bugün

sınavın bir gün öncesinde yapılması gereken o sıkıcı olayı dersin olduğu hergün yaparak sınavdan bir önceki gün uyuyabilmeyi sağlayan devamlılığı olan eylem.
alışkanlık haline gitirilirse günlük yaşantıdaki eylemlerede faydası olacak olan durum.
her senenin başında bıkmadan usanmadan yinelenen düşünce, netekim sınav zamanına kadar çalışılmaz, çalışılsa da sınava kadar bir dersten fazlasını bitirmek nasip olmaz.
kabus gibi geçen her final döneminden sonra, kendi kendime söz verdiğim ama bir türlü uygulayamadığım eylem.
milyonlarca kere uzerinde soz verilen ama hic birinin tutulmayip asla gerceklestirilemeyen aylem.
ilk ve orta ogrenim hayati boyunca asla yapilmayan ama universitede yapilmazsa pek de hayirlara vesile olmayacak durumdur.
ögrenci dilinde ütopyanin tanimidir.
her ögretmenin tavsiyesi, her ögrencinin hayalidir. ama hep hayallerde kalır.
her sene kararını alıp uygulayamadığım ya da uygulama sürem birkaç günle sınırlı kalan olay. kendini kandırmanın bir örneği.
uzun bir tatilden çıkmış hemen her öğrenci çok kararlıdır bu çalışma türünde. rehberlik hocalarına koşarlar hemen. rehberlik hocaları da son derece dangalak bir method kullanarak 50 dakika ders 10 dakika ara modunda iğrenç bir çalışma tablosu çıkarırlar ortaya. bu tabloya bir hafta uyarsın. ikinci hafta kasarsın. üçüncü hafta iflahın kesilir ve bırakırsın. ben daha bu programlara uyan öğrenci tanımadım arkadaş. hangi bilimsel düşüncenin ürünüdür bu rehberlik hocalarının yaptıkları? sonra öğrenci kendi kıvamına döner. futbol maçları, aşk meşk derken karnede notlar yamulur. öğrenci dediğin adam günü gününe çalışmaz!
(bkz: sözlüge günü gününe girmek)*
teorinin sı.tığı noktadır.
(bkz: impossible is nothing)
sınav dönemine olabildiğince rahat girmek demektir.
her ogrencinin hayalidir. her canim turk ogrencisi, egitim-ogretim hayati boyunca en az ama en az bir kez bu ders calisma disiplinine sahip olmayi diler. * *
haci derslere gunu gunune calisicam * bu sene cok pis gaza geldim ortalama yapicam yuzde ona giricem * bu derslerin hepsini vericem * hedesidir. hatirladikca gulumsenir. ne seker seydir.
inek olmaya giden yolda ehemmiyetli bir adımdır.
sene başında böyle bir karar alınır..
(canlandırma)
-olum varya bu sene günü gününe ders çalışacağım
+hı hı
-görürsün..
ilk 15 gün taş çatlasın 1 ay sonra normale dönecek sınavlara son gün çalışacaktır.korkulacak bir şey yoktur.
her sene başında gaza gelen öğrencinin yaptığıdır.
her dönem başı kalan öğrencilerin yapacağına söz verdiği şey.
ütopik bir harekettir.
Herkese çocukluğundan beri öğütlenen eylemdir. Yapan da örnek çocuktur.
çok zor bir olay. bu sistemle başarının kaçınılmaz olacağı garantidir ama ne yazık ki uygulama oranı tahminimce çok düşüktür. en azından benim etrafımda bunu yapabilen yok. yani ben bu gün ve diğer günlerde bunu görmedim. hele kendim yanına yaklaşamadım.
şehir efsanesidir.
gerçekten de yapılması nerdeyse imkansızdır, bir gün canın sıkılır çalışamazsın, başka gün hasta olursun, ya da o gün eğlenirsin(sinema, halı saha maçı, arkadaşla ya da tek başına yapabileceğiniz her türlü aktivite) vb. nedenlerle yapılması mucizedir, önemli olan dersi derste dinlemek ve yapabiliyorsanız anlamaktır zaten derste anlarsanız son gün çalışsanız bile o derse çok zorlamayacaktır, çünkü anladığınızdan unutacağınız bir şey olmayacağından kolayca ama eğer anlamamışsanız tekrar gereklidir ama illaki dersin işlendiği gün olmak zorunda değildir kanaatimce bilgilerinizi taze tutabildiğiniz süre içinde unutmadan önce tekrar ederseniz iyi olur, tabi en güzeli öğrendiğin gün tekrar etmektir.
sınava son gün çalışmak kadar başarı getirmeyen yöntem. eğitimciler sınavlara son gün çalışan öğrencilerin günü gününe çalışan öğrencilerden daha başarılı olduğunda hem fikirler. zaten sıkıcı bi şe her gün çalışmak.
her sene, vize, final, bütünleme, dönem basi ogrencilerin vicdanlarini rahatlatmak icin kendi kendilerine söyledikleri yalandir. yapana su gune kadar rastlanmamis olup, dersi derste ogrenmek yeterli olacaktir.
ee bunlar kolaymış,hepsi aklımda zaten,konu bitsin komple tekrar ederim vs. mazaretlerle yapılamayan eylem.