bugün

witcher serisiyle bizleri mutlu eden cd projekt red'in geliştirmekte olduğu rpg. ne zaman çıkacağı belli değil ama şöyle bir teaser'ı var: https://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs
Yeni bir efsane olması muhtemel oyun projesi.

(bkz: buralar entry dolacak)
yakın zamanda konsept fotoğrafları çalınmış, daha sonrasında CD Projekt red açıklama yapmıştır. "Hackerlar tarafından çalındı bu fotoğraflar, bizden para istediler fakat vermeyi kabul etmedik. Tasarımlar çok eski, şu an ki halleri ile uzaktan yakından alakaları yok ancak heyecanınızı kaybetmek istemiyorsanız ricamız bakmamanızdır."

ilginçtir, bu olay olalı nerdeyse bir ay oldu ve o fotoğrafları prim amacıyla bile siteler paylaşmadılar, paylaştılarsa da ben görmedim.

Bu oyunu benim bilgisayarım kesinlikle kaldırmayacak ama, çıktıktan sonra bilgisayarımı değiştirdiğimde net oynayacağım oyun.
Bütün punklar eğlencelidir, steampunk olmasa da cyberpunk konulu oyun muhtemelen güzel bir dünya sunacaktır.
Cyberpunk hastası olarak beni epey sabırsızlandıran oyun . Gtx 1050 var yetmeyecek o zamana kadar domalıp 1060 alırım herhalde sırf bu oyun için . O da yetmez belki bilemem . Cyberpunk Evrenini düzgünce açıklayan , muazzam görsellere sahip bir oyun , film çıkmadı . Filmler var da , yeterli değil. Bu muazzam Evren’i yeterince işlemedi insanlar . Ah ah , Yanlış zamanda mı doğmuşum ne..
Oyunu yapan firma cd project red olduğu için kötü olma ihtimali yok.

1050 kurtarmaz ama 1060 ın yeteceğini düşünüyorum.
E3’te yer alan Tanıtımın Başlangıcında watch dogs misali akan loglarda witcher 3 keyleri varmış deyolla.
https://www.youtube.com/watch?v=8X2kIfS6fb8
beni heyecanlandırmadı sanırım yaşlanıyorum.
yapımı yıllar sürdü bunun inşallah oynanabilirliği değecek düzeydedir.
Oynanış videosu da çıktığına göre artık üzerinde 3-5 kelam edilmesi gereken oyun.

Cyberpunk 2077'ye ben de inanılmaz gaz olsam da, dünyayı yeniden keşfetmeye değil, olan şeyleri çok çok daha iyi bir biçimde daha rafine bir hale getirmeyi amaçlıyor. Nasıl yani derseniz, Cyberpunk 2077'de göreceğimiz şeyleri çok muhtemelen biz zaten daha önceki oyunlarda gördük. Ha hepsinin iyi yanları bir arada, bu açıdan zaten oldukça iyi olduğunun kanıtı.

Hikaye açısıından ben korkulacak herhangi bir yanın olduğunu düşünmüyorum. CD Projekt Red zaten bu konuda sınavlarını ilk üç oyunlarında çok başarılı bir şekilde verdiler. Ne öyle uzatma kısaltma kaygısı olan, ne de saçma sapan internet akımlarının büyüsüne kapılıp hikayenin ağzına sıçan bir yapıda değiller. Ve yine sektördeki koca devlerin "millet hikaye istemiyor siktir edin" kafasında değil, hikayeyi bir oyunu ölümsüz yapan yegane şey olarak düşünüyorlar, ki doğru. Kaçınız Battlefield 3'ün hikayesini hatırlıyor, kaçınız Call of Duty 4'ü hatırlıyor misal. Aralarında ciddi yıllar var.

Oynanış açısından ise beni açıkçası çok şaşırttı oyun. Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, Cyberpunk temasından bağımsız oynanış olarak Deus Ex'in yenilerini kendine örnek almış gibi duruyor. Bu gayet iyi bir şey, Deus Ex'ler RPG olarak iyi oyunlardır, ancak shooter olarak oldukça kötüdür ne yazık ki. Aynı şekilde görevlere yaklaşım şekilleri iki oyunda da mevcut, fakat Deus Ex daha çok lineer sayılabilecek bir oynanışa sahipken bunu yapmakta, Cyberpunk bunu açık dünya bir oyun olarak yapmaya çalışıyor ki gerçekten çok ciddi bir iş.
Bunun yanında shooter mekanikleri oldukça iyi duruyor ve yine üstüne bir aksiyon oyununda göreceğimiz düzeyde ekipmanlar söz konusu. Duvardan sektirerek ateş etmeler, örümcek mekanik kollar falan çok basit gibi durabilir ama bu tarz bir rpg de oyunu defalarca kez oynanabilir kılabilecek eklentiler. Sadece diyalog, shooter, brute falan gibi bir sürü tarzın olması, veya ortaya karışık karakter benim kısa vadede aklıma gelen özellikler.

