bugün

geçen sezon kendisini ispatlamış, milli futbolcu. hem avrupada hem ligde oynayacağımızı düşünürsek kadro genişliği açısından çok iyi bir transfer ve pahalı da değil. ümit karan, necati ateş, hakan şükür ve nice oyuncu bu takıma geldiğinde 30 küsür gol atıp gelmemişti. gelirse oynamak zorunda olduğunu, aksi takdirde fatih hocanın gözünün yaşına bakmayacağını biliyor.umarım uzun seneler başarılı olur.
bazı son vuruş, pas tercihi durumlarında yaptığı bencilce kabızlıklarını fatih terim inşallah yontar çünkü sabriyi bir türlü yontamadı.
galatasaray'a giderse hayatındaki en zekice hamleyi yapmış olacak futbolcu. senin dengin spartak moskova değil galatasaray'dır. sonuna kadar arkasındayım.
not: beşiktaşlıyım.
(bkz: burak yılmaz ın saçlarını sarıya boyatması)
an itibariyle hamitten sonra fenerlileri çıldırtan ikinci transfer olmuştur. twitterda resmen şu an isyan ediyorlar, oraya buraya sataşıyorlar. onlar sataşmalarına devam etsin biz keyfimize bakalım;

https://twitter.com/ekayn...status/223199403886915584
son 5 - 6 yıl içerisinde dört büyüklerin hepsini gezen futbolcu. (bkz: burakalemun)
kesinlikle galatasaraya avrupada katki saglamayacak futbolcudur. aksini iddia eden buyursun.
vay be, neler dönmüş ulan haberimiz yok. yatıyoruz, kalkıyoruz, pat transfer patlamış!
neyse söylenecek bir şey yok. bu adam kısmen kanser eder, kısmen iyi oynar, kısmen de şaşırtır.
hayırlı olsun efenim ezeli rakibe.
tabi forvet hattında şimdi kim oynar, kim yedek kalır, kim mutlu olur, kim mutsuz olur bu kısım önem kazandı.
hani bir laf var, nerde çokluk orada bokluk diye işte bu dengelere hakim olmak lazım. yoksa burak zaten tanıdığı adamlarla harbiden epey gol atar bu sene. izleyelim ve görelim, zaman en güzel ilaçtır bu konularda.

tanım: yalandan moskova fake'i ile gs'ye gitmiş adamdır.
Galatasaray'a hayırlı olsun fakat twitter'da tt listesine giren "ağlayacaksanız transfer yapmayalım" saçmalığına bir an önce son verilmesi lazım. önemli olan isim almak ve ya rakip takımın istediğini almak değildir. önemli olan 10. ligden bile olsa takıma en faydalı adamı almaktır.
kendi dilinden burak yılmaz;

http://www.ligtv.com.tr/h...ol-makinesi-testten-gecti
transferinden sonra,kıskananlar çatlasın diyen ultravestilere anlam verilemeyen futbolcudur.izleyelim görelim derim.
ani bir şekilde galatasaray'a transfer olan golcü futbolcu.
Resmi Açıklama yapılmadığı sürece inanmayacağım transferdir (bkz: ) Burak yılmaz LOKOMOTiV MOSKOVA'da

Edit : Hasta Galatasaraylıyım.
amına koyim hala alex'in reklamını yapan var bu adamın lafı geçince. 50 yaşına gelmiş adamdan daha ne bekliyorsunuz anlamadım ki?!
Kulüplerin transfer için aylardır peşinden koştuğu kişidir. Ancak dün itibarı ile Türkiye'nin en asil kulübü Galatasaray'a transfer olmuştur, hayırlı olsun, nice güzel şampiyonluklarda bol gol atması dileklerimle.
fenerlilerin galatasaray'ın her transferini kendi şikeli transferlerine benzetmesi sıktı artık yeter lan çıkın artık şu komadan.

