bugün

bir garip karar daha. daha iyi kazıklasın bizi türsab diye alınmış bir karar daha!
ben booking ile yurtdışı rezervasyonları yapıyorum ama gidip siteyi engelliyor bizimkiler.
Güzel hareket. Bari internetten soydurmayın memleketi şu itlere.
(bkz: Mikado)

en dışta ki risksiz çubuk alınmıştır.
Turizm çooozeldi şimdi daha iyi olacak.
Üzüntü ve şaşkınlıkla okunan haberdir.
Yurtiçi, yurtdışı seyahatlerinin olmazsa olmazıdır.
Konaklama konusunda güvenebileceğiniz, bilgilerin ve yorumların doğruluğundan zerre şüphe duymadan, bir iki tuşla, rezervasyonunuzu halledebileceğiniz, ciddiyetle çalışandır.
Siyasetinizi her yere bulaştırmasanız olmaz di mi!
de get vergi vermediği içinmiş. türsab ağlaya zırlaya engelletmiş işte. yerli turisti düküklemenin yolunu arıyor ibneler. çadırda yatarım, arabada yatarım hatta kumda yatarım ama size kuruşumu yedirmem. beter olun.
booking.com üyelerinin kapıda kazıklanmasını önlüyordu. böylece kazıklanmanın yolu açılmış olur. lakin ben booking'siz plajda yatarım, leğende yüzerim yine vermem o istenen fahiş rakamları. yabancı yatırımcıyı da kaçırın böyle, aynen devam. Havalimanını da ikinci el oto pazarı yaparsınız artık.
turizmi geliştirme görevini alnının akıyla yapan tursab ın son icraatı.

sanki yerine bir alternatif koyuyor, sanki millete ucuz otel sağlıyormuş gibi bir de faydalı hizmete ket vuruyor. neymiş, vergi ödemiyormuş. ulan bırak da onunla maliye ilgilensin, sen de booking ve türevlerini türkiye de nasıl geliştiririm diye düşün.
sonra turizm daha neden daha da dibe batıyor, daha rahat adam düdükleyebilmek için alınmış bir karardır yapacağınız işin ta amına koyayım.
Türkiye'ye turist gelmemesi için götünü yırtmak ve turizmin çöküşünü hızlandırmaktır.
görsel
az hostel bulmadım oradan. fakir ama gururluyum.
Sitenin Türkiye faaliyetinin engellenmesi asıl sorun değil, asıl sorun Türkiye'deki otellerin booking üzerinden rezervasyon yapılmasının engellenmesi. Yani dışarıdaki turist Türk otellerine gelmesin diye alınmış karardır. Zaten karar metninde de bu Açıkça ifade edilmektedir. Sonuç: Dünya'dan Türkiye'ye turist gelmesin diye alınmış karardır.
3. Havalimanı'ndan bokunuzu taşırsınız artık yolcu yerine. Kontrol kulesini de götünüze sokarsınız.
Dünya bizi kıskanıyor amına koyayım.
ne türkiyeye ne bookinge faydası olur, adamlar türkiye için türkçe dil desteği bile sunuyor, uygun oteller evler kiraladık, aynı şekilde dünyadan türkiyedek otelleri ne kadar çok farklı platrofmdan satarsan okadar ulaşışması kolay olur. ış dünya ile bağlantımızı kapatıyorlar sanki.
Bi de demisler ki booking vergi vermiyor.

Ulan amina sictigim evladi;

- misafirin kredi kartindan otel parayi ceker----> otel vergiyi Oder yani. Ay sonu booking.com komisyon bedeli inc. vat (kdv dahil) olarak gelir. Otelci kredi kartiyla ceker. Hop oradan da vergiyi komisyonu iviri ziviri aldi mi? Eee ne istiyorsunuz daha orospu cocuklari?

Turkiye'ye sadece booking.com uzerinden gecen yil 6 milyon kayitli turist giris yapmis. Sen 6 milyon turisti kesip atarsan;

- zaten 4 milyon rusu kestin.
- avrupa acenteleri lie 7 milyonu kestin.
- simdi 6 milyonu kesiyorsun.

