bugün

Okumayı sevmez boş insanlar. Hep tüketmeyi ve harcamayı sever. Çalışmayı üretmeyi sevmez. insanlara iyilik ve yardım etmeyi faydalı olmayı sevmez. Habire konuşur. Dinlemeyi sevmez. O Zaten herşeyi biliyordur. insanlara değer vermez sürekli eleştirir. Eksikliklerini kusurlarını bulur araştırır. Kendi hatalarını kabul etmez. kendisini sever hep başkalarını sevmeye yanaşmaz. Sevmeyi aptallık olarak görür. Kendi hayatı, dünyasının merkezini oluşturur. Başkalarının hangi şartlar altında nasıl yaşadığı hiç umurunda değildir. Dünya yansa içinde hasırı olmaz. Gerçek dostları yoktur. Çünkü kimse için tek bir fedakarlık bile yapmamıştır. ilişkileri çıkar ve menfaatler üzere kuruludur. Aslında yapayalnızdır ve bunun farkındadır. Buna sebep olarak da kendini görmez.
Kelimelere acayip takılırlar. insanın açığını bulup ortamlarda espri niyetinde sizi küçük düşürmeye çalışırlar.
Surekli sevgili isleriyle ugrasirlar. Ya da o onu giymis bu bunu giymis seklinde isler...
Belli başlı özelliklerinden derleme yapılabilir.

1) Çok fazla konuşur ve içeriği tamamen boştur
2) Her şeye güler. Onun için yapılan esprinin veya yapılan şeyin kalitesinin önemi yoktur. Her şey komiktir.
3) Ciddiyet yoksunudurlar. Hayatı oyun zanneder her şeye aman salla derler. Sorumluluk 0 dır.
4) Yapamasa bile her konuya atlar ve yapabileceğini söyler. Bilmese bile konuşur. Hep iddialıdır ve cahil özgüveni tavan yapmıştır.
Evet bu cahil özgüveni ayrı şekilde ele alınması gereken bir konu. Hiç bir şey bilmeyen tiplerdeki özgüvene hayran oluyorum.

benim gördüğüm kadarıyla bir kaç özellikleri bu şekilde.
bos tenekeden cok ses cikar.
Hayatta yapabildiği tek bişi vardır onu da ballandıra ballandıra anlatır. bi beklentisi yoktur hayattan yiyim içeyim yatayım gezeyim kafasını yaşar. Okumaz araştırmaz. insanlardan duyduğu saçma sapan bilgileri gerçekmişcesine orda burda anlatır. Tek düşüncesi çiftleşmektir onun için şahsın hiç bi önemi yoktur önemli olan cinsiyet. Çıkarcıdır menfaatleri doğrultusunda hareket eder seni satmamasının sebebi henüz menfaatinin bitmemiş olmasıdır. Hiç yakın arkadaşı yoktur kimseyi sevmez sevmiş gibi yapar işi bitince de çöpe atar.
Ciddi olmayı somurtmak
Olgun olmayı otu boku eleştirip kasılmak sanmak.
Boş insan taklitçidir. Kendine ait bir fikir zikir koyamaz ortaya.
Ben boş insanım. Ama dediklerinize katılmıyorum. Genellemelerin hepsini de yanlış buluyorum bu konuda.

-Her şeye güldüğüm doğrudur. insanlara istediklerini veriyorum çünkü Hayat, üzülmek için çok kısa.
-Fazla konuşmam. Yeri geldiğinde konuşurum. Susacağım yeri de bilirim. O yüzden boş da olsam dinlerler beni.
-Ciddiyet konusuna gelince. Herkesin bir kırmızı çizgisi vardır. Senin çizgin kısadır benim ki uzun. Elbette o çizgiyi geçince ciddi olacağım. Bu hayatımın her anında ciddi olmayacağım anlamına gelmez.
-Sorumluluğum sıfır(0)dır. Ama bu karakter sorunu gibi algılanıyor. Hayır öyle değil. Büyümek istemediğimden kaynaklı bu. Hep çocuk kalmak isteği ile alakalı bir durum. Zamanı gelir onu da aşarız.
-Her şeyde iddiam yoktur. Bildiğim şeyde konuşur, bilmediğim şeyde susarım. (bu boş insan olduğumu değiştirmiyor.)
-Özgüvenim her insan gibi var.
-Bu arada okumayı, yazmayı ve boş işlerle uğraşmayı seviyorum. Yani boş adam olmam kitap okumama engel değil.

Bence hepiniz de bunları yapıyorsunuz. Hayatta bunları yapan tek boş insan ben olamam. Samimi olun biraz.
-muş gibi yapmak.biliyormuş,anlıyormuş,dinliyormuş gibi yapmak.
biz iyi biliriz kafasında olmaları.
Boş olmaları. Evet.
Dış görünüşe aşırı önem vermeleri.
bağırarak muhalefet olmaları deliriyorum ama yine de susuyorum çünkü kaba kuvvet konusunda da iyiler.
#insanlardan farklı hareket etmeyi maharet saymak.
#Narsist takılıp bunu toplum nazarında meşru hale getirdikten sonra mütevazı insanların da "ulan bu insanlar ben mütevazı davranınca hep kendini düşünüyor bunlara kendileri gibi davranmak yakışır " dedirtip büyük bir vebale girmek.(bende sadece bunu yapanlara karşı bir tepki gelisti)
#peygamber efendimizin insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır hadisi serifinin düsturu dairesinden çıkıp salt kendi menfaatleri dosgrultusunda hareket etmek .
#kendisi acizken bir şeyler için menfaat ve dua beklerken rahat olduktan sonra hiç kimseyi ve kutsali sallamamak.