bugün

her ödeme esnasında elini cebine götürerek blöf yapan ve sonunda da kız kuruduğu için terkedilmeye mahkum insan tipini ifade eder.
- erkan, çok güzel bi kafe biliyorum, kavaklıdere'de.
+ (kavaklıdere'de donuma kadar alır allahsız mekan sahipleri) kavaklıdere çok uzak yaa, başka bi yere gitsek?
- oluur, bahçeli'ye gideriz
+ (karıya bak lan, bahçeli'den aşağısı kurtarmıyor) bahçeli mi? yaa bizim arkadaşlar ordadır şimdi. yüz göz olmayalım...
- nerye gidelim, sen söyle
+ eve gitsek? (ulan böyle de direkman zikmeye çalışıyormuşum gibi oldu)
- oluur, pizza söyleriz.
+ (hay skeyim, nasıl bi cemiyette yetiştin sen yavrum yaa) pizza yenmez şimdi be, yağlı yağlı. ben sana şööyle güzel bi makarna yaparım.
- ay çok romaantiik!
+ ehe ehe.. (hadi bugün de yırttık, yarına allah kerim. yalnız, eve gittik diye gaza gelip sevişmek istemese bari. prezo alacak para da yok...)
her allahın kulunun beceremediği süper bir yetenektir. bunu yapabilenler heroes tayfasına dahil edilmelidir, korunup kollanmalıdır, sırları öğrenilmelidir.
yanlış yapmaktır.
gereksiz bir tavırdır. neden çaktırmıyorsun ki kardeşim? sanki herşeyi sen ödemek zorundaymışsın gibi bi durum mu var? sanki bankayız biz erkekler.
iç güdüsel olduğunu sandığım durumdur.fakat çok mümkün olduğunu sanmıyorum genelde kız safa yatar aslında.
cebinde para var diye yanında olan kızı tongaya düşürüp hesabı kitlemektir. öyle kıza oh olsundur.
-Ben her zaman eşitlikten yanayım Salim
-Ne kadar güzel bir düşünce Fatma
-Vakit geç oldu kalkalım mı?
-Tamam olur
(bir hafta sonra)
-bir haftadır her gün beraberiz inşallah hep böyle olur Salim
-biraz zor
-pardon ne dedin anlamadım
-yok bişey gidelim mi artık eve geç oldu
-hayır oturalım salim daha erken
-ama işlerim var benim
-beni ilgilendirmez
(iki saat sonra)
-hadi kalkalım Salim
-biraz daha oturalım Fatma
-olmaz evdekiler merak eder gitmeliyiz
-tamam ben bi tuvalete gireyim çıkarız sen hazırlanadur
-tamam salim
(salim tuvalletten çıkar)
-e hadi gidelim
-hesabı ödedin mi salim
-yokkk
-o zaman neden çıkıyorsun ödede gidelim
-sen vermişsin diye düşündüm
-yok sen tuvalletteyken ben hazırlanıyodum
-ulan manyak karı meydanlara çıkıp kadın-erkek eşittir diye kıçınızı yırtmayı biliyosunuz hesaba gelince çıt yok kaybol tozol yokol defollll.
suraya gidelim mi, surda oturup bişeyler yiyelim mi, şuranın kahvesi çok güzel içelim mi gibi sorulara; bugün midem çok kötü bişey yiyip içmesek havada güzel dışarda oturalım seklinde ki bir cevapla yırtabilirsiniz belki.
-aşkım hadi yemeğe gidelim
-* * tamam gidelim.
-yaa aşkım geldik ama ben inanılmaz tokum sen istediğini söyle *
-aaaa olmaz ama aşkım beraber yemek için geldik bende yemiyorum o zaman
-hayır yaa sen ye tamam sanki hiç yemek yemiyorum
-öyle olsun hep böyle yapıyorsun * * * **
-aa olmaz ama hayır
-olur mu yaa şurdan veririz bozuk var zaten ne kadar *
-6,7,8,9 şöyle 9 buçuk 9,75 25 kuruşun var mı haa tamam 10 *
-teşekkür ederim.
-rica ederim ne demek...
*
-* * ya sen çok iyi birisin ama bu iş olmaz lütfen beni anla...
- demek ki olmuyormuş cepte para yoksa bu işi kız bi şekilde çakıyormuş ve biz iyi birisi olsakda çakıyormuş...
-hilmiiii, canım boğazda balık çekti, hadi gidelim.
+necla bugün çok güzelsin.
-ay ciddi misin?
+evet ya saçlarını mı boyadın çok havalı duruyor.
-aslında hayır ama güneşe çıkınca öyle olur hep.
+yok yok kesin birşeyler yapmışsın, hele o gözler of of.
-hilmi utandırıyorsun ama beni.
+ne demek güzelim gerçekleri dile getiriyorum ben.
-çok incesin yaaa.
+bana gidelim mi?
-oluuurrr.

kabaca budur.
çok zor bir spor dostum.

her güzel şey gibi çabuk ve hüsranla biten bir hikayenin başında deliler gibi aşık olduğum bir kız vardı (kız hala var ama boyut değişti). arayacak diye dibimin düştüğü, yanındayken ''polyanna''laştığım, duruşuna bakışına kurban olduğum... neyse abartmayalım; zaten kalbim sıkışıyordu onunlayken nefes alamıyordum bazen falan.

işte öyle bir durumda kızın bir teklif yaptığını düşün. düşün. biraz daha düşün. heh tamam. şimdi söyle a dostum ne yapardın?
ben düşünemiyordum o zamanlar, ne dese ''tamam'' diyordum.

