bugün

yarın öbür gün siyaseti bırakırsa, kadın programlarına davet edilmekte sıkıntı çekmeyecek olan insandır. zira dedikodudan, milletin arkasından kendince tiye alarak konuşmaktan, boytan postan, kılık kıyafetten, taklitten ve mizahtan (!) çok iyi anlıyor.
kendisini çocuklar hiç sevmez, çocuklar da ondan deli gibi korkarlar!
kaçacak delik ararlar!

ispat:
görsel

(bkz: bubble girl)
u2 konserine gidip evet propagandası yapmak isteyen devlet bakanı.
http://www.nebeonline.com...e-gitmek-istiyor-9410.htm

bunların evet çıkarmak için çevirmeyecekleri dalavere yok sanırım.
bak nereye katılmış;
--spoiler--
Radyo Klas'ta Michael Show'a konuk olan Michael Kuyucu'nun sorunalırı yanıtladı.
--spoiler--
evet evet maykıl şov...

ne demiş;
--spoiler--
Dinleyicilerin YouTube sorusunu cevaplayan Arınç, "youtube açılmalı" dedi. teknolojiye olan ilgisini de belli ederek, Google Earth kullandığını dile getirdi.

Şimdi Uzaklardasın'ın kendisi üzerindeki etkisini aktaran Arnıç, son yıllarda beğenerek dinlediği sanatçıları da açıkladı. Bülent Arınç, dünyaca ünlü Rock grubu U2'nun konserine gitmek istediğini de söyledi.
--spoiler--
u2 konserinde kafa sallayarak evet evet diye bağırmasını beklediğim şahsiyet.propangandacı dalkavuk.
bedelli askerliğin bir ihtiyaç olduğunu açıklamış başbakan yardımcısı.

(bkz: ahmet mücahit arınç)
12 eylül 2010 referandumunun kaybedenlerindendir.
manisalı olmasından dolayı utandığım...
heralde gıcık kelimesi bir insana bu kadar yakışır.
"sayısı hakkında tam bir bilgim yok ama birkaç kişi kopya çekti diye bütün sınavın iptal edilmesi, herkesin puanının yok sayılmasını gerçekten anlamıyorum" şeklinde çağa damgasını vuracak, akıllara durgunluk getirecek, yarattığı şoktan demet akalın ın saçlarını kendiliğinden sapsarı edecek bir açıklama yapmış olan değerli zat. saygın insan. adam gibi adam. recep tayyip erdoğan.

120 de 120 yapan 50 küsür kişiyi baz alarak bu değerlendirmeyi yapmış kendisi. ancak zannedersem bu bahsedilen saflara nispeten biraz daha aklı selim olan "lan bi 10 tane de yanlış işaretliim de kopya çektiğim anlaşılmasın" diyen şark kurnazlarını hesaba katmamış.. biz katalım.

sınavda kalem oynatmadan, soruların altını çizmeden, cevap kağıdında kullandığı kalemle soru kitapçığında kullandığı kalem aynı olmayan, dolayısıyla kopya şüphesini yüzde doksan taşıyan 4000 tane insan var sayın arınç.

4000 tane adam.. ne demek bu bilir misin sen?

4000 tane adam soru katsayılarını toptan değiştirir demek. her sorunun kendi içinde tekrar değerlendirilmesi, hesaplamaların tekrar yapılması, soruların genel değerlendirme yapılma oranın da tekrar hesaplanması demek.

yani zaten şu anda kopya çekmeden 98 alan adamın yaklaşık bir puanı eksik hesaplanmıştır demek. böyle bir puanla adamı atamak hak yemek olmuyor mu? mantıksızlık olmuyor mu? matematik yoksunluğu olmuyor mu?

ayrıca yök'ün ortada. yönetmeliğin ortada. değil 50 kişiye 30 kişiye.. sınav yapılmadan önce bir kişiye bile iletilirse o sorular.. sınav iptal edilir diyo. kimin hakkındasın, neyin peşindesin sen? referandumdan önce "merak etmeyin iptal edilmez sınavınız. ben müsaade etmem" diyerek gönüllerini/oylarını aldığın insanları teselli etmenin peşinde misin? kitlelere yaranmanın peşinde misin? he canım?

