bugün

(bkz: naaays)
edit: başıma kalmış bir başlık. şöyle tanımlayayım, er ya da geç rakı+şalgam suyunu öğrenmek, bilmek demektir.
aynı tabaktan yemek yemektir.
herhangi bir sorun teşkil etmeyen durumdur.
insanlar görüş bildirerek arkadaş olmazlar ve kıstaslar sunmazlaz.
sen solcusun konuşmayalım ya da görüşmeyelim diye saçma olaylar 10'lu yaşlarda kaldı.
pişkin ekmekleri bölüşüp yemektir evde el emeği göz nuru yoğurt mayalamaktır sabahları haşlanmış yumurta yemektir ama dikkat yumurtalar tokuşturulmaz pis kapitalistler sürekli evin içinde kavgaya adam çağırır gibi bir sesle yaşamayı kabullenmek demektir.
aynı şeyleri düşünmesen de, aslında aynı olduğunu çok zaman geçmeden farkettiren durum.
baba, anne, kardeşlerden birinin solcu olmasıyla da yaşanabilecek durum.
eğer zıt fikirliyseniz, koalisyon kurmayı gerektirir.
- simit aldım can, sıcak sıcak mis gibi. gel buyur
+ abi iyi etmişsin de, her öğün simit yemek sence de bi acayip değil mi?
"solculuk" adı altında "itçilik" oynamıyorsa gerçekten keyif veren durumdur. fikri mücadele ve alış-veriş yapılarak keyifli zaman geçirmeye neden olur. ideolojisini okuyarak savunmayı hedeflemiş her insandan büyük zevk alınır ne de olsa.
akıllıca eylemdir.
bi süre sonra katil olunabilmesi kesindir.
afisten gorunmeyen duvara sahip olmaktir.
bir insanla aynı evi paylaşmaktır.
pislikten bitlenmek, yorganların kirden yağlanması demektir.
onun fikirlerinden yararlanma fırsatı bulmaktır.Muhtemelen birçok kitap okumuştur.Sen onca kitabı okumadan ona birşeyler sorarsın.Adamın günler verip okuduğu kitaplardaki fikirlere ulaşırsın.Ayaklı google'dır.Bilmese de yönlendirir.bir de solcular öyle ortamı zorlamazlar.hayatı az şeyle yaşama durumu söz konusudur.genelde parayı "abidik gubidik"kitaplara yatırırlar.sebep biraz da budur.
demokrat olduğu için oldukça rahat geçineceğiniz bir insan olacaktır.
gerçek solcuysa rahat edeceğiniz, sahte solcuysa kullanılacağınız bir durumdur.
iyidir. 35 yıldır bir zararını görmedim.
keyifli bir seydir. insani gelistirir, fikren ve ruhen. karsilikli guzellesirsiniz mutemadiyen.
çok zevklidir zannımca. tecrübe edilesidir.
sağcıysanız o evden sağ çıkmanız olası değildir kanımca...lakin sadece kafayı sıyırtmakla da kalabilirsiniz.eğer siz de solcuysanız problem çıkacağını zannetmem. (bkz: hepimiz kardeşiz)
ev hayatı değişiktir,misal;solcu olmama rağmen sağcılarla kaldım,insan gibi 2 sene geçirdik.sorumluluk duygusu ve saygı olduktan sonra görüş farketmez.ama bir solcuyla aynı evde yaşıyorsanız sabahları haklıyız kazanacağız ile uyanabilirsiniz *
sosyalist degerleri icsellestirmis biriyse ondan iyi ev arkadasi bulunmayacagindan emin olunmasi gereken durumdur.
paylaştıgınız evin ''sol'' tarafını onun kullanacağını gösteren hadise.
unutulan birşey vardır. sorun bireyler arasında değildir. sistemler, devletler arasındadır. bizi bir arada yaşatmak istemeyen asıl onlardır. benim bir yunnalıya karşı hiçbir önyargım yoktur ama devletimizin yunanistana karşı ve ya yunanistanın devletimize karşı çok düşmanca fikirleri olduğu aşikardır.