bugün

Sodanın içilebilir birşey olduğunun farkına varılması herhalde.
gazı kaçmış kolanın o kadar da kötü gelmemesi.
Bazı şeylere tahammülün kalmaması.
fiziksel zararla değil de, psikolojik zararla ağladığımız her an büyüdüğümüzü biraz daha farkediyoruz bence.
Gürültüye tahammülü olmamak.
Ruhumu mengene gibi sıkan şeylerin geçeceği gerçeğini idrak ettiğimde büyüdüğümü sanıyordum.

Kendimi iyi hissettiğim, her şeyi anladığım ve çözdüğüm, hayatın berrak bir su gibi olduğuna inandığım zamanların da geçeceği gerçeğini idrak ettiğimde büyüdüğümü anladım.

Kötü şeyler gibi iyi şeyler de gelip geçici. Hiçbiri sonsuza kadar sürüp gitmiyor. Bi iyi bi kötü, bi iyi bi kötü. Büyüyoruz her şeyi çözüyoruz durumu yok. Yaşıyoruz.
dugunlere cagirmaya basladiklarinda.

en favori kuzenime sozum var evlenirse diye bilezik almistim. iki teyzem de sasirmisti.
Hayatta tek başınıza kaldığınızı anladığınız an.
Hayat seve seve büyütür evet!
eskiden sikicem abinizi diyordum
simdi herkes abi diyor.
11 yaşındayken annem bana klasik gitar aldı ve haydi dedi kursa gidiyorsun.
Bir yaz boyunca tek başıma otobüse binip o gitar kursuna gittim geldim. Şimdi çok çılgınca geliyor. Satanist neyim olmamışım iyi ki. beş yıl geçmeden Depressive Suicidal Black Metal dinlemeye başladıydım.

Bir çocuk özgüvenli olsun diye bu kadar zorlanılmamalı bence.

(bkz: swh)
Kendinize zaman ayıramayacak kadar meşgul oldugunuz zaman.
üniversite okuyorum diye geçinip gösteriş yapan tiplerden daha çok kitap okuyup daha bilgili olduğunuzu anladığınız, insanlara kendinizi aşk ve seks için süslenerek değil, olduğunuz gibi sunduğunuz, beğenmeyeni de iplemediğiniz andır.
yapılacak bir işte veya alınacak bir kararda son onay aşamasında mutlaka siz varsanız geçmiş olsun artık bir yetişkinsiniz.
Sevdiğim insanın artık var olmadığını anladığım an.
kasiyer kızın abi dediği an idi.
erginlenme töreni yaparmış eskiler. ormana dağa salarlarmış çocuğu.ölmezde büyümüş oluyor ölürse büyümemiş.bugünlerimize şükür demekten başka çare var mı?
oyunlarda artık yaşımı olduğundan büyük göstermediğim de büyüdüğümü anladım.
Birikim yapmaya başladığım an.
Hiç unutmuyorum ilk çalışmaya başladığım da hep şey derdim ben kazandığım parayı doya doya harcamak istiyorum. Kazandığım ilk parayla ne yaptım? Tabi ki altın aldım. Elime aldığım ilk an babama benzediğimi ve büyüdüğümü anladım. Eski kafalılıktan sıyrılmak için hemen vakıfbank da hesap açtım yatırımlarımı ordan yapıyorum kendimi daha yeni nesil hissediyorum * hem de tek bir şeyde değil bir çok konuda doğru yatırım yapmamı sağlıyor vakıfbank.
amca oldum...
Kendi hayatınızı kurmaya başlayıp, aileden maddi destek almayı bırakıp üstüne aileye maddi destek vermeye başladığınız an.
ben kendi başıma il dışına gidince anladım ve boyumun uzamasıyla.
kredi kartınız olduğu zaman.
Hayatın yükünü, omuzlarınızda hissetmeye başladığınız an.
Poponun, memeden daha güzel gelmeye başladığı andır.
Tımarhaneye dördüncü defa sokulduktan sonra kendime geldiğim an.

Hastanede kendime geldiğimde Kendimden başka kimsem olmadığını anlamış yalnızlığımı kabullenmiş oldum.

Her erkeğin yaşaması gereken yoksa ergenlikten çıkamayacağı andır.