Gecen yil aciklanan 18 milyon turistti zaten. O 2 milyon arabi gotumuze sokariz.

Ama goruyorum ki iyi olmus diyen var hala.

Bak tekstilcisi, marangozu, hali, insaatcisi herkes etkileniyor bu sektorden anlamiyorsun. En sikik kafe bile etkileniyor.
(bkz: tüy dikmek)
biraz önce girdim gayet çalışıyor.
Hükümetteki gereksizleri devleti yöneten faydasız fazlalıkları gösterir. Ahkam keserek age of bile oynanmıyor amına koyayım bu ne salak bi yönetim şekli.
Bizimkiler kazansın diye yabancıyı yasaklamak. Bu kafa ile çok kaybederiz biz. E o zaman yerlisi var diye cep telefonunu, buzdolabını, bilgisayarı falan da yasakla.
vergi mergi hikaye. haksiz rekabet falan hikaye. kafayı kullanmak, teknoloji gelistirmek, reklam yapip, efor sarfedip otel odası satmak ne zaman haksiz rekabet oldu.

kafayı kullanmak noktasında size gore haksiz rekabet yapıyorlar evet haklisiniz.

booking.com hollanda merkezli bir şirket. hükümet yalamak isteyen turizmciler belli ki bu yolu seçmiş.

mesele turiste istediği fiyatı geçirmek falan değil. booking o kadar büyük bir trafik sağlıyor ki hicbir otelci böyle bir yola gitmez.

peki şimdi ne olacak?

ben 4 yıldızlı bir otelde guest relations departmanında çalışan biri olarak yazayım.

bu ülkedeki otellerin %60-70 kadarını booking dolduruyor. bookingin o kadar güzel bir iletişim formu var ki ben sürekli bu formu kullanıp insanların özel isteklerini organize ediyorum.

nedir mesela?

havalimani transferi mesela. booking kapatılırsa transferci adam ac kalacak.

oda süslemesi mesela. booking kapanirsa cicekciden artik sipariş vermeyeceğim çünkü iletisimde olacağım bir misafir olmayacak.

müze kart mesela. bana mail atıp müze kart istiyorlar. artik yok. çünkü artik o sistem yok.

istanbul kart mesela. artik yok.

simkart ayni şekilde.

restoran rezervasyonlari mesela. adam bir gün kalacak bana mail gönderiyor su restorana rezervasyon yapabilir misiniz diye. günler önceden rezervasyonunu yapıyorum ve misafir mutlu mesut o saatte istediği restoranda yemeğini yiyor, bahşişini bırakıyor herkes kazanıyor.

simdi bizden haberleri dahi olmayacak. booking inanılmaz bir şekilde sizin odanizi satmak için para harcıyor. reklam yapıyor. kitlelere ulaşıyor ki sizi satabilsin.

tüm bu internet görünürlüğünüz artik bitti.

ulkenin boyle yobaz bir yer haline gelmesinde emeği gecen herkesin amk.
globalleşen dünyadan kopma belirtileri vol 1 olabilitesi yüksek bir durumdur.
içi herkese, herşeye nefret dolu adamın yaptıkları
vol: 1264
en uygun fiyatlı seçeneği bulmak da yok artık. Diğer götüboklu acentalara komisyon verip fiyatı arttırıp durcaz.
Karamsarlık sebebi, yazık oldu güzel yurduma. Türkiyeyi beceriksizleriyle seçmeni alternatifsiz bırakan mesut yılmaz, tansu çillere ve chp yöneticilerini allaha havale ediyorum.
Trivago bu işten karlı çıkacak su an elle tutulur bir trivago var.
seyahat acentelerinin "bunlar yüzünden yerli ve yabancı turistleri sikemiyoruz" kararıyla dava açması üzerine tedbiren durdurulmuştur. niye çünkü tüketiciyi koruyup, en ucuzu bulmasını sağlıyor. bu yavşaklarda fahiş fiyatlarla turistleri sikemiyor.