bugün

(bkz: görüntü kalitesinin mına koymak)
multiplayer oyunu şüphesiz en fazla zevk verecek oyunlar listesinde ilk 10 içindedir. lakin single oyunu beklentilerimden çok kısa olduğunu düşündüğüm oyundur. 8800gt kurulu bilgisayarında zevk ile günlerce oynayacağını hayal ederken; oyunun bir oturmada yaklaşık 4 saatte bitmesi içler acısı bir durumdur.
283 mb lık 1.6 patch için:

http://www.fileshack.com/...+Warfare+Retail+1.6+Patch

not: kopya oyunlarda patch in yüklenmemesi gibi bir problem var. dikkat ediniz.

not: düzeltmelerin yanında Creek, Chinatown, Broadcast ve Killhouse haritalarını da oyuna eklemektedir.
bagımlılık oranı yüksek, yabancı teknoloji oyunu.
online oynamasi süper olan oyun. yalnız girilen serverlere dikkat edilmelidir. bazı serverlerde hileli adamlar fink atmaktadır. oynamak isteyipte oynayamayanlara yardım edebilirim.
multiplayer daki bazı hataları gideren 1.7 yama için:

http://www.gamershell.com/download_28304.shtml
özellikle multiplayer ı tadından yenmeyecek olan oyundur. counter strike mış, cart mış, curt muş, 6-8 kişi bir team deathmatch yapın ne counter kalır ne başka bişey.
gavurların alın lan gözünüz oyun görsün, alın da oynayın diye elimize verdiği oyun.
(bkz: gavur yapıyor)
multiplayer modu pek bir keyifli olan hede. maç içinde uçak bombardıman gibi ekstra destekler çağırabiliyorsunuz. görevleri yaptıkça ve oynadıkça kazandığınız xpler le seviyeniz artıyor. yeni silahlar ve donanımlarla karşılaşıyorsunuz.
her kim yaptıysa bulunup alnından öpülesidir.
Kendi çapımda dünyanın en iyi oyunu ilan ettigim mükemmelligin sınırlarını aşmış oyun.
Multi modda g3ün söylendiği gibi kötü olmadığı oyundur *
Herkes tek kişilik serüvenle ilgili yazmış, çoklu oyundan bahsedersek eğer:

Silah seçimlerinizi haritaya göre yapmanız gerekiyor.G3 tek atış modunda multide çünkü çok etkili, büyük haritalarda kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim en fazla 2 mermide adamı aşağıya alırsınız. ACOG dürbünü hiçbir silahta kullanmayınız, Red Dot Sight hedefi tutturma açısından çok daha başarılı, hem yakın çatışmalarda ACOG kolaylık yerine zorluk çıkarıyor.

Çift silah taşıma perki olan "Overkill" i yeni başlayan arkadaşlara öneririm ama gün gelecek ve oyunda Desert Eagle'ın ne denli bir doğa harikası olduğunu göreceksiniz. R700, barret gibi silahlarla uzun menzilden indiremediğiniz adamı indirebileceksiniz.

Küçük bölümlerde Shotgun veya SubMachine silahlar seçin. Submachime silahlardan AK-74 ve P90 en iyileri, mp5i beğenemedim nedense.

GL çoğu serverda yasak, kullanmayın küfür yersiniz.Her haritada kullanılacak silahlar:
AK-47,Desert Eagle,Scorpion. Ve daha iyi oynamak için kendinizi oyuna verin corsshair şurda boşaltayım şarjörü demeyin kendinizi oyuna verin, o atmosfere sokun oynarken "Pırasayistan Granadaaa" diye bağırın. Ve hardcore oynayın.Emin olun çok daha güzel oluyor.
dönemin en baba oyunlarından.
amerikan yapımı, gerçekliğe oldukça yakın bir oyun.
tamamen eğlence üzerine kurulu video oyunlarına bile siyaset ot bok bulaştıranların kesinlikle beğenmeyeceği oyundur.

her şeyi dört dörtlük olmasına rağmen, senaryo modunun çok kısa sürede bitmesiyle tadı damakta kalmaktadır.
maalesef hala bazi denyolarin counter strike ile karsilastirdiklari oyun! tamam counter strike zamaninda müthis bir oyundu, ama devir degisti, grafik güzellesti ve cs devri kapandi kardesim.

call of duty ile ilgili söylenecek cok sey var, ama biz kisaca "hayatimizda oynadigimiz en güzel oyun" diyoruz.
call of duty 2 nin mutliplayerının daha güzel olmadıgı oyundur.cünkü kisi görüldüğü an ölüyor bir refleksle kacıs söz konusus değil call of duty 2 de alısılagelmis hareket yok daha cok gördüm öldü havası var.bu yüzden call of duty multiplayera gecen bir cok arkadasım tekrar call of duty 2 ye geri dönmeye baslamıstır. grafikler ve yenilikler konusunda tartısılmaz güzel bir oyun ancak multiplayer kısmı eksik daha dogrusu sıkıcı olan oyundur.
tam anlamıyla "geç buldun tez yitirdim" oyunudur. amma kısaymış yahu.
gerçekçi grafikleriyle, insanın kendini kaptırmasını saglayan zevkli oyun.

