bugün

"asla cıkmaz denilen lekeleri cıkartma" temalı reklamlardır.
sokaktan geçenlerin üzerine bir şeylerin döküldüğü reklamlardır. bir gün birisi fena patlayacak gibi görünüyor.
kirin türünü tespit eden kapsülleri icat ettiklerini halka yutturmaya çalışan dahi(!) kişilerin ürettikleri reklamlardır.
bu aralar kirlenmenin güzel olduğunu iddia eden reklam bütümlemeleridir.
inandırabileceklerini düşündükleri an insanları da beyazlatacakları reklamlardır.
düşük sıcaklıkta bile aktif oksijenli, ultra şakşaklı, mega patlaklı,lekeyi tanıyanı, mavi toplu yetmedi leke çitileyeni, kurutupta asanı gakgiri gukgiri
bir tanesinde kadının biri bahçeye çamaşır asarken beyaz bir çarşafın arkasından mehmet aslantuğ fırlar * ve kadının gözlerini cebinden çıkardığı bir kurdele ile bağlayarak ona bir havlu koklatır. Mehmet aslantuğ sapık mıdır ya da nuri alço'nun yerini mi almaya çalışmaktadır ben bilmem beyim bilir ama bu kadının kocası yok mudur, elin herifinin evde ne işi vardır diye soracak olursanız o kadar kusur diş macunu reklamlarında da olur derim. * *
''mintax la canım mintax la'' devamını unuttuğum reklam.
--spoiler--
Bir sürü reklamda aynı mesaj veriliyor. Dünyanın en berbat şeyi geliyor başına, arabana çarpıyorlar, evin yıkılıyor sözgelimi, "Boş ver, sen bir gazoz iç," diyorlar!
Manyak mıyım ben? Gazozun sırası mı?
Reklam insanları çok kolay mutlu olan cinsten.
Özellikle de ev kadınları. Mutfağa giriyorlar, bakıyorlar ki bomba düşmüş! Yüzlerce iğrenç bulaşık, yerler leş.
Normal şartlarda, benim bildiğim, ev kadınlarının ev ahalisini kılıçtan geçireceği bir durum!
Sonra bu kadın, tezgâhın üstünde bulaşık deterjanını görüyor ve gülmeye başlıyor.
Ben bu noktada "Tamam," diyorum, "kadın kafayı sıyırdı!"
Hayır. Kadın deterjanı görünce, "Oh, iş bitti," diye seviniyor.
Pardon, bu mutluluğun kaynağı nedir? Siz bulaşıkları deterjan-sız, sade suyla mı yıkamayı düşünüyordunuz?
Bulaşık makinen bile yok kardeşim! Sen bırak her şeyi, bu herifi terk et, pilini pırtını topla, çek git, kendine yeni bir hayat kur. Her şekilde bundan daha iyi olur.
Reklam insanları, silkinin ve kendinize gelin! Hayattan daha çok şey bekleyin.

--spoiler--
*
(bkz: kirlenmek güzeldir) *
(bkz: ayşe teyze)

neden bu kadar uzun süredir bu saçma reklam zincir şeklinde uzadı bilinmez. azalarak bitsin artık.
çıkmayan lekeye yaklaşık bir kilo deterjan döküp, bakın nasıl da çıkarıyor denilen reklamlardır.
Geçenlerde Pınar Altuğ'u bu reklamlardan birinde oynarken gördüm. Neymiş efendim çamaşırlarını hede hödö ile yıkıyormuş, mis gibi oluyormuş falan da feşmekan. Kendisini çamaşır yıkarken hayal edemiyorum da.

Bu deterjanların bir de leke çıkarıcıları vardır. Yahu siz değil misiniz reklamı yaparken "her lekeyi çıkarır, canını okur" diyen. "Deterjanın yeterli olmadığı durumlar" da ne demek?
hani olurda ben çamaşır makinasının başındayken aniden bi herif dalarsa içeri ve bana deterjanımı kötülerse kafasına yer çamaşır sepetini, hiç acımam.
sperm lekelerine karşı reklam yapılmayan deterjanlardır.
10-15 TL lik, iş için kullandığım tişörtlere ve kot pantolonlara, lekesi çıksın diye 30-40 TL'lik deterjanı ballandıra ballandıra anlatan uyanıkları tebrik etmek lazım.
Aslnda Tekstil firmam olsa şöyle reklam yapardım.
a-Ahh gitti güzelim tişörtüm/pantolonum.
b-Üzülmeyin. Gelin falanca yere deterjan parasına size 4 adet tişört/pantolon verelim. Ayrıca çamaşır yıkamak için elektrikten, sudan, ütüden ve zamandan tasarruf edin.
(bkz: kireç tutan rezistans)
mavi önlüklü kır saçlı çamaşır makinesi tamircisi amcamız elinde her daim kireçli rezistansıyla bu reklamlarda boy göstermektedir.
(bkz: yaratıcılıktan uzak reklamlar)
çay lekesi, çimen lekesi, nar lekesi.. zorlu lekeler. bu reklamı gören de bütün gün çimlerde yuvarlanıp nar yiyoruz sanar.
http://haber.stargazete.c...lar-uyuyor-mu/yazi-736632
mintaksla canım mintaksla ben de yıkarım mintakslaaaa.
25 yıldır yapılmaktan bıkılmayan reklamlardır.

sürekli rakip deterjana bok atarak, ''bak biz daha iyiyiz, o ise iğrenç, bak bak bak temizleyemedi ha ha ha'' mantığı güderek, yarışma yapar gibi kıyaslamalar içine giren reklamlardır. sürekli ama.

çay lekesi, salça lekesi, bok lekesi, sidik lekesi şeklinde envayi çeşit lekeyi çamaşıra sürerler sonra yıkadıklarını iddia edip sıfır çamaşırı önümüze koyarlar.

bu reklamların bir de ayşe teyze si vardı di mi. kadın 30 yıldır çamaşır bulaşık yıkıyor lan, böyle talihsiz bir hayat olamaz amk.
Gördüğüm en saçma reklamlar deterjan reklamlarına ait. Kanal Değiştirme sebebi
https://twitter.com/Vinen...status/694998266958589952