şimdi gelelim konuya : burak beğendiğim tarzda bir forvet değil. trabzon'da bütün takım gol kralı çıkarmaya yemin etmiş gibi gol yükünü burak'ın üstüne yıktılar. bu hayvani performansını buna bağlıyorum.

performansı 2011-2012 sezonundaki kadar yüksek olmayabilir ama fatih terim'le birlikte yine de başarılı olacağını düşünüyorum. elmander'le iyi bir ikili olabilirler.

bir de biliyoruz ki tüpkafa yönetimi yabancı sınırını aşağı çekecek.
bu bakımdan daha değerli bir transfer oldu.
fatih terim ile uzlaşması, bağdaşması mümkün olmayan kafada ve yapıda bir oyuncu. abdurrahim albayarak'a çok iş düşüyor, dengeyi kurarsa o kuracak. Galatasaray Burak yılmaz'ın felaketi olabilir o açıdan.

taraftar tepkisinden kıvranan trabzon yönetimi ise kıvırtıp duruyordu ama burak yılmaz'ın galatasaray'a geleceği neredeyse kesin gibiydi. 25 gün önce bana ait bir mecrada yazdım burak galatasaray ile anlaştı diye onun üzerine ahlaksız türk spor medyası "hızır idi yunus idi" hesabı "lazio idi, lokomotif idi" diye yüzlerce haber yaptı.

son söz trabzon taraftarına;

şampiyonluk kupası yok, takımı oralara getiren kadronun belkemiği oyuncular yok ya ne var?

sadri şener'in saçma sapan demeçleri... yarın çıkar gene "mağduruz da mağduruz" diye demeç verir, siz de ağlaşır ona buna küfreder, toplu histeri nöbeti geçirir ve rahatlarsınız... trabzon'un 50 yılda bir kurabileceği kadro elden uçtu, zamanında evine kadar haciz gelen sadri şener zenginleştikçe zenginleşti bunda bir tuhaflık yok mu?

aynı akp-türkiye ilişkisi gibi...

"akp'nin yüzde 70 oy aldığı şehirde ya ne olacağdı?" diyene de sözüm yok...
hiçbir büyük avrupa takımı tarafından teklif almayan adammış, haggaten ya. zaten türk futbolcular avrupa takımlarının gözdesi durumunda, tüm büyük kulüpler gelip alt liglerden üst liglerden türk futbolcu bakıyordu...

4-5 senedir şişip şişip patlayan, milli takımda sıçıp sıvayan gökhan gönül var ortada lan! italya kulüpleri sıraya girmişti, 10 milyon eurolara gidecekti güya, cevab veremedi!

türkiye'de oynanan futbol bu düzeyde olduğu ve türk futbolcusu bu kadar eğitimsiz, mental açıdan zayıf göründüğü bir ortamda türk futbolcusuna kimse kolay kolay yatırım yapmaz. arda turan'ın rekor transfer ücreti bile ederinin çok altındadır.

hala daha yarım akıllı yorumlarla "avrupa'dan kim istiyor yeaa" diyerek burak yılmaz'a bok atamazsın. adam 2 sezondur attığı gollerle kucakta hoplatıyor hepinizi. fb tarihinin en başarılı futbolcusu alex de souza'nın avrupa kariyeri de ortada. boş konuşmaya lüzum yok...
eğer haber doğruysa gs için fevkalade bir transfer. geçen sene forvetleri gol sıkıntısı çeken takıma bir numara transfer olur.
not: bunları söyleyen bir fenerli...
selçuğun asisti burağın golüyle gibi cümleleri bayağı duyacağız artık, inşallah burak her topu ayağına istemez galatasarada 33 değil de 20 gol atsın yeterde artar bile.
galatasaray a transfer olmasıyla bir hayli güldürmüştür.

zira;

burak yılmaz ın lazio ya transfer olması haberine

cimbomluların yorumları;

'' lazio nun bu dönem yaptığı en büyük hata ''
'' derin bir oh çektirmiştir ''
'' allah lazio taraftarına sabır versin ''
'' artık onlar düşünsün ''
'' sadri şener iyi kakalamış. helal valla ''

