bugün

tespit insanı martin edilen'den uludağsözlük'e yeni bir hediyedir. kırk yıllık erkek tipi saç dökülmesinin alternatif adıdır.
popüler brit pop/rock gruplarının vokalistlerinde bulunduğu için böyle bir tanım yapılmıştır.

(bkz: thom yorke)
(bkz: fran healy)
(bkz: chris martin)

ve evet genç yaşında kelleşmeye başlayan bir birey olan beni motive eden tek şey de budur. takmamak lazım otuz yaşında dımdızlak kel olucam diye, şimdi brit brit takılmak lazım.*
lost dizisindeki hayali bir brit grubun elemanı olan charlie'de de aynı tip saç dökülmesi mevcuttur.
thom yorke - görsel
chris martin - görsel
fran healy - görsel
losttaki çarli - görsel

kesinlikle tesadüf olmayan olay. ben de martin edilensem bu işi çözerim aga. burdan da yemin verelim.
radiohead dinlememle başlayan saç dökülmesi tipidir. bu bir tesadüf olmamalı. varsayımda bulunmak durumunda olursak comatose modlardan kaynaklanıyor olabilir.
inanılmaz eklemelerle devam eden ve halen çürütülemeyen götümden attığım teoridir. katkıları ve desteği için yenilmesen hic buyumezdin'e çok teşekkür ederim.

efendim, blur grubunun vokalisti damon albarn'a bakalım: görsel

kesmedi mi?

bakınız pulp grubunun vokalistine yani jarvis cocker, görsel
(jervis puştu saçını uzatmış ama tabii ki gözümüzden kaçmıyor erkek tipi saç dökülmesi yaşadığı)

efendim tesadüf eseri çok önemli bir keşif yaptım sanırsam. eğer artık daha fazla kel nesil görmek istemiyorsak brit pop/rock yasaklanmalıdır. çocuklarımız bu illete bulaşmadan fırça gibi saçlar ile mutlu yarınlara koşmalıdır. lakin bu illetin çaresi de yoktur, bir kez bulaştınız mı sonra isterseniz arif susam dinleseniz dahi çaresi yoktur. brit grup vokalisti tarzı kellik(yani erkek tipi kellik) kader değildir. brit pop/rock dinlemeyelim, dinletmeyelim.
şimdilerde tarzlarını farklı yönlere kaydırmış olsalar da özellikle ilk donemlerinde bir brit rock grubu olarak nitelendirilen mor ve ötesi solisti harun tekinin de muzdarip olduğu hadisedir.

mevzuuya uyandılar ama geç oldu zehir bünyeye girdi bi kere artık kaçış yok... *

buyrunuz unuttuysanız yüzünü bir anımsayınız**:

görsel
işte suede grubunun vokalisti brett anderson :

http://www.musikexpress.d...es/galerie/art/g22/14.jpg

(brett de jervis puştu gibi saçının uzun kısmını uzatarak sanki saçını kapama moduna girmiş lakin muvaffak olamamıştır)

tesadüf mü? hiç sanmıyorum.

tanım: rogain üreticilerinin desteklediği brit pop/rock müzik gruplarının vokalistlerinde görülen kellik tipidir.

edit: sözlüğün azizliği linkte hata olmuş, resmi görmek için adresi (jpg diye bitiyor sonu)* browser'a kopyalayın.