bugün

bu röpörtaj yanlış hatırlamıyorsam 0-12 yaş çocuk yurdundaki çocukların bakıcı anneler tarafından dövülmesini ve kaynar su ile banyo yaptırılmasını konu alan haberlerden sonra, kendisi de yurtta büyüdüğü için düşünceleri sorulan doğuşun çıldırması durumudur.
bir doğuş klasiği..
bütün hocalar hakkındaki düşüncem....
edit:yani bizim bölümdekilerin.
(bkz: einstein)
bir yandan özür dileyip diğer yandan sövmek bir türk geleneğidir. doğuş da bunu gerçekleştirmiş.
- hemşerim afedersiniz orospu çocuğu bunlar.
- bayanın yanında küfretmek istemiyom koyacam bi yerine siktir git. bayan kusura bakma.
zamanının inci sözlük mottolarından birisi. artık az kullanılır oldu nedendir bilinmez. ama şu açıdan da bakıldığında inci jargonundan neler neler eksildi buna istinaden de yenileri üretildi. sanırım yavaş yavaş yok olanlar arasında olm 12.5 flndm ben , işten çıkarken adam ingilizce am günü yağ gibi mottolar da mevcut. ilerde nostalji yapmamıza sebep olucaklar herhal.
http://www.youtube.com/watch?v=PuvP3_ZcWCU&feature=related
ilk izleyişte malın tekinin ağzından çıkan belirli belirsiz sesler olarak algılanır. ki doğul malın tekidir. ama işin iç yüzünü öğrenince koyuyor insana. doğuş'ta epey çekmiş sanırım yurtta. motor su kaynatıyor.

başından aşağı kaynar su dökmekten bahsediyor yav.
doğuşun gülmekten yerlere yatıran röportajıdır. her izleyişimde ibret alıyorum aslında. *
gün aşırı dinlemezsem kendime gelemediğim, stres atmama yardım eden doğuş konuşması. "mahallea garısı" lafı dikkatimi cezbediyor her seferinde.
doğuş sözlük camiasına hediye ettiği nesil tabiri. sözlük yazarlığının babadan oğula geçmesi gibi bir şey.
(bkz: yek yea)
Doğuş'un isyanları oynadığı haberde sarfettiği sözdür.
helal olsundur, haklıdır doğuş. umarım gerekli kurumlar doğuşun yapmak isteyip de yapamadığı eylemi artık gerçekleştirir.
bir rivayete göre bahsettiği nesiller ekşi sözlükteki nesillermiş.
bir doğuş atasözü amk.
görsel
Hala gülerim aklıma geldikçe, o nasıl ağzının dolusuyla kufuretmektir.
Sabaha karşı akla gelen, devamında harika küfürler barındıran doğuş sözü.
görsel
Gheorghe hagi-ianis hagi:

görsel

Henrik larsson-jordan larsson:

görsel
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=c4NzSHtJvl4
Gece gece aklıma gelen, bir zamanların yaran doğuş repliğidir.

--spoiler--

--spoiler--
"Ana avrat hepsinin bacısını sikicem ama sikemiyorum çünkü doğru örnek olmaya çalışıyorum."

--spoiler--

--spoiler--
Gidecem oraya camı çerçeveyi anasını bacısını...

Atatürk düşmanlarına da çok yakışan, doğuş repliği.