bugün

vokalistinin suleyman demirel kadar sisko oldugu vasat alman grup.
for love adlı parçası dinlenesi grup.
endless,act seven gibi müthiş parçaların sahibi alman grup..dağılmışlardır bi de
4 agustos 2006 da yeni albümleri Klagebilder ı piyasaya sürecek olan alman gothic metal grubu.
gothic metal denince akla gelen ilk gruplardan biridir.
http://www.crematory.de

transmigration (1993)
just dreaming(1994)
illusions (1995)
crematory (1996)
awake (1997)
act seven (1999)
believe (2000)
revolution (2004)
greed (2004) (single)
gayet boktan bir one* cover ı yapmış olan grup...
1993'de kurulmus almanyali gothic/death metal grubu...awake ve act seven ozellikle dinlenilesidir.
müzik yapmayı beceremeyen bir metal grubudur ama one cover ı gayet başarılıdır
tabi bi sarkıları guzel diye sakın ha dinleme gafletinde bulunulmasın
yıllardır dinlemekten zevk aldığım muhteşem grup. zaman zaman tarzlarında oynamalar yapsalar da yaptıkları müzik her zaman keyif verici.
3 yıllık bir aranın ardından tekrar müzik yaşantısına devam eden başarılı gothic death grubu.
ölen kişilerin yakıldığı yer...

(bkz: Krematoryum)
vokalistinin adının felix, gitaristinin matthias, bassçısının harald, davulcusunun markus ve grubun tek bayanı klavyecisinin de katrin olduğu grup.

grubun tek bayanı katrin klavyeye çok hakimdir.

i never die ve moonlight gibi güzel şarkıları vardır.
Yeni Albümlerinin ismini PRAY olarak açıklayan Alman Gothic Metal grubu.
FLY isimli nefis bir şarkıları olan grup.
Metallicanın One parçasını sonuna kadar çalamayacak kadar becereksiz bir grup.
yeni albüm olan pray subatta cikmistir. albüme adini veren sarki ise son derece saglam olmus.
ilk dönemlerindeki başarıyı yakalayamayan gotik metal grubu.
Alman gothic metal grubudur.

Diskografi;

Stüdyo albümleri ;

Transmigration (1993)
...Just Dreaming (1994)
Illusions (1995)
Crematory (Das Deutsche Album) (1996)
Awake (1997)
Act Seven (1999)
Believe (2000)
Revolution(2004)
Klagebilder (2006)
Pray (2008)

Live Albümler;

Live... (1997)
Remind (2001)
Liverevolution (2005

Ep'ler;

Ist Es Wahr (1996)
Fly(1999)

Collection;

Early Years (1999)
Remind (2001)
Greed (2004)

Kadro;

Gerhard "Felix" Stass - growling (1991)
Matthias Hechler - gitar ve clean vocals (1998)
Katrin Goger - keyboards (1992)
Harald Heine - bass (1993)
Markus Jüllich - davul (1991)

http://www.myspace.com/crematorymusic

http://www.crematory.de/

Fotoğraf ;

görsel
revolution albümünde yer alan angel of fate parçasıyla aşmış gothic metal grubudur. arka arkaya çıkardıkları crematory(96) ve awake(97) en iyi albümleridir.

alman grupları içinde öne çıkanlardandır. elektronik tınıları sevenler için ideal.
awake albümü ve albümdeki the loss dinlenmeden kötülenmeyecek gothic metal grubu.
inkar edilemez bir durum vardır. nerde dinlerseniz dinleyin bu crematory diyebilirsiniz.
bu da müzikteki içtenliklerini gösterir.

buna kötü diyen adam teknik death gruplarına da kötü diyebiliyor.
adı üstünde teknik daha ne yapsın. ama aynı şey değil. her zaman teknik kaliteyi getirmiyor. ruh önemli ruh, sevgili userlarım.
son albümleri infinity sanal aleme düşmüş. hatta şarkı listesini yazalım ve dinlemeye koyulalım.

1. Infinity
2. Sense Of Time
3. Out Of Mind
4. Black Celebration
5. Never Look Back
6. Broken Halo
7. Where Are You Now
8. A Story About...
9. No One Knows
10.Auf der Flucht
son albümleri infinity ile tanıştım bu grupla. ilk izlenimim orta şekerli bir grup olduğu.
kliplerini nedense beğendiğim alman gothic-black (ne denirse artık ikisine de benzetemiyorum gerçi) metal grup. genellikle sevilen şarkıların coverları dinlenildiğinde olmamış lan deyip sövüp saymama rağmen bu adamlardan leziz bir temple of love coveri ortaya çıkmıştır .

(bkz: for love)
(bkz: revolution)
(bkz: temple of love)

beş ay sonra gelen edit: dayanamdım ve sonunda awake isimli albümlerine sahip oldum. farklı olarak dinledikçe sıkılınan değil aksine güzelleşen bir albüm. dinlenilmemeleri pek bilinmemeleri umrumda değil. yarattıkları eserleri gerçekten yaptıkları işe sadık kalarak yaptıklarını düşünüyorum. sadece dinlemek, anlamaya çalışmak gerek ve su güne dek dinlediğim en iyi ikinci albümdü.

(bkz: the loss)
(bkz: crematory)
Bu sene çıkardıkları Antiserum ile sözde Industrial/Gothic Metal ama bana göre pop-dance metal yapan grup. Eski zamanlarında "wake up" gibi gayet iyi şarkıları vardı az da olsa ama sonradan bozdular ve metalden uzaklaştılar. Kommt Näher şarkılarına çektikleri klip ile bunu herkes anlayabilir. Bildiğiniz Alman kırolar olmuşlar artık tam anlamıyla.