım."
morgan soyadını üvey babası harry'den almıştır. öldürme içgüdüsüyle dolu bir cani gibi gözükse de onu sevmekten kendinizi alamazsınız. bunun sebebi sadece masumların canını yakan kötü adamların hakkından gelmesidir. çevresindeki insanlara karşı takındığı sakin tavırlarla dikkatleri önemli ölçüde dağıtmayı başarmıştır.tabi ki bir kişi hariç: memur doakes.
çevresindeki insanların daha doğrusu onu sadece dexter olarak tanıyan insanların yaptığı yorumlar ise kayda değerdir.rita dexter'ın gözlerine bakarak:"umarım bir gün körfez limanı katilini yakalarlar.ben şiddet yanlısı değilimdir ama umarım onun canını yakarlar.(dexter'ı öper)iyi günler."
--spoiler--
son bölümde çavuş doakes'un eline veren polis.
--spoiler--
--spoiler--
(doakes dexter'ı ceset parçalarıyla birlikteyken basmış, kafasına silah doğrultmuştur)

+jesus christ morgan, jesus fucking christ! you are the bay harbor butcher!
-...I really hate that name..
+jesus christ man!
-you said that..
--spoiler--
Dexter: You, you are more dangerous than my addiction will ever be. That's saying a lot. Stay away from Rita. Stay away from me.

Lila: Or what?

Dexter: Or you will see the monster.
"I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be...

freeing."
"herkes en azından bir kez olsun kim olduğunu saklar.

bazen o parçanızı o kadar derine gömersiniz ki orda olduğunun hatırlatılması gerekir.

Ve bazen tamamen kim olduğunuzu unutmak istersiniz.... onun olmamı istediği canavar değilim, yani ne insanım, ne bir hilkat garibesi..

tamamen yeni bir şeyim...

ben dexter'ım.

Boo."
(dexter bir cenazededir. düşüncelerini duyarız;)

"çoğu insan ölümle baş etmekte zorlanır, ama ben çoğu insan değilim. Beni rahatsız eden şey yas. Bir katil olduğum için değil, gerçekten.

Sadece o duyguyu anlamıyorum, bu da onu taklit etmeyi zorlaştırıyor.

(güneş gözlülerini takar)

Bu gibi durumlarda, gölgeler kullanışlı hale dönüşüyor."
I love cuban food...
pork sandwiches my favourite...
karizmatik seri katil..
Lila: What do you think I wanted?
Dexter: To know what it's like to feel something that deeply. Anything. That's why you hang out in recovery groups. You're emotionally colorblind. You use the right words, you pantomime the right behavior, but the feelings never come to pass.
Lila: It's not true.
Dexter: It is, Lila. You know the dictionary definition of emotions: longing, joy, sorrow. But you have no idea what any of those things actually feel like.
Lila: You're wrong. I have feelings for you.
Dexter: You want to have feelings for me, but they're just impulses.
Lila: Enough!
Dexter: They're primitive responses to immediate needs. You know all the words, but you can't hear the music.
Lila: Stop it. Don't do this. Don't do this.
Dexter: Lila. I'm just like you.
"It's said that everything is connected to everything. The butterfly effect. You drop a pebble into a pond, and the ripples radiate outwards, Touching and affecting everything.

Until finally a fish grows arms and legs And crawls out of the water,

And picks up a rock and smashes the next two fish over the head.

And we have the first serial killer."
(bkz: her eve lazım)
morganize işlere karışabilecek eleman.
özlenen karakter.

bazen ciddi ciddi beyin fırtınalarına, fikirlerine özlm duyuyorsunuz.

düşündükleri beyninizi kurcalıyor.
karşısındaki insan duygusallaşınca ne yapacağını bilmeyen o salak-sevimli hallerine bitiyorum ben bu karakterin.
"Blood.

Sometimes it sets my teeth on edge, other times it helps me control the chaos"
* '...that must be what love looks like.
the inability to feel has its advantages...
sometimes.'
(bkz: dexter)
dexter dizisinin esas oğlanıdır. insanın ölesi gelir öyle bir katildir.
cok titiz bir kardeşimizdir en ufak iz bile bırakmaz.
--- spoiler ---

4. sezonda çocuk sahibi olacak olan cengaver. yürü be oğlum arkandayız...*
oğluyla ilgili bir iki resim geçti elimize.*
--spoiler--
görsel
görsel
--spoiler-- *
'michael hall bir karaktere ancak bu kadar yakışabilir' dedirten psikopat dizi karakteri. Uzak duracaksın, duyguları çok karışık.
*
'hayattan bu kadar kopuk olmama şaşmamak gerek. eğer hislerim olsaydı bu durumda duygulanırdım.'
(bkz: dexter)