yine böyle bir gün gittiğimiz kafede o kahvesini yudumlarken ben kalan benzin, kafenin ücreti, artan para hesaplarını hızlıca yaptıktan sonra içeceğimi menüden tamamen fiyat endeksli belirledim. cebimde yalnızca birkaç lira bıraktıktan sonra hatunu da evine bırakma zamanı gelmişti. derken şimdi genelini korku tüneli olarak gördüğüm bostancı lunapark'ının önünden geçerken ''beraber trene binelim mi'' teklifiyle karşılaştım. bil bakalım bir saniye bile düşünmeden ne cevap verdim? bildin ''tamam'' dedim tabii, kafama sıçayım.
anca gişenin önüne geldiğimizde aklımı toparlayabildim. 2 adet bilet zamanında 4 lira, elimi cebime attım, bozuklukları saydım 5 küsür. kısa bir süre allah'a şükrettikten sonra atladık trene. o trenin hızından, ben mutluluktan uçuyoruz. millet çığlık atıyor çok hızlı diye tırsmışlar, ben farketmiyorum bile. indik trenden. o da ne? hatun aşırı eğlenmiş ''hadi bir daha binelim'' diyor. allah'tan yine ''tamam'' demeden aklıma geliyor, bir bilet bile alamayacağım. ilk kez o zaman karşı çıktım; ''yok'' diyorum ''ben binmem''. kısa bir ısrar:
- binersin (hadi yaa)
- binmem (olum kendine mukayet ol)
- binersin binersin (hadi ama ya)
- binmem binemem (nasıl bineyim ulan)
- başka bir şeye binelim o zaman (trenden tırstı galiba)
- valla ben binmem içim garip oldu böylee (boku yedik bu kız muhakkak bir şeye binecek)

derken ''tamam canım'' dedi ''başka zaman o zaman''. hem içimin yağları eridi hem durumu kotardık.
o gün bugündür hesap yaparken bir 20 lira ''ne olur ne olmaz parası'' ayırıyorum. parasızlığın gözü kör olsun.
güya karizmayı çizdirmemek adına yapılan eylem.
+ hayatım mis gibi kestane koktuuuu alalım mıııı ?
- aa aşkım biliyor musun kestane kanser yapıyormuş hele birde böyle sokakta satılanlar hiç alınmaz.
şeklinde geçiştirmeler yapmaktır.
tam ücret verileceği sırada telefondan konuşma hareketi yapmak.***
gereksiz hareketlerdendir. yoksa yoktur kardeşim, kasmaya gerek yok.
kıza çaktırmayayım derken yüzüne çakabilecek bir tokadın da muhasebesini yapma durumu. dikkatli olunması gereken ve adrenalinin tavan yapmış hali.
yanınızdaki değerli bir kız ise zor duruma düşersiniz

+kornetto alalım mı canım?
-yok ya şimdi durduk yere birde hasta olmayalım boşver
+o zaman pamuk şeker alalım
-ya cicim ellerimiz yapış yapış olcak boşver

(bkz: o gün gelecek çok zengin olacak)
terleme sebebi olan durum. *
- ben yurumeye bayilirim, hadi yuruyelim, sevmem hem taksicileri, muhabbetleri cekilmiyor
+ peki. ama ben susadim
- yol ustunde cami var ordan iceriz
+ ??!!??
+ben bi frambuazlı pasta alayım, canım sen ne yersin?

-yok canım sağol, yedim de geldim şimdi, sağol... *
+aaa..!!!olur mu öyle şey, o zaman ben expresso alıcam sen ne içersin canım?

-yok canım sağol, içtim de geldim şimdi, sağol... *
+haydiii!!!...neyse o zaman sinemaya gitmeden bişiler atıştırırız bari...

-yok canım sağol, izledim de geldim şimdi, sağol... *
+patlamış mısır?

-evde var...

+çay?

-hava sıcak...

+milkshake

-özümüzü koruyalım...

+olm mal mısın sen yaaa!!!!...içine ettin günümün!!!...

-yok canım sağol, zıçtım da geldim şimdi, sağol...
yanındaki kıza bağlı bir bakıma çakmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.
yanındaki kızın çok da önem verilen biri olmadığını gösterir. değer verilen biri olsa zaten paranın azlığı/çokluğu çok da dert edilmez.
-sevgilim haydi kahve içmeye gidelim. çok güzel bir yer varmış böyle manzaralı taksim'de.
-hay..(ulan manzarası da var pahalıdır da. taksime gidecek para bile yok)
-he ne diyorsun gidelim mi?
-ya ben demiştim ki bugün biricik sevgilimle şöyle denize karşı çimenliklerde uzanalım. sarılalım uzanalım. baş başa vakit geçirelim. nasıl hoşuna gitti mi nevriye?
-ayy canımmm. çok tatlısın. tabii neden olmasın.

romantizm her daim çözümdür der ak sakallı dedeler.
k:kız, e:erkek

k: hadi tatlım hesabı iste kalkalım.
e: tamam canım.
e: hesap lütfen!
e: tatlım bu arada hayatı paylaşmak ne kadar güzel değil mi? mesela ben şimdi hesabı istedim, sen de ödeyeceksin, sonra ben de gelen para üslerini alacağım... offf çok romantikiz!
k: yine kuruş paran yok değil mi????
e: türk lirası yok tatlım. cebimde sırf mozambik metikali var. burda geçmez yani o yüzden. söz en kısa zamanda sana mozambik dürümü ısmarlıyacağım! hadi yine iyisin, para üstünü de sana bırakıcam haa!..
k: !?!?!