bugün

hoşgelmiş nesildaş taze yazar.
öylesine seçilmiş bir nick olmakla birlikte, esas mühim olan şu anda yeniden okuduğum bir william shakespeare oyunu olması bunun da nick seçimimde aniden etkili olmasındandır. olay budur. *

http://en.wikipedia.org/wiki/Cymbeline
bilgi içerikli entryleriyle sözlüğü coşturan yazar.hoşgelmiş.
nick altımda beni eleştirmeyi borç bilmiş yazardır. ben fikrimi söyledim ama hiç bir hayvan veya nebatatı kullanmadım tarif ederken. sığır kokusu bilmem, hiç koklamadım! sen kokla bana tarif et. tarif edilmez bazı şeyler. burnumu rahat bırak!
tanışmaktan memnun olunan "vay be" insanıdır, hakikaten şaşırtmıştır beni. *

kırk yılın başı böyle güzel tesadüfler sağladığın için seviyorum seni sözlük... geri kalan tüm berbat yönlerine rağmen.
budur;

(bkz: #7623298)
günlerdir kosmos, reha erdem ve sermet yeşil hakkında özel mesajlar yoluyla yazışıp durduğum, yakında tanıdık ya da akraba çıkma olasılığımızın bulunduğunu düşündüğüm,* gizemli yazar. *
kısa olsun: sözlüğün nurdan gürbilek'i.
bir aralar önyargılıydı bu. *
bir shakespeare oyunudur. kadim kelt kralı cunobelinus üzerine olayları konu alır. ayrıca sımbiliin diye telaffuz edilir.
yakın zamanda uzun süreliğine hastanede bulunduğunu anladığımız kişi.
ne kadar yıpratıcı birşey olduğuna yakın zamanda ben de şahit oldum. geçmiş olsun. allah da bir daha düşürmesin umarım.
(bkz: symbelmyne)
more albümünden çok güzel bir pink floyd şarkısı.

The path you tread is narrow and the trumpets sheer and very high
the ravens all are watching from a vantage point nearby
aprehension creeping like a tube train up your spine
will the tight rope reach the end, will the final couplet rhyme
and it's high time, Cymbaline
please wake me

A butterfly with broken wings is falling by your side
the ravens all are closing in, there's nowhere you can hide
your manager and agent are both busy on the phone
selling coloured photographs to magazines back home
please wake me

The lions converging where you stand, they must have moved the picture plain
the leaves are heavy' round your feet, your hear the thunder of the train
suddenly it strikes you that they're moving into range
and Doctor Strange is always changing size
please wake me
loreena mckennitt harikası bir eserdir.
http://www.youtube.com/watch?v=xdDNd3Qc3wg

aynı zamanda güzide sözlüğümüzün yazarlarındandır.
laik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması değildir, laiklik din ve devlet işlerinin ayrılmasıdır denebilir tam olarak olmasa da. aslında buna sekülerizm denir. laiklik devletin dine karışmamasıdır. laik bunu isteyene denir. bu durumda götünden kelime uydurmak isteyenlere, laiklikçilik kelimesini öneririm. anlatmak istedikleri şeye daha uygun. laikçilik en nihayetinde laik olan insanı satmak anlamı taşır. laiklik yaparak para/güç vs kazanan değil.

yani, o zaman cymbeline isimli yazarı eleştirenlerin türkçelerinde hata aramak lazım.
emine beder'e rakip bir yazarimiz.*
(bkz: sanat güneşi)
kemalizm eleştrisini veya kemalizm üzeri esprileri kaldıramayan kişi.

not: şakirt değilim.kesin çizgilerden gidiyorsunuz diye yazdım.
bir saattir kova burcu kadını hakkında ipucu versin diye dil döktüğüm yazardır. ama ağzından laf almak çok zor. ancak yinede teşekkür ederim.
ilginç biri ama sanırım iyi de biri ve "yahu" kelimesini daha az kullanması gereken biri.
nostalji rüzgarları estiriyor sözlükte bu ara.
sabah sabah acıktırmıştır.
(bkz: #9316013) yazısıyla kıskanclığın doruklarında olduğunu gösteren yazar. hemcinsini, açık açık kıskananı,ilk kez görüyorum. *
dünyada ne çok mal insan olduğuna şaşıran kişi.
(bkz: #11209668)
the kooks ve the cure sever yazar, takdirimi kazanmıştır.