bugün

kıbrıs barış harekatından önce adada gerginlik hakimken; rum radyosunun kışkırtma amaçlı çaldığı "bekledim de gelmedin, hiç mi beni sevmedin...." şeklinde sözleri olan şarkıya karşı; bayrak radyosunun çaldığı cevap niteliğindeki şarkı.
şarkı: "bu kadar yürekten çağırma beni, bir gece ansizin gelebilirim"
şeklinde sözlere sahiptir. gitmişlerdir bir gece ansızın...
korkutan bir sözdür. cümleyi kuran kişiye bağlı tabii.
şu sıralar tsk nın söylediğini ümit ettiğim şarkıdır. tsk nın söylemesi laiklik karşıtı gurubu ürkütmektedir
(bkz: freddy) * *
(bkz: ben annemin evine gidiyorum) *
mavi boncuk filminde *kemal sunal'ın yanlış söylediği eski bir şarkı.

'ne biliyorsun ben belki donarak ölücem.'
(bkz: belki gelmem gelemem beş dakika bekle git)
mavi boncuk filminde kemal sunalin "sevincten kapinda donabilirim" seklinde söyledigi eski, cok güzel ve duygu yüklü bir sarki. *
yüksek sesle söyleme isteği yaratan, marş havası olan eski güzel bir şarkı.
(bkz: yavas gel sacin basin dagilmasin)
behiye aksoy'un klas terennüm ettiği eser;

http://www.youtube.com/watch?v=TFcn0x6uWVU&feature=related
bakarsın hiç gitmem kölen ulurum belki de seversin beni kim bilir. şeklinde bazı sözlere sahip güzel bir türk sanat müziği örneği.
"mavi boncuk" filminde metin akpınar'ın yorumladığı, enfes şarkı.
aslında hikaye tam tersidir. kıbrıs harekatı öncesinde bayrak radyosu bu şarkıyı çalmış, rumlar da buna karşın bekledim de gelmedin şarkısını çalmışlardır. rumları susturan asıl şarkı için:

(bkz: girne den yol bağladık anadolu ya) *
(bkz: azrail)
(bkz: ne olur gel)
çok insan söylemiştir, çok insan yüreğinden hissetmiştir ama mavi boncuk filmindeki gibi bir arzulu kumpanya görülmemiştir. bahsi geçen filmdeki assolist şarkıya eşlik etmeyen emel abla'dır... metin abi'ye rahmetli kemal abi'ye dil uzatmak haddim değidir hatta yazdığımdan gönlüm rahatsızdır ama onun gözlerinin değdiği şarkıya assolist ilanına başka bir isim koyamamak vicdanımdır...
bir gece ansızın gelebilirim,
ağzına gözüne verebilirim,
bu kadar yürekten çağırma beni,
üzerinde bütün pozisyonları deneyebilirim.
70'lerin popüler şarkılarından olmasının yanısıra; milliyetçi sağ cenah'ın gözde sloganlarından, duvar yazılarından birisidir.
bir gece ansızın gelip, kıbrıs ın yarısına kadar girip, rumları mosmor ettiğimiz şarkıdır.
1963’te başlayan ve “kanlı Noel” olarak adlandırılan Rum vahşeti, 20 Temmuz 1974’e kadar sürdü. Rumlar, aç bırakılmış vahşi hayvanların bile yapamayacakları vahşeti yapıyordu Kıbrıs’taki Türklere.

Kana susamış Rumların papaz lideri Makaryos ”Türkler adaya çıktığında bir tek Türk bile bulamayacaklardır” diyerek niyet ve hedeflerini ortaya koyuyordu. Hatta Rum mevzilerinden “Bekledim de gelmedin” şarkısı çalınarak soydaşlarımızla ve Türkiye ile adeta dalga geçiyorlardı.

Sonra Demirel iktidar oldu. Kıbrıs’a Türk askeri çıkacaktı. Ama önünde iki engel vardı. Birincisi koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin iki adet çıkarma gemisi vardı. Haliyle iki gemiyle yapılacak çıkarmanın sonucu baştan belliydi!

ikincisi ise bir türlü dostluğundan, müttefikliğinden, stratejik ortaklığından kurtulamadığımız ABD idi. O tarihlerde ABD Başkan Johnson Demirel’e “NATO’ya ait silahları ve teçhizatı Kıbrıs için sakın ha kullanmayın” notasını veriyordu.

Demirel geçte olsa gerçeği görmüş ve askeri eksikliklerimizi kısmen de olsa tamamlayarak ordumuzu adaya çıkmaya hazır hale getirmişti. Adaya çıkmak ise Ecevit-Erbakan koalisyonu zamanında gerçekleşti ve Rum vahşeti geçte olsa bitirildi.

Yunan Radyosunun Türkleri kızdırmak için çaldığı "bekledim de gelmedin" şarkısına Kıbrıs Türk radyosunun cevabı olan "bir gece ansızın gelebilirim" şarkısı gerçek oluyordu.
korkutucu bir şarkı sözü.
(bkz: niye sen vanpir misin gardaş)*
'Geldiğim an ortamı gerebilirim' şeklinde devam ederse, rayından çıkacak şarkı sözüdür.
(bkz: içimde ki rap ci)
gece karanlıkta yolda yürürken yüksek sesle söylemesi çok eğlenceli olan şarkı.