bugün

sözlerini yazayım da tam olsun dediğim şarkı.butun sözlere itina ile okunmalı anlanmalı.çok etkileyici.

iki bilet istemiştim ortalardan
Sen almışsın uçurumun kenarından.
Ücretsiz izinlerdeyim ta başından.
Bir kere sevmek çok değil, can tenden geçmeden.
Söyleş bakalım, üç günlük ömrünle,
Herkes memnun kendinden, öyle ya da böyle.
Ne testler çözdük biz, ne yalnışlar bulduk.
Ne özetler okudukça, ne çoktan seçildik.
Bu yalnızlar liginde, her sene üst üste
Şampiyon olmuşuz da, kupalara doymuşuz da,
Üstelik tanışmışız da bir Kadıköy akşamında,
Gidebilir miyiz dersin buradan uzaklara ?
Buradan uzaklara, buradan uzaklara...

iş sahibi olursun, bir sevgili bulursun.
Ana haber sana yeter günün birinde.
Bir mucize beklersin sessiz evlerde.
Törpülenir cesaretler zaman içinde.
Evini kolay buldum, yolda sordum.
Vezirleri harcamışlar, şahlarla mat oldum.
Ne testler çözdük biz, ne yalnışlar bulduk.
Ne ösetler okudukça, ne çoktan seçildik. *

kaynak:http://www.nomorelyrics.net/
buralardan derhal gitme isteği uyandıran cenk taner şarkısı.. *
yaşamın gizli kalmış noktalarını en iyi biçimde bize hissettiren, harika cenk taner şarkısı.
öylesine bir şarkı ki dinleyen herkes kendisinden birşey bulur.

bu yalnızlar ligin de her sene üst üste
şampiyon olmuşuz da kupalar doymuşuz da
üstelik tanışmışız da bir kadıköy akşamın da
gidebilirmiyiz dersin buradan uzaklara...
*
"gidebilir miyiz dersin, buradan uzaklara?" bence de sence. hıhı. hıhı. hımmm... yaa, ne biliim?!? çok da fark eylemez. gerçekten fark eylemez. off!! niye illa bi isim istiyosun ki? mühim olan gitmek değil mi? evet ama yeterli değil. daha mühim olanı: orada durmamak. kalmamak. hep gitmek. gidegidedurmak. kalakalakalmamak. ohoğooo. obsesifsin yavrum sen. peki seni mi kıracam. rüzgarlı deniz kıyısı olsun o zaman.. güzel di mi? biliyodum seveceğini.
gidebilir miyiz dersin buradan uzaklara...
gidebilir miyim?
bilmiyorum...
cenk taner'in müthiş şarkısı.

"iş sahibi olursun, bir sevgili bulursun.
ana haber, sana yeter günün birinde."
harika bir cenk taner şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=7Jh5ID7rA6g
dinledikçe tadı bozulmayan uzun ömürlü enteresan şarkı. müzikal olarak aslında çok da ahım şahım bir şey değil. cenk taner desen o da kim la dersin. yolda görsen tanımaz, hatta omzuna çarpıp pardon birader bile dersin. belki bir kadıköy sokağında yirmi kişilik bir gruba şarkı söylerken rastlar, sokak çalgıcısı der geçersin. iş sahibi olursun. bir sevgili bulursun. falan.

demek ki şarkıda sözlerden, notalardan fazlası var. işte onu çekici yapan da bu fazlalık. kadıköy sokaklarında herkesin sık rastladığı tipsiz ama çekici insanlar gibi tipsiz ve eskimeyecek olan şarkı. yalnız ve kaybeden olmanın gururu. insanın kendi kendine yetebildiği , hiç bir şeyin sorun olmadığı dört dakika. şöyle sevgilim olsa, bir kadıköy akşamında tanışmış olsak. sonra da ayrılsak öhöm yok yok hatta o beni terketse bile dedirtebilecek anlar. belki de gariban avuntusu. sonra da aman canım ne gerek var bunlara derken şarkı bitmiş meğer. aradan bir kaç saat geçer başa sararsın. dinlerken hep aynı hissiyat, sigarayı ateşledikten sonra gözünün önüne gelen görüntüler hep aynı zaten.

kalabalık bir sokakta masalarda bira dolu bardaklar, rıhtımda bekleyen belediye otobüsleri, sarı lacivert renkler. modaya çıkan küçük tramvay. bir de akmar pasajından geçerken gelen küflenmiş kitap kokusu. öyledir.
cenk taner'in benzetmeler eşliğinde şairliğini konuşturduğu şarkılardan biri. aynı zamanda en çok bilinen şarkılardandır.

iş sahibi olursun, bir sevgili bulursun.
ana haber sana yeter günün birinde.
bir mucize beklersin sessiz evlerde.
törpülenir cesaretler zaman içinde.
dinlemesi cesaret isteyen şarkı. o da bende yok, dönüyor duruyor kafamda. bir mucize ya.