bugün

ver bi küllük, çal şöyle damar bir şarkı, ver ordan cigaramla, rakımı be sözlük dedirten durumdur.
bir yazar afroizmasi.

(bkz: feryada gücüm yok ulan sözlük)
(bkz: doldur bakalim lambo ustacim)
fonda " dertler derya olmuş, ben de bir sandal" çalarken telaffuz edilmesi gereken replik.

iki yudum içip, nara atanlar yüzünden moderatör çağırmamıza neden olabilir.
sözlükte derman arayan uuser söylemi. derdinin asıl gerçeğini de sözlüğe taşımayıp kendisini içten içe yıkması muhtemeldir. *
sevmiyolar lan beni.
millet kumpasçı olmuş be sözlük.
hislerime tercüman oldun ben sözlük.
dertliyim be sözlük,
dertler derya olmuş bende bir sandal,
bu nasıl başlık tanımı skandal,
dertliyim be sözlük.
dengesizim be sözlük...
(bkz: ruhuma hicranımı sardım da yine)
hala yazaR olamadım be sözlük,
çaylaklığı üzerimden atamıyorum be sözlük.
şükredin lan siz dertlisiniz, ben çok dertliyim be sözlük..
(bkz: derdini marko paşa ya anlat)
daha çok "sözlük yazarlarının itirafları" başlığında kullanılan cümle.
(bkz: niye be yavrum)
ben güzin abla yavrucaklarım yettim gari*
Çok dertliyim hocam, çok. Biraz önce eski sevgilimden mail aldım, biraz sohbet ettik. Nasılsın iyi misin faslı geçti aramızda. Yine sildik birbirimizi, elimizde pek geçerli sebep yokken oysa.
ah sözlük ah...
bir dokun bin ah işit kıvamındaydım,sol framede başlığı gördüm dedim sözlük candır.
sanki her şeyin sorumluluğu üzerimdeymiş gibi geliyor be sözlük, etrafımdaki insanlar sorumsuzluklar yapıyorlar ve umurlarında da olmadığından sonuçlarına ben katlanıyorum
sonra sanki son birkaç yıldır sadece günü geçirmek için yaşadım kalıcı hiçbir şey yapamadım gibi geliyor ve bundan ötürü pişmanlık duyuyorum
bu dertler yüzünden boşluklarımla günü dolduruyorum
sevgili sözlük,
düşündüğüm gibi gitmiyor hayat bu ara. can sıkıcı bir hal alıyor her şey biranda. sorumlulukların biri gelip biri gidiyor. havada çok soğudu.
(bkz: üşüyoruz reyiz)
ulan canım sözlük,

kafam bi' dalgın bu aralar. sırtımda ağır bi' yük, dilime vurulmuş bi' ket. söylesem derdimi tesiri yok, söylemesem gönül razı değil. anla işte be.
fark edilip edilmediğimin farkında değilim.
(bkz: dertliyum kederliyum her nedense ağlarum)
gece gece dertli olan ve konuşacak kimseyi bulamayan yazarın içini dökmek için sözlüğe söylediği sözdür.

feysbuk, telefon vs her yerde kimse konuşulacak gibi durmuyor. daha doğrusu duruyor ama insanın içinden gelmiyor. biz de burada dağıtıyoruz kafamızı.

olmuyor sözlük olmuyor. bir işi de iyi yapalım ama olmuyor. bir yerlerde hata yapıyorum ama nerede, bilmiyorum sözlük.
(bkz: konuş anam dinliyoruz)
dinle o zaman

http://www.youtube.com/watch?v=3jdbuBVImcU