bugün

(bkz: Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg)* *
(bkz: ohannesburgerler)

Dünyanın en uzun ve söylenmesi en zor isimlerinden birine sahip olan Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg gölünün adı zaman zaman değiştirilmek istenmiş, ancak tepkiler nedeniyle bundan her seferinde vazgeçilmiş.

isminde 15 'g' harfi bulunan göl ile ilgili çok sayıda şiir yazılmış, beste yapılmış. 15 'g' harfinden sadece ikisinin isimden çıkarılması girişimleri 1949'daki kampanyayla engellenmiş.

'Telaffuz sorunu' nedeniyle pek çok kişinin 'Webster' gölü diye adlandırdığı Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg'un Nipmuck Kızılderililerinin dilinde, ''Sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın'' anlamına geldiği iddia ediliyor.

Çevre sakinleri, gölün isminin Guinness Rekorlar Kitabı'na alınmasını istiyor, ancak rekorlar kitabında 'en uzun göl ismi' kategorisinin bulunmadığı belirtiliyor.

Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki en uzun yer isminin de resmi kayıtlarda bulunan Bangkok'taki ''krungthephphramahanakhon bowonratanakosin mahintharayuthaya mahadilokphiphobnovpharad radchataniburirom udomsantisug''a ait olduğu bildiriliyor
-sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın!
-hadi lan ordan!!
-chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg ??
- bak o dediğin olur..

(bkz: chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg sensin balıklar da sana girsin)
sol frame'nin ebesiyle ilişkiye giren kişinin adı.
(bkz: yok artik lebron james)
http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Chaubunagungamaug
birinin boğulması neticesinde yardım çağırmada zorluk yaşanacak göldür.

-alo 911 mi? abi burda biri boğuluyor.
-tam olarak neresi?
-chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg
-chargo.. ne boktu gerisi?
-chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg abi.
-kodlayabilir misin?
-Allah belanızı versin. öldü adam zaten.
''içinde geçen 'g'lerin toplamı, ortalama sayfaya sahip bir romanda geçmez lan!'' dedirtecek derecedeki absürd yer ismi..
okunuşu bir hayli zor olan isim. *
çargogagogmancoggagoçabunagungamog şeklinde okundunduğunda mutluluktan havaya uçuran sözcük.. *
dünyanın en uzun ve en karışık isimli gölü.

(bkz: sol frame in ebesi)
Balıkların genelde orta kısımda rahatça dolaştığı göldür. Zira sağ da sol da bekleyen iki salak ortaya olta vuramayacaktir.
içine girip yüzmek istediğim, abzürt isimli göl.

nerdedin?
yüzmeye gittim.
nereye gittin?
ya boşver ya.
Gölün adının "Sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın" anlamına geldiği iddia ediliyor.
gösterilebilmesi için yapraklı harita gereken gerizekalı göl.
resmi adı webster gölü olarak geçse de, chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg adı daha çok kullanılmaktadır. "nerde ulan bu?" diyenler için buyrun:

http://maps.google.com/ma...mp;q=42.041667,-71.841667
onu bunu bilmem de, sol frame'in ebesiyle bayağı yakın ilişkiler kurduğunu düşündüğüm isimdir. maşallah.
görsel
görüldüğü üzere çok sevimli bir göldür, adacıkları vardır. chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg gölü kıyısında bir evde yaşamak güzel olabilir. *
kısaca "anasının nikahı" diye adlandırılabilecek isme sahip göl.

edit: imla.
bildiğin ortada kuyu var yandan geçin kızılderili dilindeki karşılığı.
ABD'nin Massachusetts eyaletinin Nipmuck Kızılderilileri'nin yaşadığı orta kesimlerinde bulunan gölün 45 harften oluşan ismi.
biz de bismillahirrahmanirahim imizle övünürdük upuzun kelime diye.

(bkz: pabucu dama atılmak)
ezberleyebilene bir sıkımlık diş macunu hediye edebileceğim bir göl ismidir. *
görülünce "bu da mı yazar nicki" tekpisi çekecek isim.
(bkz: jkjasdfjıbndnşasdkfjpojhgsfjfgaklkfdjg) gibi birşey.*
-mahmut abiiiiii! oğlun boğuluyo abi!!!!!
+nerde lan!!!
-abi yapma...
+nerde lan söylesene!
-ühühühühüü