çok sıkıntılıysan bu durumdan, at senin eyer senin değiştir yönetmeliği? her şeyi biliyorsan, hak yememenin peşindeysen sınavın adam gibi yapılmasını sağla? bu göt heriflere prim verme? adın gibi bildiğin kopyacıları tek tek ifşa et ki ibret-i alem olsun? sıkıyosa bunları yap? yapabilir misin?

benim puanım düşük evet. ancak ben de sınavın tekrarlanmasını istemiyordum. çünkü biliyorum ki elli kere sınav yapılsa yine benzer puanları alırım. yine kopya çekilir. yine torpilliler olur. düzen böyle.

buna rağmen yönetmeliğin de farkındaydım. bişey diyemiyordum. ben de istemem kimsenin hakkının yenmesini ancak atamalar yapılsa da hak yenecek yapılmasa da. iptal gerçekleşse de haksızlık olacak gerçekleşmese de.

ancak haksızlık kelimesini resmen tükürüklerle haykıran adama da sormak lazım: sadece yönetmeliği uygulayan insanları ve bundan yararlanacak olan öğrencileri nasıl çıkarcı, hak yiyen kişi olarak lanse edebiliyorsun sen? bu ne hadsizlik?

tam bir bilgin yok evet. haklısın. sadece sınavda çekilen kopyayla ilgili değil, yönetmelikten standart sapmaya kadar; hak yemekten, mağdur kişilere uygulanması gerekenlere kadar hiçbir konuyla ilgili tam bir bilgin yok senin.

sana düşen, bilmediğin konular hakkında yorum yapmamaktır. çok zor bişey değil. dene bir ara. huzur ver.
bir haber programında kpss nin iptali ile ilgili yorum yaparken 'kpss sınavı' demiştir. Kendisini engin bilgilerinden dolayı tebrik ediyorum!
kpss iptaline en çok içerlenen bakandır.
emekler boşa gitti.
bay sulugözdür.

baba tarafından büyüklerinden biri kubilay'ı şehit edenlerin arasındadır.
mütemadiyen cebinde yarım soğan ile gezendir.
eğer bir vatandaş bir şeyler için endişelenmek için sebep arıyorsa, gözyaşları yeterlidir.
cuma namazında hutbe okuyan imamlar gibi hitabeti olan kişidir.
kendisine kuyruk acısı konusunda tavsiyeler gelmiştir, hem de tutuklu gazetecilerle dayışanlardan: http://jiyan.us/2010/10/0...cisi-tutuklu-gazeteciler/
istiklal marşı okunmasını aşağılayan bu ülkenin meclisine başkanlık yapmış örnek milletvekili.Ergenkondan yargınan tutuksuz yargılanmasına karar verilen insanlara ''konuşmayın külhan beylik yapmayın '' diyecek kadar cesur net mesaj veren iyi hatip.
oktay vural'dan nefret eden insanların nefret etmesi gerektiği.

stilleri birebir aynı. eğer futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmuyorsan oktay vural'a gösterdiğin tepkinin aynısını bu adama da göstermen gerekir.
türk siyasetindeki en itici aktörlerin başında yer alan şahsiyet.
sürekli gözleri dolu etrafta dolaşan ağlamak için sanki mazeret arıyormuş gibi düşündüğüm kişi.
sürekli gözleri dolu etrafta dolaşan ağlamak için sanki mazeret arıyormuş gibi düşündüğüm kişi.
(bkz: bazen öyle inanarak boş konuşuyorsun ki)
chp nin bağdat caddesinde cumhuriyet kutlaması yapması üzerine, orada taşayanlara jet sosyete deyip aşağılayan, orda yaşayanların halk olmadığını düşünen zavallı zihniyet.
muhalefet partisi genel başkanının istanbul'da bir semtteki cumhuriyet bayramı kutlamasına katılması üzerine , bu liderin cumhurbaşkanının davetine katılmamak için bu kutlamaya katıldığını ve jet sosyete ile birlikte hareket ettiğini, söylüyor..

ve de ekliyor, bu şekilde halkla bütünleşmeden demokratik olunmaz, diye..

yorum yapmaya gerek yok sanırım..

ama buradan bir ders çıkarılabilir sanırım, memleketimde devlet adamı olmanın sahiden zor bir şey olduğu yönünde..

zira bünyedeki bütün şeref ve haysiyeti bir hayır kurumna bağışlamak gerek..
(bkz: tavrı rahatsızlık veren insanlar).