Benim tek kaygım, bölüm tasarımları şu an için. O kadar ekipmana aynı anda destek verebilecek tasarımları yapmak çok zor, ancak yapılmazsa da bu kadar eklenti gerçekten pek bir anlama sahip olmayacak, oyunu rezil ya da vezir edebilecek kadar ciddi bir konumda duruyor şu an. Bunun için herhangi bir dayanağımız yok ama Witcher'daki alternatif yolların çokluğu belki de çeşitliliğin ne kadar önemli olduğunun CDPR tarafından bilindiğinin kanıtıdır, bilemiyorum.

Çok ciddi bir oyun kapıda, o kesinlikle belli. Düşündüğümüz kadar iyi olur umarım, sektör gerçekten bu kadar kısır döngü içerisindeyken farklı bir şeylerin çıkması bile yeterince heyecan yaratıyor. CDPR'da bunu kaldırabilecek kadar kaliteli bir firma.
o nasıl tema müziği lan müptelası oldum aq sistem yok ki oynayalım. neyse müziğiyle idare edicez.
https://www.youtube.com/w...G30w&feature=youtu.be

sinematik trailerı paylaşılmıştır.

filmlerinden de tanıdığımız sevgili neo abimizi (namıdiğer john wick/keanu reeves) trailer da gördüm ya adamlar clickbaitin dibine vurmuşlar başka bişi demiyorum.

arkadaşım bu cd projekt red ne melem bi firma. bi kere de gündem olma be kardeşim.

not: helal olsun böyle firmalara. kimi büyük oyun firmaları da fıstık gibi amatörleri bünyesine alıp batırsın ki çok para kazanabilsin...

tanım: cd projekt red firmasının witcher serisinden (1-2-3) sonra çıkaracağı oyun.
tanıtım videolarında açık dünyası gayet canlı görünen bir rol yapma oyunu.

nasıl olur da böyle bir oyunu sadece fps olarak hazırlarlar anlayabilmiş değilim. hem detaylı bir karakter yaratma imkanı vereceksin hem de bana karakterimi göstermeyeceksin. sadece ara sahnelerde görmek için mi özelleştireceğiz karakteri? bu neyin kafasıdır? en azından fps-tps geçişi yapabilme imkanı verseydiniz.
kelimenin tam anlamıyla e3 2019'a damgasını vurmuş oyundur. izleyen herkes biliyor neden olduğunu.
bir gta vice değildir.

keanu reevesi gta karakteri yapaydınız ne güzel olurdu.
Ön siparişi verdiğim oyundur.
oyunlarda "ünlü" tipleri görmekten pek haz etmeyen benim gibi old school hard core gamerların pek de umurunda olmayan keanu reeves atağını yapmış piyasa oyunudur...
Balon gibi balon olduğu ortaya çıkacak oyun.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
17 Eylül 2020'ye ertelenmiş oyun.
bu senenin açık ara en çok beklenen oyunudur. cdpr bir kez daha hem oyunculara hem de diğer yapımcılara iyi bir rpg nasıl yapılır göstermeye geliyor. piyasaya çıkmasına haftalar kaldığı bu donemde şu şekilde bir çekiliş ile bir takipçimize ön sipariş ile hediye edeceğiz bu oyunu: https://www.saniyedekare..../cyberpunk-2077-cekilisi/

sitemiz yeni yeni büyüdüğü ve fazla takipçisi henüz olmadığı için kazanma sansı oldukça yüksek.
bu oyunla ilgili beklentilerin aşırı yüksek olmasından mütevellit hayal kırıklığına uğratma ihtimali de o kadar yüksek. yapımcı firma olan cdpr, the witcher'dan bildiğimiz üzere kaliteli işler çıkartan bir firma ancak halen daha rockstar games gibi piyasayı yönlendirebilen bir ekol olabilmiş değil. bu yüzden bu oyun cdpr için oldukça kritik bir dönüm noktası olacak. 2010'larda, 90ların sonu 2000'lerin başındaki oyunların verdiği zevki verebilen çok az oyun yapılabildi (örneğin resident evil remake, cs:go, outlast, gta 5 vb) cdpr'nin yapması gerektiği en öncelikli şey bu oyunda eski oyunların verdiği tadı yakalamak.
uğratamaz çünkü arkasında CD Projekt red var.

sırf şu oyun için şuan 10 bin tl harcadım masa üstü dizdim.

hayalimi falan kıramaz bu oyun benim.