bugün

yurt dışındaki popularitesi türkiye'dekinden daha fazla olan bir türk death/grind grubu. özellikle amerika'da ve kanada'da binlerce fanı olduğu bilinmekte.
http://www.cenotaph.cjb.net
istanbul rock republic 2005 de sahneye kanlı ameliyat önlükleriyle çıkan grup.

Birkaç gömlek üstü için: necrophagist *
birkaç gömlek üstünde cannibal corpse vardır. onun üstünde beneath the massacre, spawn of possession, visceral bleeding gibi gruplar vardır. necrophagist en üsttedir.
türkiye'nin en iyi bir kaç metal grubundan biridir. müziklerinin teknikalitesi çok yüksektir ve türkiye'de kendi tarzlarının en iyi grubudur. soul sacrifice ve pentagram'la beraber türkiye'nin en iyi 3 metal grubundan biridirler.*
meksikalı bir death metal grubu da vardır aynı isimli.
"hüüüüüüüüü" "röööööööö" "eyüüüüüüüüüüüüüü" "höböhöbhöb" "öykröyk" gibi seslerden başka hiçbir şey anlaşılmayan vokali de değiştirseler tadından yenmeyecek rifflere sahip grup. Ama bu kadar da böğürülmez ki yahu, aferim güzel müzik yapıyorsun da bırak biraz da biz duyalım o müziği.
vokalin sesi kara tahtaya tırnaklarınızı sürttüğünüzde çıkan ses ile aynıdır. ama bu iş başka türlü de yapılamaz ki, o yüzden işlerini iyi yapıyorlar. sevenlerinin desteklemesi gereken grup.
(bkz: the most brutal band in the middle east)
ismi "simgesel mezar" anlamına gelir
bu yıl avrupa hatta latin amerikayı turlayacak türk grind core grubu.
BATU CETIN-vokill
BASAR CETIN-guitar
CIHAN AKÜN-guitar
COSKUN KAPLAN -bass
CAGLAR YÜRÜT- Drums

http://www.myspace.com/cenotaph
albüm kapaklarında ve içerisinde böbrek, işkembe, bağırsak, dalak, safra gibi bilumum organlar bulunur.
ork süleymanın böğürdüğü grup. Fark edilmemesi zaten mümkün değil.
BATU çETIN' in böğürdüğü grup. *

yaptığı şeye böğürmek diyorum zira kendisi de aynen böyle söylemektedir.

aşağıdaki diyalog üç aşağı beş yukarı doğrudur.

osiris: usta ilk çaldığınız ikinci albümün beşinci şarkısıydı değil mi? ( şarkı ismi çok uzun olduğundan ve anatomi terimleri içerdiğinden akılda kalmamıştır.)
batu: bilmiyorum lan öyle olması lazım.
o: rifflerden anladığım kadarıyla öyleydi.
b: ben bilmem lan riff falan onlar çalıyo ben böğürüyorum işte.
muhabbeti dinleyenler ve osiris: ehehe mehehe
"allah belanızı versin!" denilecek grup. insan işi değildir bu grubun yaptığı. uzaylılar insan kılığına girmişlerdir muhtemelen. bazı gruplara kuru gürültü derler, yadırganır (şahsım tarafından da...). fakat bu adamların yaptığı gerçekten kuru gürültüdür. davulcuları odtü inşaat mezunudur, bu adamlar kuvvetle muhtemel cerrahtırlar ki albüm kapakları bunu destekler. sanatsal değeri yoktur, kopan insan nasıl kopar hayret edilir, tabii ki laf edilmez. mikrofonda noise mi vardır yoksa o vokal gerçekten adamdan mı çıkar bilinmez ve "yeter ulan ishal olacaksın!" denilir. çekilir gidilir. dileyen, dinleyenine içten küfredebilir.
örnek şarkı isimleri şu şekilde olan grup:
1. mutilated genitalia in lack of resurrection under effective punch
2. superimposed guttural vociferations of ulceric anal turgor
3. paralised, clitoridectamized, spreadagled, molested cadaver
4. multipurpose utilization from lustly shreddeds scummy vaginal discharge
5. verbalized opinions about intravaginal umbilical corded fetus in uterus
6. sickened by his own pathologic fancy of collecting ingots of humanial meat
7. ex-femine promiscuous masculine's solified klitoris swallowed by vermins in coffins
----
uğraşmadım o yüzden bi arkadaşımın gönderdiği tercumeleri copy paste yapıorum...

1. etkili yumruk altındaki, dirilme özürlü, sakat am
2. ülserden ötürü oluşan anal turgor basıncının aşırı sıkışması sebebiyle çıkan boğaz parçalayıcı feryatlar
3. felç olmuş, amı bilmemnelenmiş (bulamadım ulan), spread eagle pozisyonuna getirilmiş, rahatsız kadavra
4. arzulu, hayvan hızlı ve pis vajinal deşarjdan, çok amaçlı kullanım
5. rahimdeki göbek kordonu boynuna dolanmış vajina içi fetüse dâir uzun uzadıya görüşler
6. kendi hastalıklı, külçe külçe insan eti toplama arzusu yüzünden hastalanmış
7. cinsî sapık bir homoseksüel ölüsünün, betonlaşmış klitorisinin, tabutlardaki haşartça yutuluşu

süpersiniz ya daha ne diyeyim... *

edit: şimdi biraz inceledim çevirileri tam olamsa da yakınlar gerçek anlamlarına...
demoları,

(bkz: life immortal)
(bkz: promo 96)
(bkz: humanity needs more gore)
edit: eksileyene selam ederim. bu cümle cenotaph t-shirtlerinin arkasinda yazmaktadir.
12 ocakta bursa stuff * bara gelmiş olan grup
bursa stuff bar nasıl bir yermiş lan öyle diye düşündüren gaz grup.
malesef son albümleriyle artık tam anlamıyla grindcore grubu. * *
23 şubat'ta Çaçaron'da konser vermiş, büyülemiş, bursa'yı katletmiş gruptur. elemanları çok cana yakın özellikle batu * ve coşkun *. konser sonrası bana bir kaç saatlerini ayırmaları, coşkun'a * bira ısmarlamam, bana yeni albümleri reancarnation in gorextasy'i hediye etmesi ve hepsinin imzalaması, batu'nun kulis kartını bana hediye etmesi ve birsürü fotoğraf çektirmemiz, artık birer arkadaş olmamız * bir gecede olabilcek en iyi şeylerdi. onlar bir numaranın bile üstünde.
myspace' lerine Sounds Like : fuckin brutal gore death grind yazarak beni gülmekten kendimden geçirmiş fakat berbat bir vokali yıllardır bünyesinde barındıran fuckin brutal gore death grind grubu. *
p.s : vokalleri, suyu yenice kesilmiş musluğa benziyor. bir deneyin derim. *
90'ların sonunda japonya' da en sevilen yabancı metal grubu idiler. listelerde 1 numaraya bile çıkmışlardı bu brütal kardeşlerimiz.