bugün

fr.besoin.
bi de molası olur bunun.ihtiyaçlarınızı giderin diyince insanlar tuvalete koşarlar.***
alm. der Bedarf *
tatmin edildiğinde haz ve doyum, tatmin edilmediğinde ise acı ve üzüntü veren duygudur.
ihtiyacım vardı boşluğumu doldurmaya...
Doldururken boşluğumu mutluluğu yakalayabilecek birçok kişi varken çevremde ben acıyı seçtim...
Acıya varmış ihtiyacım...
Kararlar benimdi ben vermiştim...
Acı sendin seni isteyen ben...
Kim karışırdı ki?
Sonuna kadar yaşanacak bir acı olamadın belki...
Birazda olsun büyüdüm senle...
Ve her şeye rağmen yine de teşekkür ediyorum acıttığın için boşluğumu doldurduğun için...
iyi ki oldun

Acısından ders çakarmasını bilmeyenlere gelsin
iyi gibi başlayan bir gün de kötü noktalıyorum geceyi...
Bazen unutuyorum başkalrının hayatlarına müdahale etmemem gerektiğini...
Kabuğumda kendi yaşantımı sürüp sessiz sedasız içerden dışarıyı izlemem gerektiğini...
Özür dilerim karışamaya hakkım yok...
ihtiyaçlar sizin...
(bkz: ihtiyaçların sınırsız olması)
bireyin doğal dengesinin bozulmasıdır.
ihtiyaç....kimi zaman nicole kidman kimi zaman charlize theron ...zamana ve mekana göre değişiyor meret.
iktisat biliminin en büyük problem konusudur.
KiMi ZAMAN LÜKSLERiN ÖN PLANA CIKIP ONLARSIZ DA YAŞANABiLECEĞiNi SÖYLENEN HEDE.
elde edildiğinde bir üst modelini aratacak şey. söz konusu insan olduğunda ihtiyaçlar sınırsızdır. hiç bir zaman bitmez ve insanı yeni arayışlara iter. kanaat bu arayışları azaltır...
tatmin edilmemiş insan gereksinimlerine ihtiyaç denir.
maddi veya manevi varlığımızda duyduğumuz yokluk hissi.
gereksinim.
(bkz: ihtiyac)
karşılandığında mutluluk ve haz verir, karşılanmadığında ise elem ve ızdırap verir. bu bir muhasebe tanımıdır.
kpss, ales vb. sınavlar için kitap basan yayınevi. dershanesi de vardır.
(bkz: ihtiyaç yayıncılık)
(bkz: ihtiyaç akademi)
ihtiyaç (gereksinme): tatmin edildiği zaman haz, edilmediği zaman ızdırap veren duygudur. prof. dr. ali özgüven
bir hadis vardı bu konuda;

“Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin; hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar.” [Tirmizî, Daavât 149]
"muhtaç" kelimesiyle aynı kökten gelir. bir meta olabilir; soyut olanı daha çok hissettirir eksikliğini.
organizmanın, karşılamak için harekete geçtiği, karşılandığı zaman da rahatlama yaşadığı şeydir.**
ara sıra duyulan şey. * *
hadis-i şerif: "Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin." (Tirmizi)
ihtiyaçların özellikleri şöyledir:

* şiddetine göre farklılık gösterir.
* artma eğilimindedir.
* karşılandıkça ona olan şiddet azalır.
* sonsuzdur.
* ihtiyaçlar ve onları karşılayan mallar birbirleri yerine ikame edilebilirler.
* ahlaki olmayabilirler.