bugün

Her insanı kalitesiz gösteren şeyler,

Kültürsüzlük ve ısrarla cahil kalma çabası içerisinde olmak.
Başkalarının görüşlerini dinlemeye dahi açık olmamak.
Narsist olmak ve bununla gurur duymak.
Kendini tanımamak.
sürekli fotoğraf istemesi.
iğrenç giyinme tarzıdır.
Bu kafidir.
Giymeyin lan şu babet çorabını.
Para, mal mülk muhabbetlerinin tamamında bulunması. Benimde şöyle yada böyle demesi felan.
Kibar değilse kibarmış gibi görünmesi.
Bir sürü örnekle çoğaltılabilir elbet lakin, kadın içinde erkek içinde geçerli olan tanım olduğundan farklı görünmeye çalışıp her türlü salaklığı, şaklabanlığı, görgüsüzlüğü yapması bir insan için kalitesiz olduğunun göstergesidir bence.
Kurtlar vadisi gibi müthiş senaryosu olan bir diziye hiç izlememekle beraber ergen dizisi demesi.

Sensin ergen. nonoş!
bir erkek olarak yazıyorum kadın sanıp mesaj atmasınlar.

kaşlarını ve sakallarını simetrik bir şekilde aldırması
kısa paça tayt gibi dar pantolon altına loafer tarzı ayakkabı + babet çorap giyip bilek göstermesi.
Tanımadığı hemcinslerine “kardeşim” diye hitap etmesi.
vücudu serastreç gibi saran kesimli şeyler giymesi.
bmw’yi audiyi volkswageni en mükemmel araba markası sanması.
leş gibi sigara kokması. küfürlü konuşmayı marifet sanması.
bırakın satın alabilmeyi önünden geçemeyeceği markaların merdiven altında üretilen çakma kıyafetlerini giymesi.
şiveli türkçe konuşması -yomlu konuşması.
onay bekleyen bir tip her türlü eziktir ama bir de sadece "kadın" onayı bekleyen tipler var ki ne erkek ortamında ne de kadınlar arasında değer görmez.

Ofansif olun arkadaşlar, sizi sevmeyen insanlar onların görüşlerine katıldığınız için sizi sevmeye başlamayacaklar, sadece zararsız bir ezik olduğunuz için zamanı gelince sizi ezecekler.
sapinin ciktigi yerden vurun tok ses gelmiyosa, birde çiğ kokuyosa kalitesizdir hacım.
kazıtılmış kafa.
kara gözlük.
sakal.
dar paça.
çok düşük belli pantolon. ( çatal görünecek kadar )
alınmış kaşlar.

bunlardan 2 si varsa evet. 3 ü varsa eyvah eyvah !..
Adamın kaşları çok kalın olur kaşların yarısını ver de bıyık bırakayım dersiniz. Kaşlarını alsa karı mısın sen kaş aldırıyorsun dersiniz. Sakal uzatsa bu ne sakal işidçi gibi olmuşsun dersiniz kestirse göt gibi parlamışsın dersiniz. Kimse size kendini ispatlamak zorunda değil. insanlar nasıl mutluysa öyle davranır, öyle giyinir, öyle görünür size ne bundan?

Hadi bu saydığınız özelliklere sahip erkekler kalitesiz olsun ancak siz kimsiniz ki birilerini yargılayacak vasfı kendinizde buluyorsunuz.
iso 2007 standartlarına uymaması. bırakın artık şunu yapmayan bunu yapan kaliteli kalitesiz insanlar diye ayırmayı. sana uymuyorsa uzak dur gitsin.
Var böyleleri! Tartışırken sunduğunuz fikirlerin altında hunharca ezilince sanki fikirlerinizin altında ezilmiyorlar da anneleri altınızda eziliyor gibi hemen hukuksal işlem başlatmakla tehdit ediyorlar köylü ağızlılar! Utanmazlar! Erkek gibi tartışacak şerefe ulaşamamışlar!!! Neden ha?!! Neden?! Gerçekleri yüzünüze vurunca sırf avukatsınız diye yasal işlem başlatırım gibi bir tehdit neden?!! Bir de kesin kez annelerini sevmiyordur bu erkekler! Küçükken de hemen annelerine babalarına şikayet etmekle tehdit ediyorlardı belli ki!!! Korkaklar! Küçük fareler! Kobaylar! Oyuncuklar! Kuklalar! Kimin faresi! Kimin Kobayı! Kimin oyuncağı! Kimin Kuklası olurlar bunlar böyle? Ayıp değil mi? Ayıp değil mi?!!! CHP'de kardeşlik havası var Sayın Kılıçdaroğlu Selehattin Demirtaş bugünlerini şeref madalyası olarak taşır diyor dedim! Ben ne demişim! Yasal işlem başlatacakmış! Hadi oradan dedim! Sezgin Tanrıkulu da Kürdistan Bayrağı paylaştı dedim! Yok vay efendim bu söylenir miymiş! Dhkp-c'li cenazesine katılıyor Canan Kaftancıoğlu bir tane karşı çıkan göremezsin CHP'de bu duruma çünkü partiyi biz Aleviler ve Kürt kardeşlerimiz ele geçirdik Şah-ı Merdan Ali yoldaşı Kılıçdaroğlu sağolsun dedim!!! Aktroll müymüşüm ben! Gerçekleri bile kaldıramıyor bu kalitesiz erkekler! istiyorlar ki herkes CHP'nin Sosyalist Halkçı Demokrat Alevilerin ve Kürtlerin eline geçirdiği parti olduğu bilinmesin! Ama susmak yok! E ee ne diyorduk? Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar canişkolar... Bu işler böyle...
çok kaliteli bir erkeğim hem o dediğin kaşarlarıda takip etmiyorum özel mesajımda kapalı motor değilim.

