bugün

her gece oturup ulkeyi, orta dogu'yu, avrupa ve amerika'yi hatta koca evreni icine du$tugu galaktik boktan kurtardigim insan. tanirim, iyi cocuktur. kendisine fa$ist diyen tanimadigindan tek bir entry uzerinden yorum yapmi$ ve linc etmi$tir. tabi bu yapilan da benim gozumde insanlik di$i bir hareket, fa$izan bir hadisedir, fa$istsiniz hepiniz, eki eki eki.
30 gun caylaklik ve 400 kurek cezasina carptirilmi$ fakat cezasi doldugu halde hala caylak olan yazar. 3. nesil.. kediler kendisini pek sever, seks du$kunu degildir..
hafta sonu yaptigimiz go-kart mücadelesinden boynu bükük ayrilan yazar insani, insan yazari ya da buna benzer bir sey iste.. kilosunun (sanirim 96 civarinda.. ehehe) verdigi dezavantajla yarisa gridin son sirasinda start almis ve son turlarda büyük gayret göstermesine ragmen, tamponumdan siyrilamamistir.. (yarış bittiğinde hala öksürüyordu, yüz göz böle dumandan simsiyah olmuş..)

ama sezarin hakki sezara.. tamburello virajinda attigim spin sonrasi, pitten geçme cezasi aldigimi görünce, beni geçmesine ragmen beklemis ve bana yol vermistir.. iste centilmenlik de bu olsa gerek.. her ne kadar ferarri-mc laren tulumlari içinde olsak da..
niyet okuyucu.
entariyi neresinden anladığı an itibariyle anlaşılan yazar. *
iskandinav mitolojisine merak salmis yazardir.
iskandinav mitolojisine dair merakını ve paylaşımını takdir ettiğimdir.
bursa da neden zirve yapılmıyor zirvesi nde sonunda tanışılan yazar. neşelidir, eğlencelidir. esprileriyle güldürmüştür.
malum zirvede tanıştığım en bi faşo yazar. * bu öyle bi adamdır ki, konuşurken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. üç silahşörlerin gevezesi olan yazardır.
şişko olduğunu düşünmediğim, yanımdaki patavatsız arkadaşın geçerken yer darlığından muzdarip söylemlerde bulunmasıyla üzerine alınan, zirvenin odak noktası olan, hoşsohbet ve de faşist(!) * yazar.
faşistlerin en hoşsohbeti, ayrıca gördüğüm en iyi copilot. eline mp3 player'ı geçirdiği zaman son derece tehlikeli olabilen bir nevi polat alemdar...

planlamakta olduğu iftar zirvesine desteğimizin tam olduğunu belirtiriz efenim...
gecenin kesinlikle en şık ismi olan yazar. radyoda başlayan tanışıklığımızı resmiyete döktüğüm için gurur doluyum. en kısa sürede tekrardan görüşmemizi diliyorum.
kesinlikle nickinde belirttiği gibi "çirkin" olmayan, "ördek" ee haliyle olmayan , "yavru" hiç olmayan hoşsohbet-kaliteli muhabbet adamı.
bursada neden zirve yapılmıyor zirvesinde tanıştığım, tatlı diliyle adolf hitler'i bile maccabi tel aviv taraftarı yapabilecek potansiyele sahip güzel insan.
muhabbet için ayrıyetten evine teşekkür mektubu atılasıdır...
Dünya dedigin bir bakisimizdir bizim
Ceyhun nehri kanli göz yasimizdir bizim
Cehennem, bosuna dert çektigimiz günler
Cennetse gün ettigimiz günlerdir bizim

ömer hayyam'ın bu dörtlüğünü öylesine armağan ettiğim kullanıcı/yazar.
organizatör yazar. iyi niyeti ve samimiyetini attığı birkaç mesajla bile gösterebilir, zirvede tanışmak dileğiyle.*
siyasi görüşlerine katılmadığım.
entrylerinin çoğundan tiksindiğim.
bunları polemik amaçlı yazmadığım yazar.
buradan rica ediyorum, "birbirimizi görmezden gelsek?"

ya da en kolayı;

barış?
kendi nickinin altına yazmayı sevmeyen yazar. Lakin yazdırıyorlar kardeşim. Madde madde kendini tanımlamak isteyen yazar.