--spoiler--

hocam en güzel olan da, zakiyev e suikaste giderken, kaptanın dediğini degil, kendi kafana yatanı yapmak oluyor, o beni takip et diyor, sen elinde kanas, zkine göre geziyorsun, adam vuruyorsun, oyunda çok farklı heyecanlar yaşayabiliyorsun, hele bir kamyonların altından geçilen bölüm var ki, evlere şenlik, tam ikinci kamyonun altından, iki kişiyi daha devirebiliyorsun ve kimse ayıkmıyor ve daha bir sürü şey...

--spoiler--
kalemin etkili olduğu tüm boş alanlara ''Sgt. Soap MacTavish'' yazmama sebebiyet veren, karakterlerine ve grafiklerine tapılası devasa oyun.
öncelikle sayesinde finosundan kangalına bütün türleriyle köpek canlısından tiksindiğim oyun. zakhaev şerefsizinin bütün milisleri tek tek ağzıma namlu soksa böyle dehşete düşmezdim arkadaş! ne pis canlılar bunlar ki aralarına rpg atıldığında bile azimle g.tünü kesmeye geliyorlar adamın.

oyun için en azından benim gibi çok fazla bu işlerle haşır neşir olmayanların yapabileceği neredeyse hiç eleştriri yok. hayvani bişey yapmış infinity wards. tek kelimeyle dehşetengiz. adamı klavye başında orgazma etmeyen tek bir bölümü yok. atmosferi de öyle süper ki kendinizi uzun metrajlı bir gerilimin içinde buluyorsunuz.

kısacası cidden müthiş oyun. şahsımın favori bölümü ise stressiz öldürmenin tadına varılabilen ( ben de sağlam manyakmışım lan) ac-130 kullanılabilen bölüm. gidin, alın ve oynayın pişman olmayacaksınız. batarya dediydi dersiniz.
en iyi call of duty serisi oyunu. bir tek kötü bölümü yoktur, sıkılmadan bir nefeste bitirilen ender oyunlardan birisidir.
dört defa bitirmiş olduğum oyun çok iyi yapmışlar ama kolumda abd rozeti olmasa dahada iyi olurdu, özellikle sürünme sahnesi olan bölüm çok iyiydi.
online oynaması kesinlikle bağımlılık yapan fps. infinity ward şaheseri.

önce 1.6 ve 1.7 patchlerini kurduğunuzdan emin oluyorsunuz (tabi ilerde yeni patch çıkarsa s.ke s.ke onu da kuracaksınız, bir yerden sonra serverlar da o patch'e geçer). sonra xfire meretini kuruyorsunuz. kurduktan sonra yanda servers a tıklayıp call of duty 4 modern warfare multiplayer'a geliyorsunuz. iki kere tıklarsanız aşağı geliyor. ama bunu yapmadan önce, bir kere tıklayın, filters kısmında sunucuları "my country" olarak sınırlayın. güzel yurdumun her server'ında korsan cod4 ile çatır çatır oynayabiliyorsunuz. sonra çift tıklayıp açın server kısmını. ilk başta görünmeyebilir. bir iki kez yenileyin, sunucuların hepsi görünecektir. daha sonra keyfinize göre bir server'a çift tıklayarak katılabilirsiniz.

bazı serverlar modludur. eğer modlu serverlara girerseniz, oyun kendiliğinden modu indirip kuracaktır. indirme tamamlandığında sunucuya katılırsınız.

yazarın notu: cod4'de capture the flag(ctf) yoktur. bu moddur. indirip oynayabilirsiniz. zombie(zom) modunu da öyle.

punkbuster'ı en son versiyona yükseltmeyi unutmayın! pbsetup'ı bulun*, açın. add a game'e tıklayın. oradan call of duty 4'ü bulun ve ekleyin. eklendikten sonra listede görünecektir. call of duty 4'e tıklayın, sonra yukarıdaki check for updates yazan butona tıklayın. kalanı punkbuster halleder. eğer pbsetup listesinde call of duty 4 varsa, tekrar eklemenize gerek yok. sadece "check for updates" yapın. sonra kapatın gitsin. oynamaya hazırsınız. xfire'ı açın ve oynayın. oyun içinden xfire serverlarını bulabilir misiniz bilmiyorum, ama denemeyin.

işte size wolf'tan cod4'ü online oynama rehberi. tadını çıkarın. serverlarda görüşebilmek dileğiyle.

yazarın notu 2: türk serverlarının %90'ında last stand, martyrdom, grenade launcher yasaktır. bunları kullanmaya zahmet etmeyin. küfür ve ban yediğinizle kalırsınız.

dipnot: her türlü tavsiye ve sorunuz için bana ulaşmaktan çekinmeyiniz. elimden geldiği kadarıyla yardımcı olurum.

yazarın notu 3: xfire mereti kafasına göre patch kurmasıyla ünlüdür. gözlerinizi açık tutun, sonra fellik fellik crack aramayın.
COD serisinin bana göre en iyi oyunudur.**
online oynandığında insana aşırı zevk veren, cod 2 kadar olmasada güzel bir oyundur.
single'ını defalarca bitirdiğim , oyunun sonunda göz yaşı döktüğüm oyundur .

sas ile oynadığımız bölümlerde mac ve gaz'in aksanı bizi bizden almıştır . gaz'ı craig fairbrass adlı british aktör seslendirmiştir , londra aksanı konuşur , oyun içindeki espriler de en azından oyun kadar kalitelidir .

şu sıralar waffen ss ile multiplayer'dan oynadığım , aşmış oyundur .