bugün

Kel saçı traş etmek kadar gereksiz birşeydir.
kişiyi yıpratan, yoran, hayattan soğumasına sebep olacak girişimlerdir.
Boşa zaman harcamaktır.
gereksizdir, cahil bir adama laf anlatmak yerine yönetmek daha iyidir nitekim.
sizinde cahil olduğunuzu gösterir. ancak bir cahil, cahil bir adama laf anlatmaya çalışır.
Anlatmayı bilirsen anlar okumamış olması cahilliğini gösterir fakat cehaletle gerizekalılığı karıştırmamalı. Ülkemizde ne okumamış okuyamamış insan var diploması olanları cebinden Çıkartır.
Yeminlen boşa vakit harcamak, nasıl nefret sebebidir.
olmuyor, olmuyor, olmuyor çok saçma fikirleri oluyor. ya diyorum bak bu hadis kitapları peygambere iftira ile dolu 1000' lerce cümle içeriyor, nasıl böyle inanıyorsun hadislere ? . bana demez mi o zamanlar adamlar cahilmiş mecazi bir anlatım varmış oğğğlöm. ironiye bak usta. alcen daşı gavasına vurcan amına godooğmun, oku len pezevenk diyecen, iyisimi hiç uğraşmıcan.
cahillikle resmen prim yapılan bir zamanda bazen yaşanmak zorunda olan, sinir kat sayını zorlayan durum. ayrıca artık gına gelmiş, normalde gayet halim selim birinden şu cümleyi de duymuşluğum vardır: "senle konuşurken insanın elinde silah olacak..!"
gereksizdir. Alıp başını gideceksin. yeter lan *
anlama kıtlığı olan birine laf anlatmaya çalışmak, sinirlerinin tebelleş olup, 5 duyu organına birden zarar vermesi durumudur... zira karşımızdaki kişiye direkt cahil deme özgürlüğümüz yoktur.
zordur gerçekten. fakat şöyle bir gerçek daha var ki; ne zaman böyle bir başlık açılsa herkes bilgin kesilir.

herkes bilginse bizim laf anlatamadıklarımız kimler ? *
anlamsız ve gereksiz ve saçmadır. hiç yorulmaya gerek yoktur. dövmek gerekir. dalmak gerekir ağız burun, esasen buna da gerek olmayan durumdur, çevrenizde o tarz insanları barındırmayın yeter, ve sonuç olarak yorulmayın.
mesela kemal kılıçtaroglu.

başbakan, taksime çıkan akp karşıtıdır demiş.
kemalin cevap, akp karşıtı olmak suçmu diyor.

giriş seviye zekâya sahip olan bir insan böyle saçma bir cevap vermez, veremez.
gereksiz bir eylemdir . git duvara anlat daha iyidir .
"etme cahille muhabbet küstürürsün, silme götünü cam kırıklarıyla kestirirsin" felsefesine inanarak, cahille tartışmaya girmemek en güzelidir...
yapılmaması gereken eylemdir.

cahil insan gül ise de koklama.
-aşık veysel
karşıdaki insanın anlamak için değil cevap vermek için beklediğini anladığında oluşan durumdur.
savundugu hipotezi çürütecek delilleri gösterseniz üstünede herseyi anlatsanız yinede inanmak istediklerine inanır.

Onlara göre belli bir fikri benimsediyseniz o fikri degistiremezsiniz o düsünce kalıcı olmalıdır.
(bkz: mevlana celaleddin rumi)

1 delil ile 40 alimi ikna ettim de, 40 delil ile 1 cahili ikna edemedim.
sinir krizi geçirmek için iyi bir sebep.
(bkz: amcaaaaaa heooouuu)
çok zordur. insana sinir krizleri geçirtebilir. yani uğraşmayın.
boşa vakit kaybı, anlamazlar yada anlamak istemezler.
(bkz: Boşa kürek çekmek)
yapılmaması gerekendir, bilgi sahibi sizken bir süre sonra kontrolü kaybedip sesinizi yükseltmiş karşınızdakine sinirle bağırdığınızı görürsünüz, bir bakmışsınız konu nerelere gelmiş, neler saçmalamışsınız. sonucunda sinirden kendinizi sikme seviyesine gelinmesi kaçınılmazdır. uzak durunuz.