bugün

8 bölümde sezonu kapattığı için eleştirilen dizi. yabancı dizileri kabak tadı veren türk dizileri mi sandınız bir sezonda 50 bölüm oynansın.
ama yine de üzmüş dizidir şimdi kim bekleyecek kaç ay...
sezon finali derken?

hay amınıza koyayım, daha yeni başladıydı ya la, neyin sezonu, neyin finali arkadaş?

--spoiler--
yalnız roma ve papalık çok büyük orospu çocuğuymuş, hem de bayrak tutanı. nedir bu osmanlı düşmanlığı yahu?

bir de şu var ki, lorenzo ipnesinin götü kesilecekken leo gelip kurtarıyor, o hala "benim manitayı sen mi siktin" derdinde. valla kusura bakma lorenzo kardeş, o manitayı kim olsa siker.

--spoiler--

bilen biri bir zahmet yazsın, yeni sezon ne zaman?
(bkz: lucrezia donati) nin orospuluklarını herkesin öğrenmesiyle sezon finali yapmıştır.
40 dakikadan 10 bölüm yapmak yerine 50 dakikadan 8 bölümlük sezon yapmış dizidir efendim.

normalde bu tip diziler 40'ar dakika oluyor, o bakımdan şeyettim.*
çok kötü yerde sezon finali yapmış starz dizisidir.
8 bölümde sezon finali yapıp beni çıldırtan dizi.
8 bölüm geçmesine rağmen şu andaki en favori dizimdir, lucrezia orospusu olmasa daha güzel de olabilirdi swh. işin şakası bir yana tüm karakterleri oynayan oyuncular ustalıkla seçilmiş, lan ben papa yı canlandıracak olsam bu amcayi seçerdim dedirmektedir ( ki aktör abimiz papa 4. sixtus la birebir benzemektedir), neyse efendim; avrupa nın ilk bankacıları medicilerin yönettiği bilimsel gelişmelere önem veren, dini 2. plana atan floransa ile italya topraklarında tam bir birlik kurmak isteyen vatikan ın çekişmesi arasında kendisinin ve annesinin kaderini, hayatın amacına ulaşmak için çabalayan, her konuda uzman olan da vinci abimizin hayat hikayesi anlatılmaktadır. izlenilmeli izletilmelidir. dipnot: bol bol göt, göğüs sahnesi içermektedir. aile ile izlenmemesi önerilir. aşırı milliyetçi arkadaşlarımızı da 3. vlad tarafından türkler hakkında söylenen hoş olmayan ibareler bekliyor. hazırlıklı olun.
guiliano de medici papa oluyor gerçekte tarihe uyuşmuyor onun ölümü gibi yorumlar var ama "papa olan guiliano de medici" galiba bizim guiliano nun hamile bıraktığı kızın çocuğu.
görsel

görsel
çok erken sezon finali yapmasaydı daha iyi olacaktı.
biraz sinir bozucu bir dizi olmuş. o nası leonardo da vinci öyle. adam hem yakışıklı hem yetenekli(güzel resim çiziyor, icatları var), hem zeki hem 2 eliyle de çok iyi kılıç sallıyor, hem cesur... böyle adam afedersiniz gelsin beni de siksin. sonuç olarak bi erkek olarak kendimden utandım yemin ediyorum leonardoyu görünce. bi de sezon finalinin yeri çok sinir bozucuydu.
da vinci hayranı olmamla birlikte izleme isteğimin tavanda olduğu dizi. ama sezon boyunca bir fırsatım olmadı. iş güç malum. artık tatilde olunduğundan mütevellit izlenebilirliği arttı dizinin. spoiler vermeyin sakın okurum dayanamam.
dizideki en mantıksız şey da vinci'nin arada bir kara murat kesilmesi. en nihayeti dahisin olaylara neden barzo gibi dalıyorsun serseri it. dizi güzel ama.
http://biliyoruzdakonusuy...a-vincis-demons/#more-215
yeni sezonun 2014 martında başlayacak olması biz sevenlerini derin bir hüzne addetmiş dizidir.
yeni sezonu sabırsızlıkla beklediğim dizi. vlad tepes'i çok iyi canlandırmışlar, tebrik etmek gerekir.
tarihteki gerçek olayların üzerine kurgulanması ayrı bir tat katan dizi.
medici gibi karizmatik bir aile üzerine kurulu gibi durması bile ayrıca izleme sebebidir.
en sonda yaşanan suikast girişimi gerçekten tarihte yaşanmış.
ne olduğunu araştırmayın heyecanı kaçmasın.
Aslında başlarda çok iyi ilerliyordu. ortalarda bozdu. sezon finalinde patladı. sağlamdır. Turk adında bir sıfatta vardır.
muhteşem.
birazdan yazacaklarım ağır spoiler içermektedir. sezon finalini izlememiş arkadaşım, kaydır sayfayı aşşağı kaydır.

--spoiler--
final her bölümde olduğu gibi yine beni hayranlık içinde bıraktı. yalnız nasıl olur bilmem ama, artistamız riario ve pazzi ibnesinin elinden kurtulup, tatlı orospu lucretzia'yı da alıp o gemiye yetişecektir. medici'de yüzüğü gördüğü için, hatunu geride bırakma şansı yok. en merak ettiğim ise yeni sezonda osmanlılar'dan bu kadar bahsedilip bahsedilmeyeceği.
--spoiler--
izlediğim her bölümünde kendimi assassin creed 2 de hissettiğim dizi, gerek vatikana castell san angelodan girmiş olması, gerek sezon finalinde pazzilerin ihaneti olsun assassin creedten tanıdığımız şeyler. 2. sezonunu dört gözle bekliyorum.
da vinci'nin yaşadığı dönemi popüler kültürle harmanlanmış ortaya da enteresan bir tat çıkarmayı başarmış dizidir. da vinci'yi hep uzun sakallı ve ihtiyar bir adam olarak beyinlerimize yerleştirdiğimiz için ilk etapta bi noluyoruz dedirtir. fakat söylenene göre kendisi oldukça esprili, yakışıklı bir adammış. da vinci'nin zekasının yanında ünlü medici ailesini, botticelli'yi ve zamanın floransa'sını da izlemeye nail oluyoruz. kısacası güzeldir, izlenesidir.
yalnız 7. bölümde aşık olduğum giuliano'nun 8. bölüm sonunda ölmesine sebebiyet veren dizi senaristlerine de ayrıca sitemlerimi iletiyorum.
leonardo da vinci'yi muraz boz kılıklı tom riley'in oynadığı dizi. beğenerek izliyoruz.

not: murat boz hayranı değilim. adamı benzettim sadece.
bu kadar uzun ara verilince "lan nerede kalmıştık en son?" dedirten türde bir dizi. yeni sezona başlamadan önce muhtemelen son 2-3 bölümü baştan izletecektir bana.
harbiden olmuş dizidir. ilk önce ön yargıyla yaklaşmıştım ama sonra tüm laflarımı yedim.