nasıl iyi pazarladım mı kendimi?
Dudak ısırmalı herhangi bir poz/hareket yapması, gömlek düğmelerinin göbeğine kadar açık olması.
Böylelerinin kulağına eğilip vaaarrrooooşşşşş!!! diye bağırmak istiyorum.
aslında genel manada bir insanın kalitesiz olduğunu gösteren detaylardır.

üstü çıplak vaziyette dudaklarını hafif uzatıp aralayarak baygın bakışlar eşliğinde poz verip durup dururken bu fotoğrafı size yollaması ve tahrik olacağınızı düşünmesi. (bkz: kadından daha cilveli olan erkek)

bir kadına direkt bir şekilde "canın isteyince kendini nasıl tatmin ediyorsun?" diye bir soru sorması ki o anki güncel konunun bırakın seks ile kadın erkek ilişkileriyle dahi alakası yokken. (bkz: her konuyu cinselliğe getiren insan)

sokakta yürürken sevgilisine uygunsuz el şakaları yapması ve terslenince garipsemesi. (bkz: gavatlık sinyalleri veren erkek)

dedikodu yapması ve sürekli konuşması. (bkz: gün teyzesi gibi davranan insan)

mizah anlayışının bol küfre tekabül etmesi ve bu tarz videoları yanındaki kızla da paylaşması. (bkz: küfürbaz insan videolarına yarıla yarıla gülen tip)

verdiği sözleri asla yerine getirmemesi. (bkz: sorumsuz ve yavşak insan)

konuşmanın orta yerinde çekip gidip iki gün sonra hiçbir açıklama yapmadan kaldığı yerden devam etmeye çalışması. (bkz: kendini cool sanan öküz)

bir tane daha ekliyorum; bütün bu hareketlerden sonra yüzüne karşı çemkirip de aynı seviyeye düşmek istemeyen kadınların kendilerine düştüğünü sanmaları. evet insanın kalitesiz olduğunu gösteren en büyük detay, kendi hatasını marifet sanması.
Üst entrylerde hatun yazarların listelediklerini yaparsanız ilk başta kendileri düşüyor. Tecrübeyle sabittir.

(bkz: akşama alim mi seni güzelim)
sigara içerken fotoğraf çektirmesi, hatta dumanlı fotodan pp yapması.

akciğerlerinin kalitesizliğini ortaya koyduğu gibi ergen ruhlu olduğunu da gösterir.
Arabanın önünde foto çekip profil yapması.
beyaz çorap ve tesbih ikilisi.
yalan söylüyorsa, kıvırıyorsa, ihanet ediyorsa erkekliğinde sıkıntı vardır.
eski sevgilisi hakkında olumsuz yorum yapmasından anlaşılabilecek detaylardır.
uludağ üyeliği açıp cinsel içerikli yazılar yazması.
dostunu satan erkek, söz verip sözünü tutmayan erkek.
Herkese mavi boncuk dağıtması.
Sararmış Dişler
Boyasız ayakkabı
Ütüsüz kıyafet
Genel kültür eksikliği.
iki kelimeyi biraraya getiremeyecek kadar kültürsüz olmasi, kisisel bakimina ozen göstermemesi, gecmisinden bahsederken kendini hep kahraman yada sütten cikmis ak kasik gibi gostermeye çalışmasi, iki kişi arasinda mahrem kalmasi gereken seyleri girdigi ortamlara meze etmesi, sahiplenme adi altında kisisel alan komple yok saymasi, hayatindaki kadının ailesi de dahil olmak uzere her turlu cevresini kendisi icin yok saymasini ve hatta silmesini beklemesi.
daha cok varda simdilik bu kadar yeter.