bugün

başucu şarkıları albümünde zuhal olcay'ın şahane yorumladığı şarkı. sözlerini de verelim tam olsun;

nasıl oldu anlamadım tanıştık birdenbire
nedenini sorma boş yere
seni kucaklamak geldi içimden
kendimi tutamadım
işte geldim yanına

anladım sendin aradığım hayatım boyunca
kim koşup açmaz hemen aşk kapıyı çalınca
yalnız yaşamak zor beklemek ondan da zor
çektiklerim artık yeter gel benimle ol
mantık, irade, kuvvet sevince pek işlemiyor
canım seninle olmak istiyor

nasıl oldu anlamadım tanıştık birdenbire
nedenini sorma boş yere
kendimi tutamadım
işte geldim yanına

inanmazdım sevgiye gülerdim ben herkese
derdim, insan kısmetini kendi bulur isterse
oysa sözler ne kadar boş insan sevince
kalbim sanki deli gibi seni görünce
canım seninle olmak istiyor.
fısır fısır bir kulağa hönkür hönkür boş duvarlara da söylenebilen, karides güveç yanında çok iyi giden şarkı.*

edit: karides güveç sanki
sözü ve müziği özdemir erdoğan'a ait olan, zuhal olcay'ın çok güzel seslendirdiği bir başucu şarkısı.
sözlerin içtenliği zuhal olcay'ın muhteşem sesi ve yorumuyla birleşiyor...nasıl olduğunu anlayamadan bağlanıyorsunuz şarkıya...
Zuhal Olcay'dan ayrı Özdemir Erdoğan'dan ayrı tad alınabilen özel bir eser. Hakkaten de mantık irade kuvvet sevince pek işlemiyor.
(bkz: yalnız değilsin)
piyanonun her vuruşu sanki ayrı bir heceyle şarkının arka planında başka bir şiir söylüyor. trompet gelecekten resimler çiziyor akılda. arşenin keman üstünde her hareketin başka bir sıcak geceyi betimliyor. öyle şehvet dolu bir arka planda öylesine saf ve masum sözler. zuhal olcay başındaki hareyi bileğine takmış da aramıza karışmış gibi.

edit: belki o hare değil sadece bilezik. biz de kanıyoruz melek diye kendisine.

diyerek tam 12 den vurmuş şarkı.
zuhal olcay gibi bir tanrıçanın sesinden dinlemesi çok keyif veren şarkılardan biri. sözler insanın içine işler zuhal olcay ın yumuşak sesiyle birleşince..
- canim seninle olmak istiyor hatice.
- sıctırtma canına basım agrıyor necati... en iyisi ben babamın evine gideyim.
gidilmesi gereken yere bir türlü varamamanın yarası daha da büyür insanın içinde dinledikçe.
nasıl olduğunu anlamadan tanıştık birdenbire.. ansızın sızım sızım sızıyor işte..
kendimi tutamayıp işte gidebilseydim keşke. bu keşkeler zamana olan saplantının ciddi bir acısı belki de; ama canım seninle olmak istiyor yine..
mantık, irade, kuvvet sevince pek işlemiyor biliyorsun..canım senle olmak istiyor yine, hep.. hep ki ne hep..
Serdar ortaç'ın yapraklar şarkısının içinde geçen bi yer
"bugün canım seninle olmak istiyor..."
hissedince sözleri... hissedebilecek bir anı var iken ortalıkta... acı acı, geviş geviş koyan tepedik çimenlere ulaştırmadan.... öyle bir şarkı.
şahane bir zuhal olcay şarkısı. aşkın o enfes zamanlarını nasıl güzel anlatıyor, nasıl güzel betimliyor. sıcak bir yaz akşamında esen hafif bir rüzgar gibi, üşütmüyor ama yakmıyor da. başucu dedikleri bu olsa gerek.
sözleri oldukça mantıklı olan parça.

bir kıza söylediğinde yanlış anlaşılması kuvvetle muhtemel söz.
-canım seninle olmak istiyor.
+başka? çay,kahve,oralet?
Anlatacak çok şeyim var bugün sana.
içimde duygularım susmak istiyor.
Nedense ayrılıklar koyar insana.
Bugün canım seninle olmak istiyor *
(bkz: arkadaşın seninle birlikte olmak istiyor) * *
Normal yaşamda kullanıldığında insanları katil edebilecek bir cümleyken özdemir erdoğan'ın usta kaleminde büyülü bir masal adına dönüşen cümle.
her gece uzakta olan sevgiliyi düsünürken dinlenmesi tavsiye edilen sarki.

(bkz: mükemmel)
zuhal olcay başucu şarkıları 1 albümündeki enfes parça...
ilk okunduğunda liseli espirisi sanılan söz.
özdemir erdoğan yorumu çok kırılgan arkadaş. adam o sesle ana avrat sövse, kaldırıp kafanı bi laf edemezsin. sakın buna aldanıp sağda solda şarkıya eşlik edeyim demeyin, kafaya çanta yeme ihtimali çok yüksek.

kucaklaşmak falan pek hazzettiğim şeyler değildir ama bu satırlar fena gaz veriyor. sırf şunları söylemek için yaşayası geliyor insanın.

"nasıl oldu anlamadım tanıştık birdenbire
nedenini sorma boş yere
kendimi tutamadım
işte geldim yanına"
(bkz: haydi gel benimle ol)