1- Faşist olmayan yazar. (siz hiç faşist görmemişsiniz, yada ben faşizm nedir bilmiyorum)
2- Irkçı olmayan yazar. ama.. (Türk olduğu için de her zaman gurur duyar velhasıl) (bkz: Atatürk Milliyetçiliği)
3- Siyasi görüşü olmayan yazar. (apolitik sakızınız var ya ağzınızda işte ondan)
4- Sıkı bir beşiktaş taraftarı. (bkz: çarşı faşizme karşı) (bkz: we are all eto o)
5- Formula1 i yakından takip eden kişilik. Ayrıca sıkı bir tifosi.
6- Geri kalan herşey kendisini ilgilendiren yazar.

hadi dağılın şimdi.
oturup iki kelamini dinlemeyenlerin anlayamayacagi insan. 2 entry uzerinden adam karalayan hava civa suretleri lafla s.kertebilecek kadar kivrim da bulunuyor beyninde. sozlukteki en buyuk eglencesi ise siyaseti hayatin orta noktasina yanli$ kavramlarla yerle$tirenlerle t.$ak gecmektir. dilinden du$urmedigi bir cumle ise "madalyona cift tarafli bakmak"tir ki sozlukte bunu yapacak adamlarin sayisi da ziyadesiyle indirgenmi$tir. bu yuzden ki$iler eger madalyonun tek tarafina bakip yaziyorsa mutlaka onlari da itin g.tune sokulacak yanlarini bulacaktir. ayrica i$ bu entry kendisinin yazmi$ oldugu 3-5 yaziya istinaden yapilmi$ kaypak karakter tahlillerinden degil, 7-8 senelik bir dostlugun sonucu varilan kanilardan sadece birkacini icermektedir.
format dahilinde olsaydı kendisine "bi kes be arkadaşım" diyebilecek konuma gelmişligim vardır. ama işte format mormat, zor işler bunlar.

başına da ne geldiyse ne kadar acıklı olursa olsun zerre umurumda degil. üzgünüm.
henüz neden bir çok teşekkürle nick altının dolmadığını anlayamadığım organizatör yazar. pek muhabbet edemememize rağmen, herkesin memnuniyeti yüzlerinden okunmaktaydı, ilerideki zirvelerde daha çok muhabbet edebilme fırsatı bulabilme dileğiyle, teşekkürler.
çirkin olmayan, ördek yavrusu hiç olmayan yazar.*

bursalı sözlük yazarlarını kaynaştırmayı kendisine misyon edinmiş sözlük kahramanı...

(bkz: haydi bursa iftar topu sende zirvesi)

süper ikilinin** faşo damgası yeyip dokuzuncu köyden kovulanı...
haydi bursa iftar topu sende zirvesi'nin organizatörü yazar. helal olsun demek istiyorum güzel bir zirve olmuştur. ayrıca kim ne der desin hakkında tanımadan yafta yapıştırmak kolay nasıl olsa.
görüş ve düşüncelerine tamamıyle katıldığım yazar.
kendini kurtarmaya çalışanların faşist damgasını attığı yazar.. ayıp edilmiştir.
çaylak yazar. en derin geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum kendisine.
''faşistin teki. hemde öyle böyle değil, görüp görebileceğim en faşist insan herhalde. bir iki kere zirvede görüştük, böyle acayip bişi. kanı deli herhalde, yolda kimi görse senin ırkın ne diye soruyor. hele bir tanesine denk geldim. sordu, adam korkudan kekeleyerek cevap verdi abi benim türüm yok dedi. neymiş niye türü yokmuş, aldı hemen arka bahçeye direk sabun malzemesi...''

evet sizin nasıl olsa anlayacağınız gerçeklerden sonra asıl çirkinördekyavrusuna geçelim; adam milletini seviyor her türk'ün yapması gerektiği gibi. ama öyle aşırı noktalarda değil, gerektirdiği yerde eleştrilerini sakınmıyor yani yolda gördüğünüz milliyetçilerden değil adam, kafasında bitirmiş olayı. aslında burada denilenleride pek sallamıyor, ne de olsa hem kendisi hemde diyenler sanal dünyanın kahramanları...

''o değilde abi; adam boyuna posuna bakmadan hem cinsim olmasına rağmen koluma girdi ya, bir şey diyemiyorum...'' bu da omuz omuza tek yürek olduk demenin sizin tarafınızdan bakışı...