bugün

anlaşılamaz pek çok zaman.

ilişki de değildir pek çok zaman.

bazen anlaşılmaz olmak, konuyu kavrayamamaktan geçer.

sevgi, aşk, nedir bilmeyen nefret nedir biliyorsa iki yüzlülüğü de bilir.

beriki derse ki: ölürüm senin için,
öteki derse ki: sebep?
beriki: aşk için.
öteki : tanımadığın biri için çok büyük laf.
beriki:sevgiyi öğrendim senden.
öteki: ben 30 yılda halen öğrenmeye çalışıyorum.
beriki: bir daha arama beni.
öteki:?!
yüzünü eskitirsen yanlış. sesini eskitirsen yanlış. bırak özlesin. gülüşünü eskitirsen yanlış. kendini daha çok sev. onu daha çok seversen yanlış. unutma o gittiğinde kendinle kalacaksın. kal dersen yanlış.
belki de hayatta o kadar bencillik ve sevgisizlik gördüm ki,

senin bu tür bana karşı aşırı bir şekilde sevdiğini söylemen inandırıcı gelmedi.

yani her şeyi yaşattığım bir bayan bir yıl içerisinde beni sevdiğini yalnızca yatakta ilişkiden sonra kalkarken söylerdi *.

ben seni anlamak istedim senin beni anlaman zor olabilir.

lütfen kalbine zarar verme. kullan sende bendeki bu deneyimi.

sevdiğimden yazılmış son mesajdır. gerisi sana kalmıştır.
bir ilişkide kız tarafımızın anne gibi davranıp sevgilisini çocuğu gibi koruyup kollamasıdır.
şüphe duyduğun an bitmiştir.
Ilişkinin kendisidir yanlış olan. Insan insanı siker mi hiç?
bir ilişkide hata yapılan en en önemli yer yalan söylemektir. genelde erkek takımını bazıları kızı etkilemek için yalan söyler, bir müddet sonra durumun farkına varan kız haliyle sevgilisinden soğuyor. güvene dayalı olmayan ilişkiler çabuk bozulur. bir ilişkiye başlarken erkek veya kız yalan konuşmadan her şeyiyle dürüstçe anlatmalıdır daha sonra kırgınlık olduğu zaman tüm yalanlar, ortaya çıkar. ne demişler, dürüst ol sonra utanma.
hatuna verirsen tüm ipleri boku yedin demektir. bizim bir arkadaş vardı... yok la benim başıma geldi. amcık her boktan sorun çıkarmaya başladı ne desen küsüyor ne yapsan kırılıyor. kafasını sikerttiğimin kahpesi işte.
+ bizim sınıfta melis varya.
-evet var ne olmuş
+ ÇOK GÜZEL DEĞiL Mi?
- NEREDEN çıktı bu şimdi?
+ güzel olduğunu kabul ediyorsun yani
- ya Betül saçmalama bebeğim ya
+ tamam ben anlayacağımı anladım çok sağol gerçekten bak Sağol başından öğrenmem iyi oldu bunları
- canım sen Melisten daha güzelsin.
+ melis de güzel yani melisin de güzel olduğunu kabul ediyorsun o zaman
- of canım ya bu nereden çıktı hem melis ile burak sevgili
+ engel burak yani burak olmasa bir şey olur öyle mi?
- .....
+....

Bu kızların açtığı tuzak sorular var ya ah o sorular ve ah o kızlar işte o sohbetlerde yanlış yapılır yanlışın daniskası yapılır. Çünkü en zeki kız bile kıskançlık esnasında zekayı bir kenara bırakıp yanlış anlama rekoruna koşuyor azizim.
kendinizi satarsanız, ruhen yani, benlik olarak.

daha önce kendini satmamış hiç bir insancık görmedim bu yüzden imkansızdır kendinizi satmamanız, en güzel şekilde sunmak için neler neler yapmamanız.
bir ilişkide nerede yanlış yapıldığının sorgulandığı an.
kolelikle sevgililigi ve merhametle aski birbiriyle karistirmak en buyuk hatadir kanimca. evlenene kadar gunu birlik eglenin. iliski ayaklari sorumluluk ister ve sonu olacaktir kesin.