bugün

Anlatim bozuklugu yapmalari. (bkz: boş muhabbetleri olmaları)
Çok ses çıkarmaları.
(bkz: boş teneke)
Apaçi
Keko
Kezban
hayatta bir amaci olmama si. olsa da peşinden kosmamasi. kendinize hedef koyun beyler ve peşinden kosun.
Ona bunun dedikodusunu yapmak.
(bkz: boş insan sıkı taraf tutar)
ben bilirim tavırlı olurlar genellikle.
Arkadaş ortamında hiçbir şey anlamadığı bir mevzu konuşulurken, "boş boş konuşuyorsunuz" veya "bence bunlar çok saçma" demesi. Ayrıca düzgün bir dille, vurgulara sözcüklere dikkat ederek, biraz da betimleme yaparak konuştuğunuzda "felsefe yapma kishinasura" derler. Halbuki felsefenin ne olduğunu bile bilmezler.
Muhtemelen boş insan olduğunun farkında olmayandır.
(bkz: ben)
facebook a koyduğu fotoğrafın açıklama kısmına saçma sapan atarlı giderli sözler yazmak.
bos tenekeden cok ses cikar.
Belli başlı özelliklerinden derleme yapılabilir.

1) Çok fazla konuşur ve içeriği tamamen boştur
2) Her şeye güler. Onun için yapılan esprinin veya yapılan şeyin kalitesinin önemi yoktur. Her şey komiktir.
3) Ciddiyet yoksunudurlar. Hayatı oyun zanneder her şeye aman salla derler. Sorumluluk 0 dır.
4) Yapamasa bile her konuya atlar ve yapabileceğini söyler. Bilmese bile konuşur. Hep iddialıdır ve cahil özgüveni tavan yapmıştır.
Evet bu cahil özgüveni ayrı şekilde ele alınması gereken bir konu. Hiç bir şey bilmeyen tiplerdeki özgüvene hayran oluyorum.

benim gördüğüm kadarıyla bir kaç özellikleri bu şekilde.
Boş olmaları. Evet.
Düşünmeyi hobi olarak bile tercih etmemesi.
Narsistlerdir.
sikim sikim takıntıları vardır.
Okumayı sevmez boş insanlar. Hep tüketmeyi ve harcamayı sever. Çalışmayı üretmeyi sevmez. insanlara iyilik ve yardım etmeyi faydalı olmayı sevmez. Habire konuşur. Dinlemeyi sevmez. O Zaten herşeyi biliyordur. insanlara değer vermez sürekli eleştirir. Eksikliklerini kusurlarını bulur araştırır. Kendi hatalarını kabul etmez. kendisini sever hep başkalarını sevmeye yanaşmaz. Sevmeyi aptallık olarak görür. Kendi hayatı, dünyasının merkezini oluşturur. Başkalarının hangi şartlar altında nasıl yaşadığı hiç umurunda değildir. Dünya yansa içinde hasırı olmaz. Gerçek dostları yoktur. Çünkü kimse için tek bir fedakarlık bile yapmamıştır. ilişkileri çıkar ve menfaatler üzere kuruludur. Aslında yapayalnızdır ve bunun farkındadır. Buna sebep olarak da kendini görmez.
Türk vatandaşı olan boş insanlar için konuşuyorum;

-) serdar ortaç dinlerken neşe gülücükleri saçıp, jazz hakkında bir şeyler söylediğinizde ilgisini çekmiyorsa
-) imbd top 100'dan (tap handrıd yerine top yüz diye de okumuştur bu boş insan) 15 tane film izlememiş ise
-) üniversitede matematik ve fizik eğitimi görmemiş ise (görenlerle görmeyenlerin arasında gözle görülür düşünebilme kapasitesi farkı oluyor, en azından okuduğum üniversitede böyle)
-) temel yazılım bilgisine bile sahip değilse( algoritma kuramıyorsa, bir soruyu en kısa adımla çözemiyorsa)
-) okuduğu şeyleri öğrenmek yerine ezberliyorsa
-) fazla cesaretli ve gereksiz yere bağırıp çağırıyor, aşırı sesli gülüyorsa
-) bilimum sosyal medya hesabı varsa

Tüm bu özellikleri sağlıyorsa o kişi boşluk içinde yüzmektedşr.
Kelimelere acayip takılırlar. insanın açığını bulup ortamlarda espri niyetinde sizi küçük düşürmeye çalışırlar.
Surekli sevgili isleriyle ugrasirlar. Ya da o onu giymis bu bunu giymis seklinde isler...
Aynen kelimesini kullanmak.
#insanlardan farklı hareket etmeyi maharet saymak.
#Narsist takılıp bunu toplum nazarında meşru hale getirdikten sonra mütevazı insanların da "ulan bu insanlar ben mütevazı davranınca hep kendini düşünüyor bunlara kendileri gibi davranmak yakışır " dedirtip büyük bir vebale girmek.(bende sadece bunu yapanlara karşı bir tepki gelisti)
#peygamber efendimizin insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır hadisi serifinin düsturu dairesinden çıkıp salt kendi menfaatleri dosgrultusunda hareket etmek .
#kendisi acizken bir şeyler için menfaat ve dua beklerken rahat olduktan sonra hiç kimseyi ve kutsali sallamamak.
bağırarak muhalefet olmaları deliriyorum ama yine de susuyorum çünkü kaba kuvvet konusunda da iyiler.
Ciddi olmayı somurtmak
Olgun olmayı otu boku eleştirip kasılmak sanmak.
ön yargı.