'' italya defansında kaybolur ''
'' trabzon'dan başka bi takım da oynayamaz ''
'' kendini bir şey sanıyor ama çok tırt topçu ''
'' 10 gol soksun, gelsin 11. sini bana kosun ''
'' yedek kulübesinde götünün izi çıkar ''
'' çekirdek bağımlısı olmazsa sözlüğü bırakırım amk ''

fenerbahçelilerin yorumları;

'' artk italya ligini izlememiz için bir sebebimiz var. başarılar burak yılmaz ''
'' nihayet transferi gerçekleşmiş. başarılar burak, kalbimiz seninle ''
'' çok sprinter futbolcu, italya da çok iş yapar ''
'' ehehe artık bufon düşünsün ''
'' türkiyenin gururu. başarılar burak ''
'' fenerbahçe de görmek isterdik ''

burak yılmaz ın galatasaray a transferi başlığına

galatasaraylıların yorumu;

'' çok şükür nihayet aldık ''
'' türkiye nin gol kralını aldık boru değil ''
'' muhahah ağlama fenevli ''
'' elmander ile ortalığın amısına koyar ''
'' 50 golden aşağı atarsa sözlüğü bırakırım ''
'' kuyt dan daha iyi transfer ''
'' artık kombine alma zamanı ''
'' öl de ölek burak ''
'' burak yılmaz vs messi ''

aynı başlığa fenerlilerin yorumu ;

'' yılın en tırt transferi ''
'' ahahah burak toçuysa ben de komandoyum amk. bu nasıl transfer la ''
'' burak şişirilmiş balondur ''
'' tüm ts li futbolcular burağı beslerdi. yedek kukübesi de dahil. cimbom da 15 gol atamaz ''
'' felipe melo 2. gün bunu komaya sokar. çok şimarık biri ''
'' sercan yıldırım vakası olmazsa sözlüğü bırakırım ''
'' ahaha bızzttttt çok da sikimizdeydi ''

ve nokta koymadan önce gağasaraylı biri olarak şahsi yorumumu eski bi şarkıyla anlatmak isterim;

öhüm öhüm,

gelen giden değişmez gerçek bir numara hep sensin sen.
yeni değil, bu hep böyleydi. bir numaram tek tercihim.

öhüm gelen giden değişmez gerçek...
kendisi hakkında bir tweet;

"şöyle de bir gerçek var; burak yılmaz 4 büyük takımın da formasını giyen 2. futbolcu olacak. burakalemun..."
simdi dusunecegi sadece ve sadece arena maclarindaki taraftar coskusu ve atacagi 20+ goller olsun. hos geldin, iyi ettin. hamit'e haber ver o da gelsin.
kendisi ispanya'nın guiza'sı
türkiye'nin zafer biryol'udur.

umarım beni yanıltır galatasaray'da. fakat gözlemlerimde şunu görmüşümdür. trabzon'da bütün toplar burak'a akıyordu, 5 net pozisyon kazanıyorlardı birini atıyordu. yani trabzon'un sistemi burak'ı besliyordu.

şimdi galatasaray'ın sistemine bakalım. oyun asla tek oyuncunun üzerine yığılmaz, bütün oyuncular gole gidebilir *. dolayısıyla burak'ın aynı gol seviyesine ulaşması için galatasaray'ın sisteminde; yakaladığını atması gerekmekte.

şimdi düşünüyorum da jardel gibi bir bitirici trabzon'da oynasaydı neler olurdu geçen sezon. bence 50 falan atardı.

not: galatasaray'lıyım.

peşin edit: bugüne kadar burak neredeydi diye sormak istiyorum. bu yaştan sonra parlayan bir golcü, bugüne kadar neredeydi.

utandır beni burak!

edit: şu an çok utanıyorum. göt ettin beni burak. aman ben göt olayım da sen hep kral ol amk.
trabzonsporu büyük saymadığım için, 3 büyüklerde oynamış futbolcudur diyebilirim.