bugün

çaylaklığımın biteceğini ima etmek için sözlüğe yazdığım şarkı sözü.
(bkz: o gece bu gece)
(bkz: ayşe tatile çıksın)
kıbrıs barış harekatı sırasında rumların yardım için türkleri çağırması ancak gelmemeleri ile alay etmek için çaldığı bekledim de gelmedin'e cevap olarak verilen şarkı.
bu kadar yürekten çağırma beni..
şarkıyı söylerken bir anda ' gittim evden süt getirdim, sütünü içince kaçtı gitti. minik kedi minik kedi yine gel yine gel ' şarkısıyla devam etmek istediğim şarkıdır.
Sen gelme ulan ayı.
Beni bekliyorsan, uyumamışsan,
Sevinçten kapında ölebilirim diye devam eden, tsm şarkısı.
Eskimeyenlerden.
Sözleri ünlü şair Ümit Yaşar Oğuzcan'a ait bir şarkıymış. (müzik:rüştü şardağ) ilginç. Ama bir o kadar ilginç de değil biliyor musunuz? Bu kadar toplumsal hafızaya kazınan bir dize ancak usta bir şaire ait olabilirdi.

görsel

edit. Daha iyi bir notası...

görsel
görsel
beni bekliyorsan, uyumamışsan...
Bir Gece ansızın gelebilirim, Bu kadar yürekten çağırma beni..
Cin mottosu.
özeti "bu kadar yürekten çağırma beni..." cümlesi olan şiir.
(bkz: bu kadar yürekten çağırma beni)

http://www.youtube.com/watch?v=A3sguuC3S6s&list=PLqet3IBtZ2K-HdHmuxc8uGxDcfP3LiKdJ
hepinizin haberi olsun. bir gece ansızın gelebilirim.
gece karanlıkta yolda yürürken yüksek sesle söylemesi çok eğlenceli olan şarkı.
'Geldiğim an ortamı gerebilirim' şeklinde devam ederse, rayından çıkacak şarkı sözüdür.
(bkz: içimde ki rap ci)
(bkz: niye sen vanpir misin gardaş)*
korkutucu bir şarkı sözü.
1963’te başlayan ve “kanlı Noel” olarak adlandırılan Rum vahşeti, 20 Temmuz 1974’e kadar sürdü. Rumlar, aç bırakılmış vahşi hayvanların bile yapamayacakları vahşeti yapıyordu Kıbrıs’taki Türklere.

Kana susamış Rumların papaz lideri Makaryos ”Türkler adaya çıktığında bir tek Türk bile bulamayacaklardır” diyerek niyet ve hedeflerini ortaya koyuyordu. Hatta Rum mevzilerinden “Bekledim de gelmedin” şarkısı çalınarak soydaşlarımızla ve Türkiye ile adeta dalga geçiyorlardı.

Sonra Demirel iktidar oldu. Kıbrıs’a Türk askeri çıkacaktı. Ama önünde iki engel vardı. Birincisi koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin iki adet çıkarma gemisi vardı. Haliyle iki gemiyle yapılacak çıkarmanın sonucu baştan belliydi!

ikincisi ise bir türlü dostluğundan, müttefikliğinden, stratejik ortaklığından kurtulamadığımız ABD idi. O tarihlerde ABD Başkan Johnson Demirel’e “NATO’ya ait silahları ve teçhizatı Kıbrıs için sakın ha kullanmayın” notasını veriyordu.

Demirel geçte olsa gerçeği görmüş ve askeri eksikliklerimizi kısmen de olsa tamamlayarak ordumuzu adaya çıkmaya hazır hale getirmişti. Adaya çıkmak ise Ecevit-Erbakan koalisyonu zamanında gerçekleşti ve Rum vahşeti geçte olsa bitirildi.

Yunan Radyosunun Türkleri kızdırmak için çaldığı "bekledim de gelmedin" şarkısına Kıbrıs Türk radyosunun cevabı olan "bir gece ansızın gelebilirim" şarkısı gerçek oluyordu.
bir gece ansızın gelip, kıbrıs ın yarısına kadar girip, rumları mosmor ettiğimiz şarkıdır.
70'lerin popüler şarkılarından olmasının yanısıra; milliyetçi sağ cenah'ın gözde sloganlarından, duvar yazılarından birisidir.
bir gece ansızın gelebilirim,
ağzına gözüne verebilirim,
bu kadar yürekten çağırma beni,
üzerinde bütün pozisyonları deneyebilirim.
çok insan söylemiştir, çok insan yüreğinden hissetmiştir ama mavi boncuk filmindeki gibi bir arzulu kumpanya görülmemiştir. bahsi geçen filmdeki assolist şarkıya eşlik etmeyen emel abla'dır... metin abi'ye rahmetli kemal abi'ye dil uzatmak haddim değidir hatta yazdığımdan gönlüm rahatsızdır ama onun gözlerinin değdiği şarkıya assolist ilanına başka bir isim koyamamak vicdanımdır...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar