bugün

izmir-uşak arası mekik dokumalarımda öğrenci taşımayı planladığım uygulama.

ilk yolculuk yarın sabah Uşak'tan izmir'e.
Direkt satın alma seçeneği yerine rezervasyon usulünü kullanıp, kadın ve kızlar haricindekilere yani biz erkeklere onay vermeyip iptal edenlerle aynı ülkede yaşıyor olmak ne acıdır bilemezsiniz.
Kamyonlara yolcu vermiyolarmış kamyoncuların çoğu pilavcı diye galiba.
Tehlikelidir. Seyahat arkadaşı bulma programıdır.
geçenlerde tatilim için ilk kez kullandığım ve böbreği kaptırmadan tek parça olarak gideceğim yere ulaştığım uygulamadır. ya da adamlar baya profesyoneldi, operasyonu çok başarılı hallettiler, bilemiyorum. *
Hukuki altyapısında sıkıntılar olan uygulama.

Yetki belgesiz yolcu taşıma "korsan" taşımacılık oluyor ayrıca aracın zorunlu trafik sigortası olmaması durumunda herhangi bir kazada yolcunun zararı Nasıl tazmin edilecek?

Bunun haricinde iki tip sürücü var genel itibariyle. Birinci tip harbiden yakıta ortak olsun boş gitmeyeyim hem yolda Canım sıkılmaz kafasında olayı özümsemiş grup, ikinci tip ise tam bir orospu çocuğu grubu. Anladınız siz.

Edit: yolcu kişi uyuşturucu veya kaçak eşya gibi herhangi bir suç eşyası taşırsa ve bu eşya yolculuk esnasında çevirmede yakalanırsa şoför de suçsuz günahsız yere yan basar. Üstelik derdini de kimseye anlatamaz garibim. Ayığolun.
Türkiye şartlarında oldukça riskli olan bir yolcu aplikasyonu. Harbi amacı için aracına alan birine denk gelirseniz eyvallah güzel bir uygulama . Ama malum, memlekette orço çok.
arabanıza aldığınız kişi kaza anında ölürse ailesine tıpış tıpış tazminat ödersiniz yok bla bla car mış uygulamaymış kimsenin umrunda olmaz.
Bunu kullanan vardır ama hiç olay olmadı daha.ilginç.
swinger partisinin yoldaki halidir.
Öğrenci arabaları tercih edilmelidir, malûm öğrencinin tek derdi yol masrafını en aza indirmektir.
organ satışı hiç böylesine kolay olmamıştı..
Hem yolumu gidiyorum hem organımı satıyorum çok güzel

Bla bla car sizde hemen davranın organlarınız en makul fiyattan gitsin (tabi parasını alabilirseniz)
Www.blablacar.com.tr
Aman böbreğime bir şey olmasın diyorsanız daha önce bu uygulamayı çok kullanmış ve puanlaması yüksek olan kişilerin yolculuk ilanlarına yönelin. Kaldı ki diğer yolculuk ilanlarında da bir şey olduğu yok. Ben şahsen şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Lazım olsa ve denk gelse yine kullanırım. Hem ucuz , hem daha konforlu hem de daha hızlı. Hem yolcunun hem şoförün kazandığı bence gayet faydalı bir uygulama.

Yine de böbrek.avi diyen varsa dediğim gibi daha önce defalarca kullanmış ve altında bir sürü yorum olan kullanıcılara yönelin.
2 kez yolcu olarak kullandığım uygulama. Bir sorun yaşamadım, hatta rica üzerine otobandan çıkıp otogara bile bıraktı arkadaş.

Şöförler için tek uyarım arabada yabancı varken lütfen daha dikkatli araba kullanın.
Onlarca kez kullandığım güzel uygulama.

Bu Böbrek muhabbeti de türklerin saçma tabuları arasında. Aracına bindiğim kişilerin arasında bulunan kadınlar sayısı da az değildi.
en son bu tatilde bir dişibayan kardeşimizi gideceği yere ulaştırmamızı sağlayan uygulamadır..

faydalıdır..
tek böbrekle yolculuğu tamamlamak isteyenlerin tercihi.

(bkz: bla bla kidney)
düzgün yolcular bulabilirsem 30 ağustosta aracıma alıp istanbula gideceğim uygulama.
türkiye ofisini kapatmış uygulama.
bizde tutmaz demiştik.
Üçüncü kez bu uygulama ile yolculuk yapıyorum. Erkekler biraz hödük ama iş gören bir uygulama ve ekonomik.
Otobüscüler de yakında buna arıza çıkarır.
Hem sürücü hem de yolcu açısından kar yaratan uygulama...

X şehrinden y şehrine gidiyorsunuz, otobüsler 100 tl iken uygulama ile 50 tl ye hem de özel araçla gidebiliyorsunuz... Yolda edilen sohbet, makara kikiri, müzik, sigara da cabası...

Güven meselesine gelince, abi herkesin bir puanı var, yolculuk ettiğiniz kişi size puan veriyor, yorum yapıyor, e bi zahmet de iki üç yorumu okuyup, puanlamalara göz atın....

Benim gördüğüm en büyük eksiklik ise, ülkemizde kullanan erkek sürücülerin büyük çoğunluğunun sadece kadın yolcu isteklerini kabul etmesi... Keşke reddetme olayına da bi sınırlama getirseler...
Bir dönem kullanmak için aaaaşııırı heveslendiğim yolculuk uygulaması. Ama bir türlü denk gelmedi. Kullanan herkes memnun olduğunu söylüyor ama bilemiyorum.
Yolcu olarak kullanmak nasip olmadı..

Sürücü olarak ise bursa istanbul, istanbul samsun, samsun istanbul. Şeklinde güzel insalar tanıdım.

Unutmadan çorbalar şahsıma ait idi. *
Bir şey soracağım, ilk defa kullanacağım da alacağım yolcularında puanı olmuyor mu? Yani bir istekli çıktı, adam hakkında hiçbir şey yok. Daha önce hiç yolculuk yapmadığı için mi puan vs bilgileri yazmıyor? Artı hiç biyografisi de yazmıyor?