bugün

Eski slayer ve tastement davulcusu. dinamik ve agresif bir thrash tekniğin üzerinde ışık hızında çalışan bir adamdır. hayvandır.
lombardo kardeşimiz dikey duvara bir kağıt koyar ve iki bageti de kullanarak duvarda düşürmeden tutar, "bunu sıradan davulcular yapabilir der. daha sonra aynı hareketi tek elle tekrarlar, bunu yalnızca iyi davulcular yapar der. ardından kağıdın yerine bozuk para koyar, iki bagetle vura vura duvarda tutmaya başlar,işte bunu sadece en iyiler yapabilir der. son olarak da bozukluğu tek bagetle duvarda düşürmeden tutar ve bunu da yalnızca ben yapabilirim der.*
james hetfield in kankasi.dunyanin en iyi bateristlerinden biri.
bir üst modeli için;

(bkz: richard christy)
reflections ve apocalyptica albümlerinde apocalyptica ile beraber çalmış baterist. varisi için (bkz: mikko siren)
davulun malmsteen 'i.
paul bostaph'i dinledikten sonra hiçbir$ey olduğunu anladığınız davulcu. gene hoglan, richard christy, sean reinert, paul bostaph, flo mounier gibi davulcuları dinleyince pek de iyi gelmeyen davulcu. kötü bir davulcudur demiyorum, çok da süper bir davulcu değildir.
testament a en güzel albümünü yapmasında emeği geçmiş şahıs.*
apocalyptica ile turkiyeye gelen davulcu. hız teknik kontrol ne ararsan var bu adamda. solo calısmaları ayrı bir zevk veriyor...
slayer'ın en popüler elemanı, aşmış davulcu.
slayer' la bir türlü yıldızı barışamayan kişi. karısı yüzünden zamanında gruptan ayrılmışlığı da, kovulmuşluğu da olmuştur. iyi davulcudur o ayrı.
(#961782)
slayer'ın son albümünün tekrardan sert ve güzel olmasını sağlayan süper davulcu.
orkestra arkasında vivaldi çalmış davulcu. *
iyi bir davulcu olduğu alemlerin eziği olduğu gerçeğini değiştirmez.
ritim kaçırmaya bile vakti bulunmayan ve önündeki aletle sevişen müthiş davulcu. kendisinin sayesinde bateriye başlamayı bile düşünmekteyim. helal olsun bu adama.
kimden iyidir kimden kötüdür tartışılabilir ama hangi babayiğit acaba onun the gathering de çaldığı gibi baget sallamıştır? en iyi performansını the gathering de çıkarmıştır, bir daha da o kadar iyi performans çıkarmasını pek beklemiyorum...
çalarken adeta kendinden geçen, slayer'ı şahlandıran, insanı davuldan soğutan hayvan.
ünlü olmadan önce pizza dağıtan, kerry king'le de evine pizza dağıtırken tanışmış, kerry king'in gitar çaldığını öğrenince bir ara jam session yapalım önerisinde bulunmuş ve böylece slayer'ın kurulmasına ön ayak olmuş davulcu. muhteşem temiz ve hızlı tripletleri vardır. 'alaylıdır', hiç müzik eğitimi almamıştır. küçükken değişik kalınlıktaki kitaplara vurarak davul çalmayı öğrenmiştir. slayer' ın slayer olmasında en fazla emek sahibi müzisyenlerden biridir. bir caz davulcusu bilgisi ve tekniği yoktur ama hız konusunda eline kimse su dökemez.
aşmış baterist.bir insanın bu kadar hızlı bateri çalabileceğini düşünmek korkutucu ama dave lombardo bunu gerçek kılıyor.kendisi 1990 yılına kadar slayer'da çalmıştır.ordan şutlandıktan sonra bir iki grupta çalmış bir çok gruba da konuk olmuşutr.2002'de slayer'a geri dönmüştür.apocalyptica'nın reflections albümünde de bateriyi bu insan azmanı çalmaktadır.bana göre (bkz: mike portnoy)'la beraber yaşayan en iyi bateristtir
dikkat ettim, davul çalarken bileklerinin (iki yönde de) bükülüş açısı çok geniş bu adamın. o yüzden bu kadar hayvan bir tuşeyle çalıyor.

örneklemek gerekirse, Gene hoglan bir strength davulcusuysa, dave lombardo'nun olayı dexterity'dir.
modern drummer festival videosunda gördüğüm kadarıyla hayvani davul seti aşağıdaki gibi olan adam.

- 7 alto, 2 tanesi floor tom.
- 1 tanesi efekt trampeti olmak üzere 2 trampet.
- 3 china, 1 tanesi çok garip. hayatımda öyle bir zil görmedim. splash + china benzeri birşey..
- 4 crash
- 1 splash
- 1 ride
- 1 hi-hat
- çift cross

marka olarak; (bkz: tama)

(bkz: insan mısın)
duvardaki bozuk parayı bakarak duvarda tutan davulcu. portnoy hala tek bagetle yapsın zaten.
sanılanın aksine hayvan gibi teknik davulcudur. en iyi jazz davulcusu ödülü almışlığı vardır.
(:http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=)