bugün

Yazılabilecek en iyi şarkılardan biri yazılmış.
-Yaşamanın bir anlamı kalmadı benim için Mr. Azrail, buyrun!

Geçen her bir brand new day ceset koleksiyoncusu bir tanrıyı mutlu etmekten başka hiçbir işe yaramıyor dostum. Güven bana. ne? inanmıyor musun? Ölünce inanacaksın! inanacaaaakkksın!

"Büyüdüğümüz yer bir rüzgarlı deniz kıyısı, orada kaldı ilk aşkın tadı." Ağız tadı nakli yaptırabilir miyiz? Beatle'larla hiç tanışmamış gibi davranabilir miyiz? iki taştan bir kale çıkarabilir miyiz? Top peşinde koşabiliriz de, çocuk taklidi yapabilir miyiz? Üç kuruşa aldığın şarabın tadını bulamazsın abi onda, bırak. jack daniels'a kızma. Hem "vaat edilmişti yalnızlık, uyarılmıştık."

Rüzgarlı deniz kıyısı... alık bir balık için bulunmaz nimet, kusursuz bir düş, bir yeryüzü cenneti, bir ağlama duvarı, bir yeni hayat, bir ölmemek biçimi, bir yaratma mekanı, bir tanrı olma hali, bir tanrıtanımazlık mabedi, bir hiç büyümemek hayali, bir sonsuzluk miti... Oradan uzakta kaldığım her bir saniyem arkamdan sövüyor olsa da, ki haklılar, ki ben olsam ben de söverdim, ki şekil a'nın ıstırabını sikeyim; Zamanı gelince.. oradayım. Sadece şimdilik, buradayım.

Yazılabilecek en iyi şarkılardan biri -malesef iyi ki- yazılmış.
-O zaman hepimiz ölebiliriz belki de.

"aslında ne fark eder ki?"
elinde bir de kitap varsa bazıları için başka bi şeye gerek yoktur.
cenk taner..
kendini müziğe adamış ve yazdığı sözlerle bambaşka dünyalara götüren şarkıların üstadı .
her şarkısı olduğu gibi bu şarkısında da öyle güzel anlamlar ihtiva etmişki sözlerine.
ve sonra

vaadedilmiş yanlızlık uyarıldık
iki taştan bir kale olmaz artık
Edremit körfezi.