bugün

Çıkmasına son on gün kala beni yüksek heyecandan kalp krizinden götürme ihtimali olan oyundur. Yapımcıları Witcher'ın oyun serisine imza atmıştır. Bekliyoruz bakalım.
Ryzen 5 3600 işlemci ve RTX2060 OC ekran kartı ile çıksın diye gün saydığım oyun. Daha önce ön siparişle oyun almışlığım yok bana bir ilki yaşattı pezevenkler. Tek korkum bu kadar pr dan sonra tırt bir oyun gelmesi.
Yılın balonu olacak. Balonpunk 2077.
Patlaması yakın olan bir balon.
neden bilmiyorum ama watchdogs legion tadında, sıradan bir oyun çıkacakmış gibi bir hisse kapılıyorum bu oyunun adı ne zaman anılsa. beklentiyi çok yükselttiler, hayal kırıklığı olmaz umarım.
ilk gün inceleme puanı 90. 86-87'lere kadar iner bu. Geçmiş olsun asrın oyununa, gelmiş geçmiş en iyi oyuna.
Yıllarca şişirildikten sonra hikayesi güzel ama oynanışı çok kötü olacak bir oyun, bu kadar hype çok fazla. insanlar bu oyunun çıkışıyla hayatları kurtulacak, isa Mesih dünyaya gelecek ve bütün kötülükleri ortadan kaldıracak zannediyor.

Oyunun benim ilgimi çeken tek tarafi karakter yaratma. Penisine kadar yaratabiliyorsunuz. Ben kendi penisimi oyuna kopyalamak ve saatlerce her her bir damarı tam olarak yerine koymakla uğraşmak istiyorum. Bu sayede bu muhteşem organ ölümsüzleşecek ve gelecek nesiller de bakıp "bu gerçek olamayacak kadar güzel" diyecekler.
Çok pis patlayacak oyun. ilk gösterdikleri grafikler de, oynanış da, animasyonlar da downgrade yemiş, diyim.
Abartılan bir balon. Evet.
oyunla ilgili incelemelere göz gezdirdim. bu göt veren sjw tayfasının yatacak yeri yok. Karının biri oyuna düşük puan vermiş. Neden? oyunda yeteri kadar trans birey yokmuş. Hay ben sizin ananızı sikeyim. oyunda yeteri kadar trans birey olup olmaması oyun derecelendirmelerinde kriter haline gelmiş de haberimiz yok. sjw tayfası oyunu bokluyorsa hiç değilse ''hikaye anlamında'' bizi güzel bir oyun bekliyor demektir.

edit: kötümser olmayayım diyorum ancak oynadıktan sonra muhtemelen şu entry'de yazılanların aynısını düşüneceğim: (bkz: #44204302)
rtx 3090 da 4k full ayarlar da bile 60 fps veremeyen oyun.
Kalitesizliği buram buram akan oyun, 8 yıl karakter oluşturmada kadın oluşturup 31 çektiklerini düşünüyorum.
Hayal kırıklığı, iadesini yaptım. Yıllardır bunu mu beklemişiz biz?
10 ay önce;
Gün gelecek bilgisayar oyunlarında gerçek adamları oynatacağız.

Bugün;

Bu muydu lan gerçek adam. Vir paramı Allah kahretmesin yazık be...

T:bir hüsran oyun.
Birinci gözden RPG oyunu mu olur. izometrik olmasın da bari 3. Göz olsaydı.

RPG severler, ilk günün gazıyla oynar ama 2 gün sonra sıkılır. Demedi, demeyin.
fps lakin çok yakında zannımca tps yama gibi bir şey gelebilir. ayrıntılar hazır. modun gelmesi içten bile değil. birkaç haftaya gelir diye düşünüyorum, kullanıcılarında bu yönde baskısı olacaktır zaten.
Eyy CDPR oyunu götüm götüm erteleyeceğine direkt 1, 1.5 yıl erteleseydin de düzgün çıkarsaydın şu oyunu. Hayır o kadar crunchlar ve ertelemeler de ne yaptınız siz? PS4 ve Xbox One kullanıcıları oyunu yerden yere vuruyor şuan, defalarca optimizasyon, bug/glitch sorunlarını halledeceğinizi söylediniz bu mu yani? PS4 gameplayine bakayım dedim oyun aşırı bulanık, grafikler çok kötü vs. 8 yıl emek verip şu haliyle nasıl çıkardınız bu oyunu? Potansiyeline yazık etmiş halbuki düzgün çıksa 93-95 arası bir puan alıp kullanıcılar da büyük ölçüde övecekti oyunu. Yazık olmuş.
senaryosu, grafikleri, dinamikler neredeyse her konuda çöp oyun. birde utanmadan ırkçılık yapmışlar.
görsel

bu nedir abi? oyun içi görüntü bu, zenci bir kadın beyaz bir adama tasma takmış. şu görüntüyü görür görmek oyunu direkt iade ettim. siz sjw lerin egosunu tatmin edeceksiniz diye alenen ırkçılığa mı maruz kalacağım? bu saatten sonra cd projectin oyunlarına para harcamam.

bu oyuna para veren net dolandırılıyordur. bu oyunu öven net harcadığı parayı hazmedemeyenlerdir.
Başımı deli döndüren oyun.

Birisi first person rpg mi olur demiş, haklı. Tamam hadi yaptın, her haltı da fps yapmana gerek yok, diyaloglarda yapılan hareketler şunlar bunlar çok fazla oynatıyor kamerayı, başım dönüyor dönüyor dönüyor... Çaktım iadeyi. Zaten adam olmaz bu oyun bu kadar bugla.

Tamam cyberpunk falan da atmosfer çok fazla karanlık, renkler çok kötü, gözüm kanıyor...

Ya bi kere bile açıp oynamadınız mı sevgili developerlar? ilk defa vr olmayan bir oyunda motion sickness yaşıyorum.
aşağıdaki sahne yaşanmıyorsa kendisini oynamak gereksizdir.

görsel
Ps 2m de canavar gibi oynuyorum.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
balon gibi patladı leş oyun.
insanları aşırı yükselten oyun.

güzel ama çok hata var be.

7 yıldır beklenen oyun tabii eleştiri yağmuruna tutulur. gram hatasız olması gerekmekte.
bilgisayarda çökme raporlarını gönderince "sağ ol kanka" diye mesaj belirir.

ps4, xbox one ve bilgisayarda çökebilen; özellikle konsol* sürümünde bir çok hata barındıran oyun.
ps4 ve xbox one'da 15-20 fps lere kadar düşebildiği gibi, figüran niteliğinde npc sayısı oldukça az.

aynı zamanda türkçe dil desteği içeren büyük oyunlardan birisidir.

--spoiler--
içindeki haberlerin birisinde "türkiye bu yıl ikinci bir radyoaktif kum fırtınasına hazırlanıyor" diye cümle ve harita geçen oyundur.
eğer herhangi bir başka ülke için de haber yapılmadıysa, varılabilecek en mantıklı sonuç türkiye'ye nükleer başlık atıldığıdır, veya yakınında bir yerde nükleer savaş ya da kaza vb. olduğudur.
en baskın olan ilki.

ayrıca "perlous future"'ı türkçe'ye "istiklal götlerdedir" diye çevirmiş, daha sonra çeviri ekibi hata olduğunu söyleyip özür dilemiştir.
--spoiler--