bugün

25 yıldır yapılmaktan bıkılmayan reklamlardır.

sürekli rakip deterjana bok atarak, ''bak biz daha iyiyiz, o ise iğrenç, bak bak bak temizleyemedi ha ha ha'' mantığı güderek, yarışma yapar gibi kıyaslamalar içine giren reklamlardır. sürekli ama.

çay lekesi, salça lekesi, bok lekesi, sidik lekesi şeklinde envayi çeşit lekeyi çamaşıra sürerler sonra yıkadıklarını iddia edip sıfır çamaşırı önümüze koyarlar.

bu reklamların bir de ayşe teyze si vardı di mi. kadın 30 yıldır çamaşır bulaşık yıkıyor lan, böyle talihsiz bir hayat olamaz amk.
hani olurda ben çamaşır makinasının başındayken aniden bi herif dalarsa içeri ve bana deterjanımı kötülerse kafasına yer çamaşır sepetini, hiç acımam.
çıkmayan lekeye yaklaşık bir kilo deterjan döküp, bakın nasıl da çıkarıyor denilen reklamlardır.
çay lekesi, çimen lekesi, nar lekesi.. zorlu lekeler. bu reklamı gören de bütün gün çimlerde yuvarlanıp nar yiyoruz sanar.
on kisiden dokuzunun tercih ettigi urunlerin reklamlaridir.

ama ben hep o onuncu kisinin bir bildigi vardir diyerek o markadan almiyorum.
(bkz: kireç tutan rezistans)
(bkz: yaratıcılıktan uzak reklamlar)
mavi önlüklü kır saçlı çamaşır makinesi tamircisi amcamız elinde her daim kireçli rezistansıyla bu reklamlarda boy göstermektedir.
mintaksla canım mintaksla ben de yıkarım mintakslaaaa.
10-15 TL lik, iş için kullandığım tişörtlere ve kot pantolonlara, lekesi çıksın diye 30-40 TL'lik deterjanı ballandıra ballandıra anlatan uyanıkları tebrik etmek lazım.
Aslnda Tekstil firmam olsa şöyle reklam yapardım.
a-Ahh gitti güzelim tişörtüm/pantolonum.
b-Üzülmeyin. Gelin falanca yere deterjan parasına size 4 adet tişört/pantolon verelim. Ayrıca çamaşır yıkamak için elektrikten, sudan, ütüden ve zamandan tasarruf edin.
sperm lekelerine karşı reklam yapılmayan deterjanlardır.
Geçenlerde Pınar Altuğ'u bu reklamlardan birinde oynarken gördüm. Neymiş efendim çamaşırlarını hede hödö ile yıkıyormuş, mis gibi oluyormuş falan da feşmekan. Kendisini çamaşır yıkarken hayal edemiyorum da.

Bu deterjanların bir de leke çıkarıcıları vardır. Yahu siz değil misiniz reklamı yaparken "her lekeyi çıkarır, canını okur" diyen. "Deterjanın yeterli olmadığı durumlar" da ne demek?
Gördüğüm en saçma reklamlar deterjan reklamlarına ait. Kanal Değiştirme sebebi
(bkz: ayşe teyze)

neden bu kadar uzun süredir bu saçma reklam zincir şeklinde uzadı bilinmez. azalarak bitsin artık.
(bkz: kirlenmek güzeldir) *