bugün

entry'ler (34)

huzurlu olmanın yolları

Olumsuz düşüncelerin üzerinde ne kadar vakit geçirdiğimin farkına vardığımda huzurlu olmaktan o kadar uzaklaşıyorum. Bunun farkında olarak sevdiğin bir işe yönelmek kafayı rahatlatabilir.

kitap alıntıları

Her şeye sahip olsanız da hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz... Matt Haıg

günü anlatan en iyi kelime

Temizlik.

babalar kızlarını çok sever

Pek belli etmese de sevdiği kesin. Ama anlamaya çalıştığı pek söylenemez.

olabilseydin hangi hayvan olmak isterdin

Kedi ve Koala arasında gidip geliyorum.

yazarların okuduğu en iyi kitaplar

Gece Yarısı Kütüphanesi- Matt Haıg.

bir evi ev yapan detaylar

Evdeki her bireyin kendini mutlu ve huzurlu hissetmesi.

hayattaki amacınız

Özgür olmak.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Kendimi farklı hissettiğimde,her zaman mutlu olduğum şeyleri yaparken iyi hissetmiyorsam, yaşamım anlamsızlaşıyorsa, herşey toplaşıp üstüme geliyormuş gibi hissediyorsam, konuşmaya, gülmeye bile halim yoksa anlıyorum ki ben yaşamdan vazgeçiyorum.

Düşündüğüm zaman böyle olmamalı. Şükredeceğim birçok şey var hayatımda.
Hayatımı adadığım amacım gerçekleşmediyse ne olmuş?
Her insanın aşamadığı bir zorluk yok mu?
Herkes mi mutlu ve mükemmel?
Bir tek ben mi ulaşamadım o evreye?

Anlıyorum ki kendimi kabullenmeden, olduğum kişiyi sevmeden hayatımda mutlu olamam. Kendimi kabul etmeliyim ki bir şeyler değişsin ve ilerlesin. Yaptığım işler önemli ve değerli ne kadar hayal ettiğim hayat bu olmasa da.

kitap alıntıları

insanlar şehir gibiydi. Bazı kötü yönleri var diye bütün şehirden nefret etmezdiniz. Sevmediğiniz yanları, birkaç tane tehlikeli ara sokağı ve mahallesi olabilirdi ama bir şehri yaşanır kılan şey iyi yönleriydi.

Matt Haig Gece Yarısı Kütüphanesi

günün sözü

Her insan diğer herkesin suretidir; o zaman herkes mutlu olur çünkü sinmelerine yol açacak, kendilerini kıyaslayacakları dağlar yoktur.

Ray Bradbury

yaşlandığınızı hissettiğiniz anlar

Her geçen doğum günümde hissettiğim an.

sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler

Anneme sarılmak.

içinden gelen neyse yaz

Zorunluluk hali.
insanı yaşamda yıpratan bir şey. insanların sana yüklediği sorumlulukları yerine getirememek seni gereksiz bir şeymiş gibi hissettiriyor. Herkese ve her şeye bir yüksün. işlevin yokmuş gibi.
insanlar seni sadece bir şeylere faydan dokunduğu zaman ciddiye alabiliyor. Otoriten yükseliyor, sesin daha fazla çıkıyor ve dinleniyorsun.
ilişkileri kasmaya, kurallara bağlamaya gerek yok aslında. Her insanı, mizacı ne olursa olsun sadece dinlemek istemek bile ona dünyadaki yerini hatırlatabiliyor.

en çok ne isterdin

En çok istediğin başına dert oluyor bu hayatta o yüzden fazla dillendirmemek lazım.

kitap alıntıları

Kendi kendimiz hakkında yarattığımız imgeyi terk etmek çok güçtür. Susanna Tamaro

bir şarkı sözü der ki

Dün neden yarından daha karmaşık
Kendi korkularımla hesaplaşıp, temizlerken?
Bir yer isterken
Ama geçmişime günden güne yaklaşıp
Nefretimi saklayıp bir sarmaşık
Filizlerken, derinlerden

Evdeki saat-sarmaşık

frida kahlo

Başkalarına bağımlılık dayanılmazdı ve beni sürekli tüketiyordu. Kendi kendime yük olmuştum.

Rauda Jamis

yalnızlık

Gece gündüz seninle gezer yalnızlık; adımlarının önünde düşlediğin adımlarındır kimi zaman.
Hasan ali toptaş

kitap alıntıları

En içten düşüncelerimde bile ben, ben değilmişim. Fernando Pessoa